Код суду № 0527 № 2-12930/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 грудня 2010 року. Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Рогожиної А.В.
при секретарі Петруні І.М.
за участю
позивача ОСОБА_1
зацікавленої особи ОСОБА_2
розглянувши в відкритому судовому засіданні в суді м.Костянтинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Костянтинівської міської ради, зацікавлені особи: ОСОБА_3, ОСОБА_2 про надання додаткового строку для прийняття спадщини, суд-
ВСТАНОВИВ:
26 листопада 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до виконкому Костянтинівської міської ради, зацікавлені особи: ОСОБА_3, ОСОБА_2 про надання додаткового строку для прийняття спадщини , мотивуючи свої вимоги наступним:
ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Костянтинівка Донецької області помер його брат ОСОБА_4, про що в книзі реєстрації смерті 05 листопада 1963 року зроблено актовий запис № 527. Після смерті брата ОСОБА_4 залишилося спадкове майно: частина жилого будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до ст.1262 ЦК України – позивач є сподкоємцем другої черги за законом після смерті брата. Інші спадкоємці до державної нотаріальної контори для оформлення спадщини після його смерті не зверталися. Зазначена обставина підтверджується копією витягу зі спадкового реєстру. Другий брат позивача ОСОБА_3 після смерті ОСОБА_4 на спадщину не претендує, в суд для надання додаткогвого строку для прийняття спадщини звертатися не буде.
Вказаний строк ним пропущений з поважних причин, оскільки на момент смерті ОСОБА_4 він знаходився за межами України, а саме в Російській Федерації та повернувся після спливу передбачених законодавством 6 місяців зі дня його смерті.
Позивач ОСОБА_1 позовні вимоги у судовому засіданні підтримав в повному обсязі та просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача надав суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності , позов визнав і не заперечував проти задоволення позову.
Зацікавлені особи: ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення позову; ОСОБА_3 до суду не з»явився, надав суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутністю, не заперечуючи проти задоволення позову.
Заслухав позивача, позивача, зацікавлену особу, дослідив матеріали справи , суд прийшов до висновку що позов ОСОБА_1 про надання додаткового строку для прийняття спадщини підлягає задоволенню за наступним.
Судом встановлено , що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є братом ОСОБА_4, що убачається з свідоцтва про спадкування виданного 07 лютого 1951 року (а.с.10)
Також встановлено, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 15) , що убачається зі свідоцтва про смерть.
Відповідно до ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлено строк у шість місяців , який починається з часу відкриття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 посилається про причину пропуску строка для прийняття спадщини на те, що на момент смерті ОСОБА_4 він знаходився за межами України, а саме в Російській Федерації та повернувся після спливу передбачених законодавством 6 місяців зі дня його смерті.
Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, на підставі чого, суд прийшов до висновку ,що ОСОБА_1 пропустив строк з поважної причини і йому слід визначити додатковий строк для прийняття спадщини один місяць.
Керуючись ст.ст.10,60,88,212-215, 294 ЦПК України,ст.1272 ЦК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до виконкому Костянтинівської міської ради, зацікавлені особи: ОСОБА_3, ОСОБА_2 про надання додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
ОСОБА_1 визначити додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смертіКиргитовського ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 - один місяць з моменту вступу рішення в законну силу.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги в 10- денний строк з дня проголошення рішення суду через Костянтинівський міськрайонний суд.
Суддя