Судове рішення #13114809

    АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД   ПОЛТАВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ          

 Справа № 22ц – 10016/2010року                                  Головуючий по 1-й інстанції Чабаненко В.О.

                                  Суддя-доповідач:   Мартєв С.Ю.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

            29 вересня 2010 року                                    м. Полтава

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого –                       Мартєва С.Ю.

Суддів:                             Чічіля В.А., Пікуля В.П.        

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за  апеляційною скаргою   ОСОБА_2   на рішення   Лубенського міськрайонного суду Полтавської області  від 16 червня 2010  року

по справі за позовом   ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій неправомірними та перерахунок пенсії.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду Полтавської області, -

                                               

В С Т А Н О В И Л А :

Рішенням Лубенського міськрайонного суду Полтавської області  від 16 червня 2010  року  відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій неправомірними та перерахунок пенсії .  

    В апеляційній скарзі позивач  просить скасувати рішення місцевого суду та прийняти нове рішення, яким задовільнити його позовні вимоги, посилаючись на прийняття оскаржуваного рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги приходить до висновку, що остання задоволенню не підлягає.

Відповідно до ст. 303 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Відповідно ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що позивач  являється постраждалим на ЧАЕС 1 категорії, інвалідом 2 групи по захворюванню, пов»язаному з ліквідацією наслідків  аварії на ЧАЕС, отримує пенсію по інвалідності  із 22.12.2008р., з розміром якої не погоджується.

Відповідно до ч. 1 ст. 44 даного Закону, а також Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.05 №22-1 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.05 № 1566/11846 заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду.

Як встановлено місцевим судом, 23.04.2010р. позивач звернувся з заявою до  УПФУ в м. Лубнах, а 30.12.2009р. до ГУПФУ в Полтавській області   про перерахунок пенсії згідно ст. 50, 54  ЗУ  „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,   як інваліду 2 групи  по захворюванню, пов»язаному з ліквідацією наслідків  аварії на ЧАЕС починаючи з 22.12.2008р.,  однак отримав відмову в зв’язку з тим, що позивач отримував пенсію по інвалідності в розмірі вислуги років через МО України, пенсія призначена та виплачувалась Полтавським обласним військкоматом, потім Головний управлінням ПФУ в Полтавській області.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що позивач з 16 жовтня 2009 року, згідно поданої ним заяви, перебуває на обліку в управлінні ПФУ в м. Лубнах , а згідно Постанови Лубенського міськрайонного суду від 23.02.2010 року отримує з цієї ж дати основну  пенсію у розмірі не нижчу 8 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком.

Як вірно визначено місцевим судом, пенсія як постраждалому при ліквідації наслідків на ЧАЕС 1 категорії інваліду 2 групи, в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком може призначається громадянину виключно у випадку його переходу на отримання пенсії відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що і було зроблено позивачем.

Відповідно до п. 5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами. Пунктом 37 передбачено, що орган, який призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, відстрочку часу її призначення, перерахунок та відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою  

Відповідно до ч. 2 ст. 1 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» військовослужбовці, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, які стали інвалідами за умов, передбачених цим Законом, набувають право на пенсію по інвалідності.

Отже ч. 2 ст. 1 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що пенсія по інвалідності відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» призначається виключно якщо призначення пенсії по інвалідності прямо передбачено даним законом.

Виходячи з наведеного, колегія суддів вважає, що місцевим судом вірно визначено, що у Головного управління ПФУ  в Полтавській області не було ніяких підстав для виплати позивачу пенсії відповідно  ЗУ „Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 22 грудня 2008 року, так як в цей період він отримував пенсію відповідно до ЗУ»Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».  

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками місцевого суду та вважає, що суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.    

Керуючись ст. ст. 303 ч.1, 307 ч.1 п.1, 308 ч.1, 314, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу  ОСОБА_2 - відхилити.

Рішення Лубенського міськрайонного суду Полтавської області  від 16 червня 2010  року   залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

ГОЛОВУЮЧИЙ:          

СУДДІ :    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація