Судове рішення #13098244

Справа № 2-   5993  / 10

Р І Ш Е Н Н Я

іменем україни

14 вересня  2010     року   Київський районний суд м. Полтави в складі:

головуючого судді Куліша Ю.В.,  

при секретарі Чайка М.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до КП «Полтаваелектроавтотранс» Полтавської міської ради про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки, -  

В С Т А Н О В И В :

    Позивач ОСОБА_1 14 жовтня 2009 року звернулась в суд з позовом до відповідача  про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки.

В поданій до суду заяві позивач посилалась на те, що 03  серпня  2009 року з вини ОСОБА_2, який перебуває в трудових відносинах з відповідачем, відбулася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої було пошкоджено автомобіль Тойота-камрі,  державний номерний знак НОМЕР_1, яким керував ОСОБА_3 Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди транспортний засіб отримав технічні пошкодження, розмір спричинених збитків склав 10 906 грн. 04 коп, а вартістю проведення експертизи складає 500 грн.  Крім того, позивач зазначила, що сплатила за послуги адвоката 2000 грн. та просила стягнути з відповідача судові витрати

В судове засідання позивач не з’явився, подавши  заяву з проханням розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримує. Представник позивача адвокат ОСОБА_4 позовні вимоги в судовому засіданні підтримав та послався на обставини викладені в позовній заяві

Представник відповідач в судовому засіданні фактичних обставин справи не заперечував, заперечував лише розмір відшкодування заподіяних матеріальних збитків

Івші учасники судового процесу в засідання не з’явились, будучи повідомленими   судом належним чином про час та місце розгляду справи, про причини своєї неявки суд не повідомив, клопотань до суду не подавав.

За таких обставин,  суд відповідно до вимог ст. 169 ЦПК України, враховуючи відсутність  підстав для відкладення розгляду справи,  вважає за можливе провести розгляд справи   без участі сторін в межах наявних в справі даних та матеріалів.

Суд, дослідивши зібрані в справі докази, матеріали справи про адміністративне правопорушення,  приходить до наступних  висновків.

Судом встановлено, що 03 серпня 2009 року о 15-00 год. ОСОБА_2, керуючи транспортним засобом марки тролейбус ЮМЗ-Т2, що належить КП «Полтава електроавтотранс» Полтавської міської ради, рухався по вул. Жовтневій та при виконанні маневру не впевнився у його безпеці, що призвело до зіткнення з автомобілем Тойота-камрі,  державний номерний знак НОМЕР_1, яким керував ОСОБА_3, який був припаркований. Внаслідок пригоди автомобілі отримали технічні пошкодження.

Вказані винні дії ОСОБА_2  встановлені постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 28 серпня 2009 року в справі про адміністративне правопорушення,  якою ОСОБА_2  визнаний  винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України.

Відповідно до ч. 4 ст. 61 ЦПК України  постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов’язкова для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено постанову суду з питань,  чи мали місце ці дії  та чи вчинені вони цією особою.

Оскільки постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 28 серпня 2009 року встановлено винні дії ОСОБА_2, який перебуває у трудових відносинах з відповідачем, у вчиненні дорожньо-транспортної пригоди, з постановлю суду відповідач погодився, суд вважає доведеною зазначену обставину.

Відповідно до ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Статтею 1187 ЦК України передбачено обов’язок відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки, особою, яка на відповідній правовій підставі  ним володіє.

Оскільки ОСОБА_2  під час дорожньо-транспортної пригоди керував транспортним засобом  тролейбусом ЮМЗ-Т», що належить відповідачу,  правомірно, на відповідній правовій підставі, суд приходить до висновку про наявність у відповідача обов’язку по відшкодуванню спричиненої шкоди.

Пошкоджений в результаті дорожньо-транспортної пригоди транспортний засіб Тойота-камрі,  державний номерний знак НОМЕР_1, яким керував ОСОБА_3,  належить позивачу ОСОБА_1  на праві власності.

Відповідно до звіту про оцінку вартості спричиненої шкоди, вартість відновлювального ремонту  транспортного засобу складає 10 902 грн. 04 коп., яка повинна бути стягнута з відповідача

Крім того, судом встановлено, що  позивачем  для проведення оцінки визначення розміру відновлювального ремонту було сплачено  суму 500 грн.

Оскільки вказані витрати позивачем здійснені в результаті неправомірних дій відповідача, вони підлягають відшкодуванню за його рахунок.

Згідно зі ст. 1167 ЦК України  моральна шкода, завдана неправомірними діями, відшкодовується особою, яка її завдала.

В судовому засіданні знайшли своє підтвердження моральні страждання позивача в результаті неправомірних дій відповідача, які виразилися в моральних переживаннях у зв’язку з порушенням нормальних життєвих зв’язків через неможливість продовження активного громадського життя, встановлено наявність причинного зв’язку між діями відповідача та моральним стражданнями.

  Суд оцінює моральні страждання позивача в розмірі 1500 грн. та приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача на користь позивача 1500 грн. в рахунок відшкодування моральної (немайнової) шкоди. При визначенні розміру відшкодування моральної шкоди суд виходить із засад розумності, виваженості та справедливості.

Тому позовні вимоги ОСОБА_1..  підлягають  частковому задоволенню.

Також  відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача  на користь позивача підлягають  стягненню  підтверджені квитанцією витрати по оплаті правової допомоги  в розмірі 2000 грн., сплачене державне мито в розмірі 109,02  грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 120 грн.

Всього з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума 14 631, 06  грн.

Керуючись ст.ст. 1166,  1187 ЦК  України, ст.ст. 10, 11, 61,  209, 212,  213-215  ЦПК України, суд,  -

В И Р І Ш И В  :

             Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з КП «Полтаваалектроавтотранс» Полтавської міської ради на користь ОСОБА_1 кошти в сумі 14 631  грн. 06   коп.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави  шляхом  подачі апеляційної скарги  протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після  закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи  апеляційним судом.

Головуючий суддя                               Ю.В.Куліш

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація