Судове рішення #1311500

                                                                                                                        Справа № 2-1305/2007 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

 

            12 липня 2007 року             Шосткинський міськрайсуд  Сумської області у складі:

головуючого судді Чернобая О.І.,

при секретарі Чайка О.А.,

з участю позивача ОСОБА_1

представника відповідача Шульга Н.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні Шосткинського міськрайонного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Шосткинської міськради про встановлення розміру ідеальних часток в спільній власності на квартиру та визнання права власності на Ѕ частину квартири в порядку успадкування за законом,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, в якому зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його дружина ОСОБА_2, з якою він постійно мешкав в квартирі АДРЕСА_1.

Вищевказана квартира була приватизована 16.05.1993 р., але в свідоцтві про право власності на квартиру не вказаний розмір належних кожному з співвласників часток.

Заповіту ОСОБА_2 не складала та він є єдиним спадкоємцем за законом.

Так як на день смерті ОСОБА_2 він постійно мешкав з нею в спірній квартирі то згідно ч.3 ст. 1268 ЦК України прийняв спадщину після її смерті.

З причини відсутності визначення розміру часток в свідоцтві про право власності на квартиру він не має змоги оформити прийняття спадщини в нотаріальній конторі.

            У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить задовольнити їх.

Представник відповідача Виконкому Шосткинської міської ради Шульга Н.М. позов визнала, заперечень не має, пояснивши, що дійсно згідно наданих позивачем документів, він має право на встановлення розміру часток, та визнання права власності на 1/2 частку квартири після померлої ОСОБА_2 в порядку успадкування судовим рішенням.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази по справі суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Позивач ОСОБА_1 перебував у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 з 27.04.1968 р., що підтверджується копією свідоцтва про шлюб / а.с.3/.

ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про смерть /а.с.6/.

            Згідно свідоцтва про право власності на житло від 10.05.1993 р. квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_2 та ОСОБА_1, при цьому розмір часток кожного не визначений /а.с.5/.

            Згідно витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно від 10.05.2007 р. квартира АДРЕСА_1 зареєстрована на праві приватної спільної сумісної власності за ОСОБА_2 та ОСОБА_1 /а.с.7/.

            ОСОБА_1 постійно проживає за адресою АДРЕСА_1, де також постійно мешкала по день смерті ОСОБА_2, що підтверджується копією довідки ТОВ “ЖЕУ-2” /а.с.4/.

            Згідно з довідкою Шосткинської міської державної нотаріальної контори після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 спадкова справа заведена по заяві її сина ОСОБА_3, який від спадищини відмовився на користь чоловіка спадкодавця ОСОБА_1 /а.с.13-17/.

            Успадкувати спірну квартиру позивач не міг, бо не був визначений розмір часток, належний кожному з співвласників в спільній сумісній власності.

            Згідно ст. 357 ЦК України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або за законом.

            Відповідно до ч. 2 ст. 372 ЦК України у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними.

            Відповідно до ст. 1226 ЦК Кодексу частка у праві спільної сумісної власності успадковується на загальних підставах, тобто по Закону чи заповіту.

Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід права та обов”язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Згідно п. 10 додатку 1 до пункту 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5, правовстановлювальним документом, на підставі якого провадиться реєстрація права власності на об*єкти нерухомого майна може бути рішення суду про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна.

Враховуючи те, що в судовому засіданні було встановлено, що в свідоцтві про право власності на спірну квартиру не визничені частки кожного з співвласників та позивач дійсно прийняв спадщину після смерті своєї дружини ОСОБА_2, так як постійно проживав разом з нею на день смерті та не заявив відмову від спадщини, суд вважає за можливе задовольнити позов в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 10, 88, 212, 213, 214, 215  ЦПК України, ст.ст. 16, 328, 372, 1216, 1226, 1268 ЦК України, Тимчасовим положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затверджене Наказом Міністерства юстиції України від 7 лютого 2002 року N 7/5,-

В И Р І Ш И В:

            Позов ОСОБА_1 задовольнити.

            Визначити рівний розмір часток  у спільній власності на квартиру АДРЕСА_1 по 1/2 частині за кожним ОСОБА_1 та ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1

            Визнати право власності за ОСОБА_1 на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку успадкування за законом після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1

 

 

            Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області через Шосткинський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і подачі після цього апеляційної скарги протягом двадцяти днів.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

 

                   Суддя Шосткинського міськрайонного

                   суду Сумської області                                                          О.І. Чернобай

 

 

Копія вірна.

Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація