Судове рішення #13125407

  Справа N 1-85/2011 рік

П О С Т А Н О В А

14 січня 2011 року                               Оболонський районний суд м.Києва

          у складі: головуючого-судді         -                                       Мамонтової І.Ю.

      при секретарі           -                                       Рахуба І.Л.

      за участю прокурорів           -                                       Юрлової О.О.

                                                                                     -                                       Сімонова Я.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Києва кримінальну справу за обвинуваченням

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Ровеньки, Луганської області, росіянина ,   громадянина України, з неповною середньою освітою,  не працюючого, не одруженого, без місця реєстрації, без визначеного місця проживання, судимого:

- 14.12.1989 року вироком Ровеньківського міського суду Луганської області за ст.ст.140 ч.2, 140 ч.3, 141 ч.3 КК України, із застосуванням ст.42 КК України, до 3-х років позбавлення волі з конфіскацією майна;

- 01.12.1993 року вироком Севєродонецького міського суду Луганської області за ст.ст.222 ч.3, 140 ч.3, 141 ч.3 КК України, із застосуванням ст.42 КК України, до 6-ти років позбавлення волі; звільнений з місць позбавлення волі 18.01.1999 року по відбуттю строку покарання;

- 22.07.1999 року вироком Московського районного суду м.Києва за ст.222 ч.3 КК України до 1-го року 6-ти місяців позбавлення волі; звільнений з місць позбавлення волі 24.10.2000 року по відбуттю строку покарання;

- 13.02.2001 року вироком Жовтневого районного суду м.Києва за ст.ст.140 ч.3, 17 ч.2, 140 ч.3 КК України, із застосуванням ст.42 КК України до 4-х років 6-ти місяців позбавлення волі з конфіскацією майна; звільнений з місць позбавлення волі 12.12.2003 року УДО на невідбутий строк 1 рік 5 місяців 3 дні;

- 29.12.2007 року вироком Франківського районного суду м.Львів за ст.ст.185 ч.2, 185 ч.3, 15, 185 ч.3 КК України, із застосуванням ст.ст.70, 71 КК України, до 4-х років 6-ти місяців позбавлення волі; 13.05.2008 року на підставі ухвали Львівського апеляційного суду виключено з вироку ст. 185 ч.2 КК України, та на підставі ст.71 КК України, вважається засудженим до 3-х років 8-ми місяців позбавлення волі; звільнений з місць позбавлення волі 12.09.2008 року на підписку про невиїзд;

 

у вчиненні злочину, передбаченого за ст.263 ч.1 КК України,

                                                          У С Т А Н О В И В:

Органами досудового слідства пред’явлено обвинувачення ОСОБА_2 у тому, що він  01.08.2010 року близько 22.00год., знаходячись біля річки Дніпро по вул.Прирічній, 13 в м.Києві, знайшов предмет, який, згідно висновку балістичної експертизи № 288 від 07.10.2010 року, є нестандартною гладкоствольною вогнепальною зброєю, придатною для проведення пострілів. Знайдену зброю ОСОБА_2 привласнив, тим самим незаконно її придбав,  незаконно переніс її при собі у пакеті до кінцевої зупинки громадського транспорту, яка розташована по вул.Прирічній, 24 в м.Києві, де став незаконно зберігати у вибраному ним місці, а саме у сміттєвій ямі.  

Передбаченого законом дозволу на придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї ОСОБА_2 не мав.

Дії ОСОБА_2 органами досудового слідства кваліфіковані за ст.263 ч.1 КК України.

У судовому засідання, до початку судового слідства, прокурор заявив клопотання про направлення даної кримінальної справи на додаткове розслідування, посилаючись на те, що на досудовому слідстві порушені вимоги кримінально-процесуального закону.

Суд, вислухав думку підсудного, який підтримав прокурора, вважає, що заявлене клопотання підлягає задоволенню за нижчевикладеними обставинами.

Згідно ст.281 КПК України підставами для повернення справи на додаткове розслідування є неповнота або неправильність досудового слідства, коли ця неповнота або неправильність не може бути усунута в судовому засіданні.

У відповідності до ст.64 КПК України при провадженні досудового слідства, дізнання і розгляді кримінальної справи в суді підлягають доказуванню: подія  злочину  (час,  місце,  спосіб  та  інші  обставини вчинення злочину); винність  обвинуваченого  у  вчиненні  злочину  і   мотиви
злочину; обставини,  що  впливають  на ступінь тяжкості злочину, а також   обставини,  що характеризують   особу   обвинуваченого, пом'якшують та обтяжують покарання; характер  і розмір  шкоди,  завданої  злочином,  а  також розмір  витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне  лікування потерпілого від злочинного діяння.

Згідно ст.22 КПК України на прокурора, слідчого і особу, яка проводить дізнання покладено  обов’язок вжити всіх передбачених законом заходів для всебічного, повного і об’єктивного дослідження обставин справи, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують обвинуваченого, а також обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.

Як убачається з матеріалів кримінальної справи, ОСОБА_2 не має місця реєстрації та постійного місця проживання.

Відповідно до довідок, які долучені досудовим слідством до матеріалів справи, ОСОБА_2 не перебуває на обліку у лікарів нарколога та психіатра по місту Києву, хоча, як стверджував ОСОБА_2 про встановленні його особи, він перебував на обліку у лікаря-психіатра у м.Луганськ та м.Кривий Ріг.

Постановою Голосіївського районного суду м.Києва від 09.12.2010 року відносно ОСОБА_2 призначена стаціонарна судово-психіатрична експертиза, яка на даний час не проведена.

Тобто, досудовим слідством не встановлено, чи є ОСОБА_2 осудною особою.

Згідно ст.19 КПК України о собам, що беруть участь у справі і не володіють мовою,  якою провадиться судочинство, забезпечується право робити заяви, давати показання, заявляти  клопотання,  знайомитися з усіма матеріалами справи,  виступати в суді рідною мовою і  користуватися  послугами перекладача в порядку, встановленому цим Кодексом. Слідчі і судові документи,  відповідно до  встановленого  цим Кодексом  порядку,  вручаються  обвинуваченому в перекладі на його рідну мову або іншу мову, якою він володіє.

При встановленні особи ОСОБА_2 повідомив суду, що він закінчив тільки чотири класи загально – освітньої школи, українську мову не вивчав, у зв’язку з чим не розуміє зміст документів, які маються у матеріалах кримінальної справи, у тому числі і зміст обвинувачення.

Як убачається з матеріалів кримінальної справи, на досудовому слідстві ОСОБА_2 власноручно російською мовою писав явку з повинною. Крім того, всі власноручні записи ОСОБА_2 на процесуальних документах також зроблені російською мовою.  

На підставі викладеного, суд вважає, що досудовим слідством було порушено право ОСОБА_2 на користування рідною мовою та за допомогою перекладача.

Крім того, до матеріалів кримінальної справи долучена вимога, із якої убачається, що ОСОБА_2 раніше неодноразово засуджувався.

Суд позбавлений можливості самостійно з’ясувати попередні судимості обвинуваченого, фактичні строки відбутого покарання за попередні судимості, підстави звільнення від покарання, у зв’язку з тим, що до справи не долучені копії вироків, постанов судів та слідчих органів, дані про які містяться в вимозі.

При проведенні додаткового розслідування, необхідно:

1. Перевірити ствердження підсудного ОСОБА_2 щодо перебування його на обліку у лікаря – психіатра. Встановити, чи є він осудною особою.

2. Поновити право ОСОБА_2 на користування рідною мовою та за допомогою перекладача.

3. Витребувати та долучити до справи всі копії  вироків, постанов судів та слідчих органів, дані про які містяться в вимозі.

З урахуванням зібраних під час досудового слідства доказів, отриманих з дотриманням вимог кримінально-процесуального законодавства, вирішити питання про винуватість учасників подій та визначитись з правильною кваліфікацією їх дій.

 Керуючись ст.ст. 273, 281, 347 КПК України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2  за ст.263 ч.1 КК України повернути прокурору Оболонського району міста Києва на додаткове розслідування.

Запобіжний захід ОСОБА_2, до вступу вироку у законну силу, залишити без змін – взяття під варту.

На постанову протягом семи діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Апеляційного суду міста Києва через Оболонський районний суд міста Києва.

Суддя                                                                                               І.Ю.Мамонтова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація