Справа № 2о-6 /2011року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 січня 2011 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: головуючого-судді - Волкової О.І
при секретарі – Зацепіна І.О.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Южноукраїнську Миколаївськоїобласті цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин.
ВСТАНОВИВ:
Заявниця ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин між нею та її рідним сином ОСОБА_2.
Свої вимоги заявниця, обґрунтовує тим, що при зверненні до пенсійного відділу для оформлення пенсії з’ясувалось, що є розбіжності у написанні призвіща в свідоцтві про народження сина та в свідоцтві про розірвання шлюбу . При одержані свідоцтва про народження сина не звернули увагу на те, що у свідоцтві про народження призвіще сина та призвіще батьків зазначено не вірно через букву « У» як « ОСОБА_2», а вірним є « ОСОБА_2». В подальшому її синові видали паспорт на « ОСОБА_2».
Розбіжність в написані призвіщ в її документах та документах сина є перешкодою для оформлення їй пенсії , що змусило зверненням до суду з даною заявою про встановлення факту родинних відносин.
У судовому засіданні заявниця вимоги уточнила та підтримала просила їх задовольнити.
Із матеріалів справи вбачається , що заявниця перебувала в шлюбі ОСОБА_3 , який розірвала , відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_3. відповідно до актового запису №74 від 30.07.1979 року відділом реєстрації актів цивільного стану Голованіського районного управління юстиції Кіровоградської області призвіще зазначено через букву « О», як ОСОБА_3.
Від спільного подруженого життя в заявниці народився син ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.11).
Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу заявниця перебувала в другому шлюбі , який розірвала із ОСОБА_1 відповідно актового запису № 02 від 15.01.1988 року НОМЕР_1 виданого сільською радою Добровеличківського району Кіровоградської області від 15.01.1988 року. Після розірвання шлюбу призвіще заявниці залишилось ОСОБА_1.
Судом встановлено, заявниця доводиться рідною матір’ю ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження виданого 22 січня 1973 року Миколаївським районним відділом актів цивільного стану Одеської області за актовим записом №06 де в графі матір’ю зазначена ОСОБА_1 (а.с. 11). Відділом реєстрації актів цивільного стану при виписці свідоцтва про народження зазначено прізвище , як ОСОБА_2 через букву «У» а не « О».
Суд, вислухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню.
У відповідності до п.1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України в судовому порядку можуть бути встановлені юридичні факти родинних відносин між фізичними особами.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання ОСОБА_1 рідною матір’ю ОСОБА_2.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 10, 60,209,213,215,218,256 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Встановити факт родинних відносин , що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженка с. Софієчка Миколаївського району Одеської області є рідною матір’ю ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Софієвки, Миколаївського району , Одеської області .
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, що не були присутні у судовому засіданні під час проголошення – протягом десяти діб з дня отримання копії цього рішення. У разі неподання апеляційної скарги протягом встановленого строку рішення набирає законної сили.
Суддя Южноукраїнського
міського суду : О.І. Волкова