У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
22 грудня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
гловуючого, судді Павловської І.Г.
Суддів: Шестакової Н.В.
Берзіньш В.С.
при секретарі Моногошевій В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сімферополі цивільну справу за заявою ОСОБА_5, зацікавлена особа Перша державна нотаріальна контора Євпаторійського міського нотаріального округу, про встановлення факту проживання однією сім’єю
за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на ухвалу Євпаторійського міського суду АРК від 01 жовтня 2010 року,
ВСТАНОВИЛА:
У вересні 2010 року ОСОБА_5 звернулася до суду з заявою про встановлення факту проживання однією сім’єю із ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Ухвалою Євпаторійського міського суду АРК від 01 жовтня 2010 року заяву ОСОБА_5 про встановлення факту проживання однією сім’єю залишено без розгляду.
На вищевказану ухвалу суду першої інстанції ОСОБА_5 подала апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги відповідно до ст.303 ЦПК України, заслухавши заявника та його представника, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Залишаючи без розгляду заяву ОСОБА_5, суд першої інстанції виходив з того, що у даних правовідносинах існує спір про право, тому заява не підлягає розгляду в порядку окремого провадження.
З такими висновками суду першої інстанції погоджується колегія суддів, оскільки вони відповідають вимогам процесуального законодавства.
Так, із заяви ОСОБА_5 вбачається, що встановлення факту проживання однією сім’єю з ОСОБА_6 їй потрібно для реалізації її права користування жилим приміщенням та визнання за нею права власності на частину майна після смерті ОСОБА_6 у порядку спадкування; у засіданні суду апеляційної інстанції заявниця підтвердила, що спадкоємці померлого не визнають її прав на спадкове майно, у зв’язку з чим вона звернулася до суду.
У пункті 7 постанови Пленуму ВСУ від 31.03.1995 р. №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» зазначено, що для розгляду в порядку окремого провадження не може бути прийнята заява про встановлення факту родинних відносин, якщо заявник порушує справу з метою підтвердити в наступному своє право на жиле приміщення або на обмін жилого приміщення.
Наведене свідчить про те, що заява ОСОБА_5 повинна розглядатися в порядку позовного провадження.
Відповідно до ч.6 ст.235 ЦПК України якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникне спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз’яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
- 2 -
За таких обставин оскаржувану ухвалу суду прийнято з дотриманням норм процесуального права, вона є законною та обґрунтованою і підстав для її скасування немає.
Керуючись ст..ст.303,307,312 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 відхилити.
Ухвалу Євпаторійського міського суду АРК від 01 жовтня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменті її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до суду касаційної інстанції на протязі двадцяти днів.
Судді:
Павловська І.Г. Шестакова Н.В. Берзіньш В.С.