ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2011 рокуСправа № 2а-3418/10/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мачульського В.В.,
при секретарі судового засідання Іванчуку О.В,
за участю прокурора Остапчука С.О.,
представника позивача Басюка В.С.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Луцьку адміністративну справу за позовом прокурора Старовижівського району в інтересах держави в особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Ратнівському районі Волинської області до Відкритого акціонерного товариства «Дубечненський керамічний завод» про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Старовижівського району в інтересах держави в особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Ратнівському районі Волинської області звернувся з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Дубечненський керамічний завод» (далі-ВАТ «Дубеченський керамічний завод») про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків, за період з 01.07.2010 року по 30.09.2010 року в сумі 17305,34 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що прокуратурою району із залученням працівників відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Ратнівському районі проведено перевірку по ВАТ «Дубеченський керамічний завод», щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків до Фонду. Згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду за період з 01.07.2010 року по 30.09.2010 року недоїмка зі сплати страхових внесків відповідача становить 17305,34 грн. Просить суд стягнути з відповідача в примусовому порядку вищезазначену суму недоїмки.
Прокурор у судовому засіданні позов підтримав з підстав наведених у позовній заяві. Просить суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник позивача позов також підтримав, оскільки борг відповідачем не сплачений просить стягнути у судовому порядку.
Представник відповідача на розгляд справи повторно не з’явився, не повідомив суд про причини неявки, заперечення на позов не подав, свого представника в судове засідання не направив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Відповідно до ч. 4 ст.128 КАС України розгляд справи проводиться у відсутності відповідача на підставі наявних в матеріалах справи письмових доказів.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги є підставними підлягають до задоволенню, з наступних підстав.
Згідно зі ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»№ 2240-ІІІ від 18.01.2001 року платниками страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є страхувальники та застраховані особи.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» страхування від нещасного випадку на виробництві здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань – некомерційною самоврядною організацією, що діє на підставі статуту.
Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство «Дубечненський керамічний завод» зареєстроване як юридична особа 21.06.2006 року, що підтверджується довідкою № 80 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
З 08.06.2001 року Відкрите акціонерне товариство «Дубечненський керамічний завод» взяте на облік, як платник страхових внесків до Фонду, що підтверджується страховим свідоцтвом № 0318000136.
Згідно п.п. 2,7 ч.2 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»(далі –Закон) роботодавець як страхувальник зобов’язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків, а також подавати звітність робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків у строки, в порядку та за формою, що встановлені цим Фондом.
Абзацами 7,8 статті 47 Закону визначено, що розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.
Відповідно до п.4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду від 12.07.2007 року №36, страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. При проведенні оплати праці з готівкової виручки чи в натуральній формі платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Пунктом 7.5 цієї Інструкції передбачено, що юридичні особи - платники страхових внесків щокварталу у двох примірниках складають розрахункову відомість про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду, один примірник якої подається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду за місцем обліку страхувальника в такі строки: до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня поточного року, до 25 січня року, наступного за звітним.
Згідно із п.п.5.1, 5.2 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк. Пеня нараховується з наступного дня після одержання заробітної плати до дня сплати недоїмки включно. Пеня на пеню не нараховується.
З розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за період з 01.07.2010 року по 30.09.2010 року вбачається, що недоїмка зі сплати страхових внесків відповідача становить 19305,34грн., що підлягає сплаті підприємством на користь Фонду.
Згідно акту перевірки №57 від 26.10.2010 року вбачається, що сума недоїмки становить 19305,34 грн. і нарахованої пені 582,69 грн., про те 08.11.2010 року відповідачем частково сплачено недоїмку в сумі 2000 грн. та пеню в сумі 582,69 грн.
Отже, заборгованість недоїмки станом на 03.12.2010 року становить 17305,34 грн.
Таким чином, оскільки відповідач не погасив заборгованість по сплаті страхових внесків, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності на суму 3544,71 грн. підлягають до задоволення.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем — фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.11,17,94,158,160,162,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Дубечненський керамічний завод» на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Ратнівському районі Волинської області недоїмку по сплаті страхових внесків в сумі 17305 (сімнадцять тисяч триста п’ять) гривень 34 копійки.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 14 січня 2011 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий
Суддя В.В.Мачульський