АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц – 13560 /2010року Головуючий по 1-й інстанції:
Сімонова С.Г.
Суддя-доповідач: Панченко О.О.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 жовтня 2010 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого – Панченка О.О.
суддів: Пікуля В.П., Триголова В.М.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3
на постанову Пирятинського районного суду Полтавської області від 22 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Пирятинської районної державної адміністрації Полтавської області, Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення у Полтавській області про визнання бездіяльності неправомірними дій суб’єкта владних повноважень щодо відмови в перерахунку та виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,-
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду, -
В С Т А Н О В И Л А :
Постановою Пирятинського районного суду Полтавської області від 22 грудня 2009 року – у задоволенні позову ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Пирятинської районної державної адміністрації Полтавської області, Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління праці та соціального захисту населення у Полтавській області про визнання неправомірними дій суб’єкта владних повноважень щодо відмови в перерахунку та виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку – відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 просить вищевказану постанову скасувати та прийняти нову постанову про задоволення позовних вимог, посилаючись на прийняття оскаржуваної постанови з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що остання задоволенню не підлягає.
Відповідно до ст. 303 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Відповідно ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції встановлено, що позивачка з 20.02.2008 року отримувала допомогу по догляду за дитиною, донькою ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення трирічного віку. Звернувшись в суд з позовом ОСОБА_3 просила провести перерахунок розміру лопомоги з 20.02.2008 року.
Розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку визначений у ч.1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», згідно якої допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
Відповідно до пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" розмір державної допомоги сім'ям з дітьми, передбаченої статтею 15 цього Закону, визначається Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближенням до прожиткового мінімуму, але при цьому не може бути нижчим за величину, що дорівнює 25 відсоткам зазначеного прожиткового мінімуму, азі січня 2006 року - 50 відсоткам цього прожиткового мінімуму(в редакції Закону з 01.01.07 року).
Відповідно до п.п.8 п.23 Розділу 2 Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”пункт 3 розділу VIII “Прикінцеві положення” Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” викладено у такій редакції: “допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між: з 1 січня 2008 р. - 50 відсотками, з 1 січня 2009 р. - 75 відсотками, з 1 січня 2010 р. - 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців”.
На час виплати позивачці у 2008-2009 роках допомоги по догляду за дитиною вказані норми закону не була змінені і не скасовані, а також не визнані Конституційним Судом України неконституційними. Тому у 2008-2009 роках Управління праці та соціального захисту населення Пирятинської районної державної адміністрації Полтавської області діяло у відповідності до чинного законодавства, і його дії є правомірними.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками місцевого суду та вважає, що суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
За таких обставин апеляційну скаргу ОСОБА_4 необхідно відхилити, а постанову суду - залишити без змін.
Керуючись ст. ст. 303 ч.1, 307 ч.1 п.1, 308 ч.1, 314, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - відхилити.
Постанову Пирятинського районного суду Полтавської області від 22 грудня 2009 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий:
Судді: