Судове рішення #131060
Справа №22а-481/2006

 

Справа №22а-481/2006

Головуючий у першій інстанції - Шипов І.М.

Доповідач - Мельниченка Ю.В.

УХВАЛА іменем       України

21 серпня 2006 року                                                              м.Чернігів

Апеляційний   суд   Чернігівської області у складі:

головуючого   -   судді Євстафіїва O.K.

суддів   -   Мельниченка Ю.В., Редьки А.Г.

при секретарі - Гавриленко Ю.В.

з участю        сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Чернігові адміністративну справу за апеляційною скаргою Чернігівської митниці Державної митної служби України на постанову Новозаводського районного суду м.Чернігова від 21 червня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Чернігівської митниці Державної митної служби України про зобов'язання провести митне оформлення автомобіля як спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

У травні 2006 року  ОСОБА_1  звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати дії Чернігівської митниці щодо відмови у митному переоформленні неправомірними, зобов"язати Чернігівську митницю провести митне оформлення автомобіля „Вольво-850", 1994 року виготовлення, ввезеного на територію України, як спадщини. Свої вимоги мотивував тим, що він отримав після смерті батька ОСОБА_2,   1/2 частину спадкового майна, яке складається з квартири, гаража та автомобіля „Вольво-850", що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за законом. Все спадкове майно знаходилось за місцем проживання покійного батька - у м.Вісагинас Литовської Республіки. При ввезенні автомобіля на митну територію України 14.05.2006р. ОСОБА_1  була заповнена декларація на ввезення транспортного засобу індивідуального користування на постійно. Листом Чернігівської митниці НОМЕР_1  позивачу було відмовлено у здійсненні митного оформлення автомобіля з метою вільного обігу, оскільки з дати виготовлення автомобіля пройшло більше 8 років. При цьому Чернігівська митниця посилалась на Закон України від 06.07.2005р. „Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів". Позивач вважає, що митне оформлення повинно здійснюватись відповідно до Закону України „Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" від 13.09.2001р., де зазначається, що від оподаткування звільняються громадяни, які ввозять транспортні засоби в кількості однієї одиниці і входять до складу спадщини, відкритої за межами України на користь резидента, у разі підтвердження її складу органами, що вчиняють нотаріальні дії у країні її відкриття.

Оскаржуваною постановою суду позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено. Визнано дії Чернігівської митниці щодо відмови у митному оформленні автомобіля неправомірними. Зобов'язано Чернігівську митницю провести митне оформлення автомобіля "Вольво-850", 1994 року випуску, кузов НОМЕР_2, ввезеного на територію України як спадщини, відповідно до чинного законодавства за ОСОБА_1.   Судом першої інстанції встановлено, що відповідно до копії договору та свідоцтва про право на спадщину за законом позивач набув права власності на спірний автомобіль. Позивач набув права власності на спірний автомобіль відповідно до положень закону і, ввозячи його на митну територію України, звернувся до митних органів для його реєстрації, в якій йому було відмовлено, тобто фактично порушено його конституційні права, оскільки відповідно до ст. 8 Закону України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України» від 13.09.2001р. при ввезенні на митну територію України звільняються від оподаткування транспортні засоби в кількості однієї одиниці по кожній товарній позиції та товари, що ввозяться громадянами і входять до складу спадщини, відкритої за межами України на користь резидента, у разі підтвердження її складу органами, що вчиняють нотаріальні дії у країні її відкриття. Ст.9 даного Закону вказує, що обмеження щодо віку транспортних засобів, що ввозяться в Україну, встановлюється КМ України, а відповідно до Постанови КМ України №341 від 31.05.1994р. зі змінами та доповненнями "Про затвердження Правил ввезення транспортних засобів на територію України" відсутні будь-які обмеження щодо віку транспортних засобів, які ввозяться як спадщина, громадянами, які постійно проживають в Україні.

В апеляційній скарзі Чернігівська митниця просить скасувати вищевказану постанову суду і прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1.  Свої вимоги мотивує тим, що з 1 січня 2004 року в дію вступив новий Митний кодекс України, відповідно до ст.96 якого ввезення в Україну, вивезення з України та транзит через її територію товарів окремих видів можуть заборонятися законами України. У відповідності до ст. 1 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» від 06.07.2005р. пропуск на митну територію України з метою вільного обігу легкових автомобілів допускається за умови, що на момент переміщення через митний кордон України пройшло не більше 8 років з дати їх виготовлення. Згідно зі ст.З дія ст.1 цього Закону не поширюється на транспортні засоби, які ввозяться на митну триторію України тимчасово, з метою транзиту та при переселенні громадян на постійне місце проживання до України. Інших виключень законом не передбачено.  Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши доводи скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно договору про розподіл успадкованого майна від 10.05.2006р. (а.с. 10), ОСОБА_1  у приватну власність перейшов автомобіль "Вольво-850", д.з. НОМЕР_3, 1994 року випуску, в порядку спадкування. При ввезенні вищевказаного транспортного засобу на територію України, ОСОБА_1  була заповнена митна декларація. Листом  НОМЕР_1  Чернігівська митниця відмовила здійснити митне оформлення з метою вільного обігу автомобіля, посилаючись на те, що Законом України від 06.07.2005р. "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" визначено, що пропуск на митну територію України з метою вільного обігу легкових автомобілів допускається за умови, що на момент переміщення через митний кордон України пройшло не більше 8 років з дати їх виготовлення.

Суд першої інстанції обгрунтовано послався на Закон України від 13.09.2001р. "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України", згідно з п.7 ст.8 якого при ввезенні на митну територію України звільняються від оподаткування транспортні засоби в кількості однієї одиниці по кожній товарній позиції та товари, що ввозяться (пересилаються) громадянами і входять до складу спадщини, відкритої за межами України на користь резидента, у разі підтвердження її складу органами, що вчиняють нотаріальні дії у країні її відкриття. Відповідно до ч.4 ст.9 вищевказаного Закону обмеження щодо віку транспортних засобів, що ввозяться в Україну, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 1994 року №341 "Про затвердження Правил ввезення транспортних засобів на територію України", яка діяла на момент ввезення спірного автомобіля на митну територію України, будь-яких обмежень щодо віку транспортних засобів, які ввозяться як спадщина, не встановлено.

Таким чином, Чернігівська митниця необгрунтовано відмовила ОСОБА_1  у митному оформленні автомобіля "Вольво-850", як спадщини.

Отже, суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права і підстави для його скасування відсутні.

Керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 206 КАС України, апеляційний суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Чернігівської митниці Державної митної служби України залишити без задоволення.

Постанову Новозаводського районного суду М.Чернігова від 21 червня 2006 року залишити без змін.   Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація