Судове рішення #13107845

Справа №1-483/10

В  И  Р  О  К  

 І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 25 жовтня 2010 року     Київський районний суд м. Полтави в складі:  

головуючого судді Антонова А.В.,

при секретарі Кононенко О.П.,

за участю прокурора Прокопенко Г.С.,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві справу про обвинувачення  

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Каменськ – Уральський, Свердловської області, Росія, українця, громадянина України, освіта середня, не одруженого, має на утриманні малолітню дитину, раніше судимого 21.06.2010 р. Октябрським районним судом м.Полтави за ст.309 ч.1 КК України до штрафу в сумі 1000 грн., працюючого ПП “Успіх” технологом, проживаючого: АДРЕСА_1,

 у скоєнні злочину, передбаченого ст.358 ч.1, ст.358 ч.3  КК України,  

  В С Т А Н О В И В:  

  30.06.2010 року ОСОБА_1 перебуваючи на вул.Зіньківська в м.Полтаві знайшов бланк пенсійного посвідчення, який з метою подальшого використання залишив собі. Через кілька днів, по місцю свого проживання за адресою : АДРЕСА_1 ОСОБА_1, в знайдений бланк посвідчення вклеїв свою фотокартку та за допомогою чорнила з ручки та 5 копійок імітував відтиск мастичної печатки, вписав свої дані та зберігав підроблене посвідчення з метою безкоштовного проїзду в приміському транспорті.

02.07.2010 року близько 16-00 год. ОСОБА_1, з корисливою метою безкоштовного проїзду в приміському дизель-потязі сполучення «Полтава - Гребінка», пред’явив касиру на залізничному вокзалі ст. Полтава-Київська підроблене посвідчення та придбав безкоштовний проїзний квиток №НОМЕР_1 від ст.Полтава-Київська до ст.Гребінка.

Того ж дня, 02.07.2010 року близько 16-00 год. ОСОБА_1 на пероні вокзалу ст.Полтава-Київська був затриманий працівниками міліції, які виявили та вилучили у нього пенсійне посвідчення серії НОМЕР_2, видане Управлінням пенсійного фонду України в Полтавській області.

Згідно висновку експерта №ЕК-157 від 15.07.2010 року, вилучене у ОСОБА_1 пенсійне посвідчення виготовлено способом ротаційною трафаретною печаткою на копіювально-множувальному апараті типу різографа, відтиск печатки нанесено способом малювання. Згідно довідки УПФ в Полтавській області ОСОБА_1 на пенсійному обліку не перебуває, пенсійне посвідчення йому не видавалося.

В судовому засіданні ОСОБА_1, свою вину у вчиненому злочині визнав повністю, та показав, що 30.06.2010 року поблизу ТРЦ «Київ», що по вул.Зіньківській в м.Полтаві знайшов чистий бланк пенсійного посвідчення, з метою використання його для безоплатного проїзду у приміському транспорті вдома він вклеїв  фотокартку і вписав свої дані в посвідчення. 02.07.2010 р. пішов до залізничного вокзалу ст.Полтава-Київська та пред’явивши підроблене посвідчення придбав безкоштовний квиток на дизель-потяг «Полтава-Гребінка» до ст.Гребінка. Але на пероні до нього підійшли працівники міліції, які при огляді його документів виявили та вилучили підроблене пенсійне посвідчення. У скоєному щиро розкаюється, просить суд суворо не карати.  

Визнані в суді підсудним фактичні обставини справи у відповідності до ст. 299 КПК України судом не досліджувалися, свідки не допитувалися.

 Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст.358 ч.1 КК України, як підроблення посвідчення, та за ст.358 ч.3 КК України, як використання завідомо підробленого документа.

При обранні міри покарання, суд враховує характер і ступінь тяжкості та суспільної небезпеки вчиненого злочину, особу підсудного, який характеризується позитивно.  

В силу ст. 66 КК України обставини, що пом’якшують покарання підсудного є щире каяття, знаходження на утриманні малолітньої дитини.

В силу ст. 67 КК України обставини, що  обтяжують покарання підсудного – відсутні.

Згідно медичного висновку підсудний здоровий, не потребує примусового лікування від алкоголізму.

Враховуючи те, що ОСОБА_1, раніше судимий, в той же час щиро розкаюється у скоєному злочині, за місцем проживання та роботи характеризується позитивно, скоїв злочин, що не є тяжким, має на утриманні малолітню доньку, ІНФОРМАЦІЯ_4, суд приходить до висновку, про можливість його виправлення без відбування покарання.

 Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -  

     З А С У Д И В:  

 ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочинів, передбачених ст.358 ч.1, ст.358 ч.3 КК України і призначити йому покарання:

-   -      за ст.358 ч.1 КК України у вигляді штрафу в розмірі 1000 грн.

-   -      за ст.358 ч.3 КК України у вигляді штрафу в розмірі 850 грн.

На підставі ст.70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_1, покарання у вигляді штрафу в розмірі 1000 грн.  

Запобіжний захід ОСОБА_1,  до набрання вироком законної сили залишити попереднім – у вигляді підписки про невиїзд.

Речовий доказ по справі, у вигляді підробленого пенсійного посвідчення – зберігати в матеріалах кримінальної справи.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області протягом 15 діб  з моменту його проголошення.

       Головуючий                                                                                               Антонов А.В.  

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація