Справа № 2-308/11
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 січня 2011 року
Тячівський районний суд Закарпатської області в складі головуючого Чопик В.В. при секретарі Олексій Я.В., з участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тячів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Тячівської районної державної нотаріальної контори про поновлення строку на прийняття спадщини.
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом до Тячівської районної державної нотаріальної контори про поновлення строку на прийняття спадщини, посилаючись на те, що її дідусь та бабуся ОСОБА_2 та ОСОБА_3, проживали та володіли на праві приватної власності будинком, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1. 30.01.2009 року дідусь з бабусею склали заповіти згідно яких все своє майно, яке належатиме їм на день смерті, заповідали їй. Вона разом з своєю сім’єю проживала неподалік від них, та постійно допомагала їм, так як вони були людьми похилого віку. ІНФОРМАЦІЯ_1 бабуся померла. Після її смерті дідусь фактично залишився на її утриманні і більшість часу вона проводила у дідуся, а тому вона вважала, що прийняла спадщину за покійною бабусею, а тому помилково вважала, що спадщину і за бабусею вона зможе оформити на все майно уже після смерті дідуся, а тому заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини за заповітом після смерті бабусі ОСОБА_3 вона не подала. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її дідусь. Зараз, вона звернулася з заявою в нотаріальну контору про прийняття спадщини за померлим дідусем та бабусею, однак їй повідомили, що нею пропущено строк подання заяви про прийняття спадщини за бабусею. Тому просить суд продовжити їй строк на прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_3.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала повністю, просить їх задовольнити, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Представник Державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився, причини своєї неявки не повідомив, а тому на підставі ст. 169 ЦПК України справу розглянуто у його відсутності.
Заслухавши пояснення позивачки та дослідивши матеріали справи суд дійшов до наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що дідусь та бабуся позивачки ОСОБА_2 та ОСОБА_3, проживали та володіли на праві приватної власності будинком, який знаходиться за адресою АДРЕСА_1.
30.01.2009 року дідусь з бабусею склали заповіти згідно яких все своє майно, яке належатиме їм на день смерті, заповідали позивачці.
Позивачка разом з її сімєю постійно допомагала їм, так як вони були людьми похилого віку.
ІНФОРМАЦІЯ_1 бабуся позивачки ОСОБА_3 померла, що підтверджено свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 від 02.01.2010 року. Після смерті бабусі, дідусь фактично залишився на утриманні у позивачки і більшість часу проводила у дідуся, а тому вона вважала, що прийняла спадщину за покійною бабусею, а тому помилково вважала, що спадщину і за бабусею вона зможе оформити на все майно уже після смерті дідуся, а тому заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини за заповітом після смерті бабусі ОСОБА_3 вона не подала.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер дідусь позивачки ОСОБА_2, що стверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_2 від 09.12.2010 року.
Відповідно до ст..1272 ч.3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Отже, виходячи з вище наведеного суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити визнавши, що позивачкою з поважних причин пропущено строк про прийняття спадщини , із-за необізнаністю з законом, через, що вона звернулася в нотаріальну контору про прийняття спадщини після шести місяців з дня смерті її бабусі.
Керуючись ст. ст. 10, 213-215, ЦПК України, ст. 1272 ч.3, ЦК України, суд-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Продовжити строк на прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_3.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк три місяці для оформлення спадщини.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Закарпатської області через Тячівський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Суддя: В.В. Чопик