Судове рішення #13123391

                                                               

                                                                                            Справа № 2-8559/10                                                                                                                                

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем          України

(З АОЧ Н Е)  

14 грудня 2010 року                                                                                                    м. Одеса

Приморський районний суд міста Одеса у складі:

головуючого судді – Суворової О.В.

при секретарі  – Бондаренко Т.М.,

розглянувши у відкритому  судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до кредитної спілки «Україна» про повернення пайового внеску та відшкодування моральної шкоди,   –

ВСТАНОВИВ:

   

    Позивач звернувся до Приморського районного  суду м. Одеси з позовом до кредитної спілки «Україна»  про повернення пайового внеску та відшкодування  моральної шкоди.

У судовому  засіданні  представник  позивача заявлені вимоги повністю підтримав

та просив стягнути з відповідача кошти за депозитним договором в сумі 52900,00 грн. (п’ятдесят дві тисячі дев’ятсот  гривень), проценти в сумі 14283,00 грн. (чотирнадцять тисяч двісті вісімдесят  три гривні), 3 % річних від простроченої суми в розмірі 1562,69 грн. (одна тисяча п’ятсот шістдесят дві гривні 69 коп.), суму з урахуванням індексу інфляції в розмірі 4971,52 грн. (чотири тисячі дев’ятсот сімдесят одна гривня 52 коп.)., витрати на правову допомогу в сумі  3000 грн. (три тисячі гривень) , моральну шкоду в сумі 1600 грн. (одна тисяча шістсот гривень.), а також  витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн. (сто двадцять гривень).

Як на підставу своїх вимог позивач посилається на те, що  17 жовтня 2006 року  позивачем ОСОБА_1. було написано заяву про вступ до  кредитної спілки «Україна» та видано йому Членську книжку вкладника, у відповідності з якою позивач розмістив  депозит на суму 52900 (п’ятдесят дві тисячі дев’ятсот) грн. строком на 1 (один) рік.  Відповідно до укладеного договору відповідач зобов’язався за користування вкладом нараховувати  дохід у розмірі 27 % річних.

 В період з  08 серпня 2007 року по 08 серпня 2008 року позивачем було внесено грошові кошти  на суму 52900 грн. (п’ятдесят дві тисячі дев’ятсот гривень), а саме :

08.08.2007 року – 16000 грн. (одна тисяча шістсот гривень);

14.11.2007 року – 4400 грн. (чотири тисячі чотириста гривень);

11.08.2007 року – 32500 грн. (тридцять дві тисячі п’ятсот гривень).

Відповідно до умов договору строк повернення депозиту відповідачем становив 08 серпня  2008 року. Після закінчення строку договору КС «Україна» до теперішнього часу обов’язки зазначені в договорі виконані не були, власні грошові кошти позивач не отримав.

14.12. 2010 року від представника позивача надійшла  заява про розгляд справи без його участі,  проти винесення заочного рішення не заперечував.

Представник відповідача  у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце слухання справи сповіщався належним чином, заяв та клопотань про відкладення слухання по справі не надходило.

Відповідно до статті 224  ЦПК України, суд вважає за можливе постановити заочне рішення на підставі доказів,  які містяться у матеріалах справи.

Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши представлені по справі докази, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені наступні факти та відповідні до них правовідносини.

17 жовтня 2006 року  позивачем ОСОБА_1. було написано заяву про вступ до  кредитної спілки «Україна» та видано йому Членську книжку вкладника, у відповідності з якою позивач розмістив  депозит на суму 52900 (п’ятдесят дві тисячі дев’ятсот) грн. строком на 1 (один) рік.  Відповідно до укладеного договору відповідач зобов’язався за користування вкладом нараховувати  дохід у розмірі 27 % річних.

 В період з 08 серпня 2007 року по 08 серпня 2008 року позивачем було внесено грошові кошти  на суму 52900 грн. (п’ятдесят дві тисячі дев’ятсот гривень).

Строк повернення вкладу відповідачем був встановлений  - 08 серпня 2008 року.  

Після закінчення строку дії договору відповідачем до теперішнього часу обов’язки зазначені в договорі виконані не були, власні грошові кошти позивач не отримав.

Позивачем всі умови договору були виконані  повністю та вчасно, при цьому відповідач своїх зобов’язань  до теперішнього часу не виконав, гроші позивачу не повернув.

В зв’язку з цим суд приходить до висновку про законність вимог позивача щодо стягнення з кредитної спілки «Україна» на його користь коштів за депозитним договором в сумі  52900,00 грн. (п’ятдесят дві тисячі дев’ятсот  гривень), процентів в сумі 14283,00 грн. (чотирнадцять тисяч двісті вісімдесят  три гривні), 3 % річних від простроченої суми в розмірі 1562,69 грн. (одна тисяча п’ятсот шістдесят дві гривні 69 коп.), суми з урахуванням індексу інфляції в розмірі 4971,52 грн. (чотири тисячі дев’ятсот сімдесят одна гривня 52 коп.), а також  витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн. (сто двадцять гривень).

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. При цьому відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від виконання зобов’язання не допускається.

Статтею 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно зі ст.625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість   виконання ним грошового зобов’язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до ст.610 ЦК України порушення зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст.611 ЦК України у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.  

За таких обставин суд визнає, що відповідачем - кредитною спілкою  «Україна»  не виконані зобов’язання та були порушені права позивача щодо отримання коштів із свого депозитного рахунку, при цьому строк дії договору закінчено.

В зв’язку з цим суд задовольняє вимоги ОСОБА_1 щодо стягнення з кредитної спілки «Україна» на його користь коштів за депозитним договором в сумі 52900,00 грн. (п’ятдесят дві тисячі дев’ятсот  гривень), процентів в сумі 14283,00 грн. (чотирнадцять тисяч двісті вісімдесят  три гривні), 3 % річних від простроченої суми в розмірі 1562,69 грн. (одна тисяча п’ятсот шістдесят дві гривні 69 коп.), суми з урахуванням індексу інфляції в розмірі 4971,52 грн. (чотири тисячі дев’ятсот сімдесят одна гривня 52 коп.), а також  витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн. (сто двадцять гривень).

Щодо вимог ОСОБА_1 про стягнення з відповідача моральної шкоди, то суд в задоволенні цих вимог відмовляє, так як позивачем заявлялися вимоги за нормами Цивільного кодексу України, при цьому ним не було представлено суду доказів заподіяння йому витрат немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань або інших негативних явищ, заподіяних йому незаконними діями відповідача, не зазначено в чому саме полягає заподіяння шкоди і з яких міркувань виходив позивач, визнаючи розмір заподіяної шкоди, як це передбачено Постановою Пленуму Верховного Суду України №4 від 31.03.1995 року із відповідними змінами «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди».

Що стосується вимог ОСОБА_1 про стягнення з відповідача понесених ним витрат на отримання правової допомоги в розмірі 3000 грн.(три тисячі гривень), то суд в задоволенні цих вимог також відмовляє з підстав недоведеності , оскільки позивачем не було представлено квитанції на підтвердження сплати ним вказаної суми за отримання правової допомоги.

    Керуючись ст.ст. 525, 526, 610, 611, 612, 625 Цивільного кодексу України, ст.ст.10, 11, 209, 212, 214, 215, 224-226 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до кредитної спілки «Україна» про повернення пайового внеску та відшкодування моральної шкоди - задовольнити частково.

Стягнути з кредитної спілки «Україна» на користь ОСОБА_1 суму вкладу у розмірі 52900,00 грн. (п’ятдесят дві тисячі дев’ятсот  гривень).

Стягнути з кредитної спілки «Україна» на користь ОСОБА_1 проценти в сумі 14283,00 грн. (чотирнадцять тисяч двісті вісімдесят  три гривні).  

Стягнути з кредитної спілки «Україна» на користь ОСОБА_1 3 % річних від простроченої суми в розмірі 1562,69 грн. (одна тисяча п’ятсот шістдесят дві гривні 69 коп.).

Стягнути з кредитної спілки «Україна» на користь ОСОБА_1 інфляційне збільшення заборгованості в розмірі 4971,52 грн. (чотири тисячі дев’ятсот сімдесят одна гривня 52 коп.).

Стягнути з кредитної спілки «Україна» на користь ОСОБА_1 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи  у розмірі 120 грн. (сто двадцять гривень).

Стягнути з кредитної спілки «Україна» в дохід держави державне мито у розмірі 737 гривень 17 коп.

В задоволенні інших вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача шляхом звернення з заявою про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.

                      Суддя                                                                         О.В.Суворова

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація