Судове рішення #13113273

       

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД   ПОЛТАВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

  Справа № 22ц – 8701/2010року                                       Головуючий по 1-й інстанції:

                                                                                                                    Кіндяк І.С.

                                      Суддя-доповідач:   Панченко О.О.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

21 вересня 2010 року                                    м. Полтава

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:    

Головуючого –           Панченка О.О.    

Суддів:         Пікуля В.П., Триголова В.М.    

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за  апеляційною скаргою  У правління Пенсійного фонду України в Полтавському районі

    на постанову Полтавського районного суду Полтавської області  від  13 квітня 2010 року  по справі  за позовом ОСОБА_3 до У правління Пенсійного фонду України в Полтавському районі про зобов’язання врахувати період роботи в районі Крайньої Півночі до пенсійного стажу.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду Полтавської області, -

В С Т А Н О В И Л А :

    Постановою Полтавського районного суду Полтавської області  від  13 квітня 2010 року  адміністративний позов ОСОБА_3 задоволено повністю.

    Визнано бездіяльність У правління Пенсійного фонду України в Полтавському районі щодо неврахування трудового стажу за роботи в районах Крайньої півночі у період з 17.08.1973 року по 21.10.1974 року – пртиправними.

      Зобов'язано У правління Пенсійного фонду України в Полтавському районі  провести перерахунок пенсії ОСОБА_3 з врахуванням кратності трудового стажу за період роботи в районах Крайньої півночі починаючи з дати відмови.

    Вирішено питання судових витрат.

    Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області  від  13 квітня 2010 року від 30.04.2010 року випралено описку в постанові Полтавського районного суду Полтавської області  від  13 квітня 2010 року. Постановлено вважати вірним «починаючи з 27 серпня 2007 року» замість помилкового «починаючи з дати відмови».

    Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати постанову та прийняти нову, якою відмовити позивачу в задоволені позовних вимог, посилаючись на прийняття оскаржуваної постанови з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Вважає, що Управління діяло в межах повноважень .

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги приходить до висновку, що остання задоволенню не підлягає.

Відповідно до ст. 303 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Відповідно ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

    Судом першої інстанці вірно встановлено, що ОСОБА_3  працював в Тазовському районі Ямало-Ненецькому автономному окрузі у період з 17.08.1973 року по 21.10.1974 рік, що підтверджується записами в трудовій книжці (а.с.7), архівною довідкою Адміністрації   Тазовського району Ямало-Ненецького автономного округу (а.с.8), архівних виписок по Тазовському райуправлінню ІРПа (а.с.9-10).

    Задовольняючи частково позов, суд першої інстанції виходив з наступного.

    Відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та відповідно до пункту 5 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року.

    Пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та на яких поширювалися пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, відповідно до Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", постанови Ради Міністрів Союзу РСР від 10 лютого 1960 року N 148 "Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР від 26 вересня 1967 року "Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі".

    Пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами".

    Також, згідно роз'яснень Пенсійного фонду України від 07.05.2004р. № 4397\03 щодо обчислення стажу особам, які працювали в районах Крайньої Півночі, підставою для пільгового обчислення стажу можуть бути не тільки письмові трудові договори, а і будь які інші документи, що стверджують поширення на особу пільг, передбачених Указами Президії Верховної Ради СРСР.

    Відповідно до ст. 45 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа. В нашому випадку позивач надав заяву про перерахунок пенсії до належного Пенсійного фонду 01.01.2004р., а тому відповідач зобов'язаний здійснити йому перерахунок пенсії з даного часу.

    Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає за необхідне зазначити, що надання трудового договору для правильного обчислення стажу роботи особи в умовах Крайньої Півночі не є обов'язковим.

    У даному випадку наявність у позивача трудового стажу в умовах Крайньої Півночі, необхідного для призначення пенсії відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", підтверджується відповідними записами у трудовій книжці.

    Колегія суддів вважає записи в трудовій книжці цілком достатнім доказом та підставою для призначення позивачу пенсії як особі, яка працювала на Крайній Півночі.

    На підставі викладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права .

      Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 314, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів,                                                                  

                                                       У Х В А Л И Л А:

    Апеляційну скаргу   У правління Пенсійного фонду України в Полтавському районі - відхилити.

Постанову Полтавського районного суду Полтавської області  від  13 квітня 2010 року  -  залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Судді:             (підписи)

ВІРНО:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація