Справа № 1-199/2010 р.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2010 року смт. Веселинове
Миколаївської області
Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді Орленко Л.О.,
при секретарі Сіренко А.В.,
з участю прокурора Ложкаря М.Л.,
потерпілого ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт. Веселинове кримінальну справу за обвинуваченням:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця АДРЕСА_2, українця, громадянина України, освіта повна загальна середня, не одруженого, не працюючого проживаючого в АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України,
ВСТАНОВИВ:
07 листопада 2010 року, близько 15.00. год., підсудний ОСОБА_2 знаходився в будинку потерпілого ОСОБА_1, розташованого в АДРЕСА_1 де вживав разом з потерпілим спиртні напої. Після вживання спиртного потерпілий ОСОБА_1 ліг відпочивати, а підсудний ОСОБА_2 з дозволу потерпілого залишився в будинку та дивився телевізор. Коли потерпілий заснув, у підсудного ОСОБА_2 виник умисел на крадіжку грошей у ОСОБА_1 Бажаючи незаконно збагатитися за рахунок потерпілого, ОСОБА_2 викрав з-під матраца ліжка кошти в сумі 650 грн. Після цього, ОСОБА_2 залишив будинок ОСОБА_1 та пішов в магазин, де придбав продукти харчування та промислові вироби за викрадені кошти.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 вину в інкримінованому йому злочині визнав повністю, суду показав, що він повністю згоден з обвинуваченням, дійсно 07.11.2010 року приблизно о 15.00. годині він був у ОСОБА_1, з яким вони вживали алкогольні напої. ОСОБА_1 заснув, а він перед тим, як піти додому, викрав у нього з-під матрацу гроші в сумі 650 грн.
Крім повного визнання вини самим підсудним, його вина в інкримінованому злочині підтверджується показаннями потерпілого ОСОБА_1, який пояснив суду, що 07.11.2010 року він отримав заробітну плату та заховав гроші в сумі 650 грн. під матрац ліжка. Цього ж дня він із ОСОБА_2 вживали алкогольні напої і він заснув, а коли прокинувся, то виявив зникнення грошей та звернувся за допомогою до міліції.
Таким чином, проаналізувавши показання підсудного, які не суперечать фактичним обставинам справи і не оспорюються підсудним та потерпілим, оцінивши їх в сукупності з іншими доказами, суд дійшов висновку, що вина підсудного в інкримінованому йому злочині доведена повністю.
Суд вважає можливим дії підсудного кваліфікувати за ч. 1 ст. 185 КК України – як таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
При призначенні підсудному виду і міри покарання, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого, обставини, які пом’якшують і обтяжують покарання, особу підсудного.
Підсудний вчинив злочин, який згідно зі ст. 12 КК України відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості.
Обставиною, яка пом'якшує покарання підсудного ОСОБА_2, суд визнає щире каяття.
Обставиною, яка обтяжує покарання підсудного ОСОБА_2, суд визнає вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.
Підсудний ОСОБА_2 раніше не судимий, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває, за місцем проживання характеризується з задовільної сторони.
На підставі наведеного, суд з урахуванням ступеня та характеру суспільної небезпечності вчиненого злочину, пом'якшуючої та обтяжуючої обставин, особи підсудного, вважає, що ОСОБА_2 необхідно призначити покарання у виді позбавлення волі.
Враховуючи, що підсудний розкаявся у вчиненому злочині, вчинив злочин середньої тяжкості, суд дійшов висновку про можливість виправлення підсудного без відбування призначеного покарання у виді позбавлення волі, та в зв'язку з цим вважає за необхідне звільнити підсудного ОСОБА_2 від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку тривалістю в один рік не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього судом обов'язки.
В судовому засіданні потерпілий ОСОБА_1 пред’явив цивільний позов про відшкодування йому майнової шкоди на суму 650 грн., оскільки підсудний йому викрадені гроші не повернув.
Суд вважає, що цивільний позов потерпілого ОСОБА_1 згідно з вимогами ст. 328 КПК України підлягає повному задоволенню, оскільки злочинними діями підсудного ОСОБА_2 потерпілому була заподіяна матеріальна шкода, яка на момент судового розгляду справи йому не відшкодована. Тому з підсудного ОСОБА_2 на користь потерпілого ОСОБА_1 необхідно стягнути 650 гривень.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 321, 322, 323, 324, 327, 328, 333, 334, 335, 343 КПК України, суд –
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, і призначити йому покарання:
за ч.1 ст.185 КК України - у виді 1 (одного) року позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України засудженого ОСОБА_2 звільнити від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю на один рік.
Відповідно до ст.76 КК України покласти на ОСОБА_2 обов’язки:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально - виконавчої інспекції;
- повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 650 (шістсот п’ятдесят) гривень в рахунок відшкодування матеріальної шкоди.
Обрати засудженому ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Миколаївської області протягом 15 діб з моменту проголошення вироку через Веселинівський районний суд Миколаївської області.
Суддя Веселинівського районного суду
Миколаївської області Л.О. Орленко