ПОСТАНОВА
іменем України
Справа № 2-а-499/10/1023
26 листопада 2010 року Славутицький міський суд Київської області у складі судді Орла А.С., розглянувши в м. Славутичі в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Славутицької міської ради Київської області про перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення, -
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, який є особою, постраждалою від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та віднесений до категорії 1, є інвалідом другої групи з причини захворювання, пов’язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, перебуває на обліку в управління праці та соціального захисту населення, як одержувач компенсаційних виплат, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", звернувся до адміністративного суду з позовними вимогами до УПСЗН:
? визнати бездіяльність управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Славутицької міської ради Київської області по відношенню до перерахунку моєї щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік протиправною;
? зобов’язати управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Славутицької міської ради Київської області сплатити заборгованість за щорічною допомогою на оздоровлення за 2010 рік в розмірі 4320 гривень.
Позовні вимоги обгрунтував тим, що у вересні 2010 року йому було виплачено
щорічну допомогу на оздоровлення у розмірі 120 гривень замісць п’яти мінімальних заробітних плат, на який він має право як постраждалий внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, інвалід другої групи згідно ч. 4 ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Заяву про перерахунок розміру щорічної допомоги на оздоровлення відповідач залишив без задоволення.
Відповідачем подано письмові заперечення проти адміністративного позову з мотивів правомірності дій управління праці та соціального захисту населення у м. Славутичі щодо нарахування та виплати щорічної допомоги на оздоровлення позивачеві.
Адміністративний позов підлягає задоволенню, оскільки ґрунтується на таких положеннях закону.
Відповідно до ч. 4 ст. 48 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 року № 796-ХП, у базовій редакції , чинність якої було відновлено в зв’язку з тим, що положення розділу П “Внесення змін до деяких законодавчих актів України” Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 27.12.2007 року № 107-VІ були визнані неконституційними рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року у справі № 10-рп/2008, щорічна допомога на оздоровлення виплачується у розмірах:
? інвалідам І і П групи – п’ять мінімальних заробітних плат;
? інвалідам Ш групи - чотири мінімальні заробітні плати;
? учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, категорія 2 - п’ять мінімальних заробітних плат;
? кожній дитині, яка втратила внаслідок Чорнобильської катастрофи одного із батьків – три мінімальні заробітні плати;
? евакуйованим із зони відчуження у 1986 році, включаючи дітей – три мінімальні заробітні плати.
Згідно п. 7 цієї статті розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.
Законом України № 1646-V1 від 20.10.2009 року “Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати” та ст. 53 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» встановлено такі розміри мінімальної заробітної плати : з 01.11.2009 року – 744 гривні; з 01.01.2010 року – 869 гривень; з 01.04.2010 року – 884 гривні; з 01.07.2010 року – 888 гривень; з 01.10.2010 року – 907 гривень; з 01.12.2010 року – 922 гривні.
Отже, щорічна допомога на оздоровлення позивачеві у вересні 2010 року повинна обчислюватися та виплачуватися виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, який встановлено законом на день виплати, тобто 888 гривень.
Оскільки відповідач виплатив позивачеві щорічну допомогу на оздоровлення у меншому розмірі, ніж передбачено ч. 4 ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», то його дії є неправомірними і такими, що обмежили права позивача, що є підставою для їх судового захисту.
Заперечуючи проти позову, правомірність своїх дій відповідач не довів.
Керуючись ст. 183-2 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати неправомірною відмову управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Славутицької міської ради Київської області у перерахунку ОСОБА_1 розміру щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік
Зобов’язати управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Славутицької міської Ради Київської області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 щорічну допомогу на оздоровлення за 2010 рік відповідно до ч. 4 ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року № 796-ХП виходячи з розміру п’яти мінімальних заробітних плат, встановленого законом на момент виплати, з урахуванням фактично виплаченої суми.
Постанова підлягає негайному виконанню і може бути оскаржена сторонами до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня одержання копії постанови.
Оскарження постанови не зупиняє її негайного виконання.
Суддя