Судове рішення #13135504

                                                                                               Справа № 2-310/11

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

18 січня 2011 року

Тячівський районний суд Закарпатської області в складі головуючого Чопик В.В. при секретарі Олексій Я.В., з участю представника позивача ОСОБА_1,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в залі суду м. Тячів цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Тереблянської сільської ради де треті сторони Тячівська державна нотаріальна контора, ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно.

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Тереблянської сільської ради де треті сторони Тячівська державна нотаріальна контора, ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно, посилаючись на те, що її батько ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, а мати померла ІНФОРМАЦІЯ_2. Батьки залишили по собі двоє маленьких дітей, її та її рідного брата ОСОБА_1 Їх опікуном стала їх рідна тітка, матері сестра, у якої вони проживали разом з її двома дітьми. Після смерті батьків залишився будинок, в якому за життя батьків вони проживали, який знаходиться в АДРЕСА_1. До теперішнього часу вони не оформили їх права на спадкове майно, хоча і прийняли спадщину, так як до дня смерті батьків проживали разом з ними. Зараз, коли вони стали дорослими, вони з братом та бабусею вирішили, що будинок, який побудували їх батьки залишиться їй, а будинок який належить їх бабусі залишиться ОСОБА_1. Недавно вона вийшла заміж, після чого звернулася до нотаріальної контори із заявою про видачу їй свідоцтва про право на спадщину за покійними батьками.  Однак, отримати свідоцтво про право на спадщину, виявилось неможливим так як будинок не зареєстровано в ТРБТІ, хоча у них наявні всі правовстановлюючі документи на будинок, тобто батьки в установленому законом порядку будували спадковий будинок. Тому просить суд визнати її власником спадкового майна, а саме житлового будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1.

      Представник позивача  в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просить їх задовольнити.  

Представник відповідача Тереблянської сільської ради в судове засідання не з’явився,  але надав суду заяву в якій просить суд справу розглядати у його відсутності, а тому суд на підставі ст. 169 ЦПК України справу розглянув у його відсутності.

 Третя сторона Тячівська райдержнотконтора   в судове засідання не з’явилася, але надав суду заяву в якій просить суд справу розглядати у його відсутності, а тому суд на підставі ст. 169 ЦПК України справу розглянув у його відсутності.

ОСОБА_1   в судове засідання не з’явився, але надав суду заяву в якій просить суд справу розглядати у його відсутності, а тому суд на підставі ст. 169 ЦПК України справу розглянув у його відсутності.

Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

В судовому засіданні встановлено, що батько позивачки ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 а мати померла ІНФОРМАЦІЯ_2, що стверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_2, які до дня їх смерті  проживали разом з своїми двома дітьми в житловому будинку, який знаходиться в АДРЕСА_1 .  

На вказаний будинок  наявні всі правовстановлюючі документи, однак він не зареєстрований в БТІ, а тому свідоцтво про право на спадщину позивачка отримати в законом встановленому порядку не змогла.

Брат позивачки ОСОБА_1 відмовляється від спадщини на користь позивачки, що стверджується заявою.

    Згідно п.1 ст. 549 Цивільного кодексу України \ в редакції1963 року \  визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном .  

Згідно ст. 548 Цивільного кодексу України \ в редакції1963 року \  для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв… Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві  з моменту відкриття спадщини.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивачем  наведено достатньо доказів, які підтверджують її право на спадкове майно, а отже за позивачем слід визнати право власності житлового будинку, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1, Тячівського району.

Керуючись ст. 10, 213-215 ЦПК України,  ст.ст. 548, 549 Цивільного кодексу України, суд-        

         

В И Р І Ш  И В:

        Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 власником спадкового майна, а саме житлового будинку, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1, Тячівського району.

 Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Закарпатської області  через Тячівський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присуні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.  

       

            Суддя:                                                                                   В.В. Чопик                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація