Судове рішення #1311664
Справа № 2 - 1428 / 2007 р

                                                                                                 Справа № 2 - 1428 / 2007 р.

РІШЕННЯ

Іменем України

 

5 листопада  2007 року Полтавський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді                                                                                                         Кіндяк І.С.

при секретарі                                                                                                                 Кудрявцевій Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві позовну заяву ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання договору купівлі-продажу земельних ділянок  дійсним та визнання права власності на земельні ділянки, -

 

В С Т А Н О В И В :

 

            Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання договору купівлі-продажу земельної ділянки дійсним та визнання права власності на земельну ділянку, в обґрунтування своїх вимог зазначив, що позивач 11 січня 2007 року уклав з відповідачем договір купівлі - продажу земельних ділянок площею 2,14 га. та 0.60 га., які призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва знаходиться на території Щербанівської сільської ради Полтавського району.

 

В даний час позивач не має змоги оформити нотаріально договір купівлі - продажу земельної ділянки, так як вступив в силу Закон України „ Про внесення змін до Земельного Кодексу України щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення ...” яким заборонено відчуження земельних ділянок. Позивач вважає, що вищевказаний договір купівлі - продажу є дійсним і просить суд визнати за ним право власності на дану земельну ділянку.

 

            У попередньому судовому засіданні позивач свій позов підтримав повністю, надавши пояснення аналогічні позовній заяві, просив позов задовольнити.

 

Відповідач в попередньому судовому засідання проти позову не заперечив, пояснивши, що не могла піти до нотаріуса по різним причинам( зайнятість по господарству, тощо), позовні вимоги визнає.

 

Представник третьої особи Полтавської районної державної адміністрації у попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав вказавши, що на час підписання договору мораторію не було.

 

 Виходячи з вищезазначеного, суд вважає за можливе винести рішення по справі при проведенні попереднього судового засідання.

 

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України, при визнанні відповідачем позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього Кодексу.

 

 Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

 

            Суд, заслухавши пояснення позивача, пояснення третьої особи, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити повністю з наступних підстав.

           

В судовому засіданні встановлено, що 11 січня 2007 року уклав з відповідачем договір купівлі - продажу земельних ділянок площею 2,14 га. та 0.60 га., які призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва знаходиться на території Щербанівської сільської ради Полтавського району.

 

Окрім цього позивач в підтвердження умов договору сплатив відповідачу 300000 грн. що не заперечувалося відповідачем. Відповідач не зміг нотаріального оформити договір з побутових причин. 13.01.2007 року вступив в силу Закон України „ Про внесення змін до Земельного Кодексу України щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення ...” яким заборонено відчуження земельних ділянок. Суд вважає, що до договір укладений до набрання законної сили вищевказаним законом і тому відповідно ст. 58 Конституції України та ст. 5 ЦК України закони та інші нормативні акти не мають зворотної сили дії в часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи, тобто за ст. 8 ЦК України за аналогією закону не можливо погіршити становище особи.

Відповідно до ст. 334 ЦК України набуття права власності за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню , виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору , не посвідченого нотаріально, дійсним.

 

Сторони уклали договір до набрання чинності Закон України „ Про внесення змін до Земельного Кодексу України щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення ...” , відповідно ст. 220 ЦК України виконали всі істотні умови договору, відбулося повне виконання договору сторонами, договір інтереси та права інших осіб не порушує, тому суд вважає, що договір  купівлі - продажу земельної ділянки від 11 січня 2007 року, площею 2,14 га. та 0.60 га., які призначені для ведення особистого селянського господарства знаходиться на території Щербанівської сільської ради Полтавського району. є таким, що відбувся, тобто дійсним з визнанням за позивачем.

 

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги доведеними в судовому порядку та такими, що підлягають задоволенню.

 

            На підставі ст. 58 Конституції України, ст. 130 Земельного Кодексу України, ст.ст. 8, 220, 334, 373, 374, ЦК України, керуючись 7, 8, 10, 11, 60, 130, 174, 209, 212-215,  218  ЦПК України, суд, -

 

В И Р І Ш И В :

 

            Позов ОСОБА_1задовольнити в повному обсязі.

 

            Визнати договір купівлі-продажу земельних ділянок площею 2,14 га. та 0.60 га., які призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва і знаходяться на території Щербанівської сільської ради Полтавського району від 11.01.2007 року між ОСОБА_1та ОСОБА_2, таким що відбувся, тобто дійсним.

 

            Визнати за ОСОБА_1право власності на  земельні ділянки, площею 2,14 га. та 0.60 га., які призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва і знаходяться на території Щербанівської сільської ради Полтавського району та належала  ОСОБА_2на підставі Державного акту про право приватної власності на землю, серія ІІІ-ПЛ  № 059696 виданий 17.12.2001 року  та зареєстрований в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 302 та .

 

            Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України. 

 

СУДДЯ :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація