Справа № 2 – 5817/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2010 року Київський районний суд м. Полтави в складі:
головуючого - судді Шаповал Т.В.
при секретарі - Отюговій О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтава в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -
В С Т А Н О В И В:
17 серпня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей.
В поданій до суду позовній заяві посилався на те, що рішенням Київського районного суду м. Полтави від 13 жовтня 2009 року з нього стягнуто аліменти на користь відповідачки на утримання двох неповнолітніх дітей в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. З липня 2010 року і по даний час старша донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає разом з ним і перебуває на повному його утриманні. Відповідачка ухиляється від надання матеріальної допомоги.
Прохав зменшити розмір аліментів, що стягується по рішенню Київського районного суду м.Полтави від 13 жовтня 2009 року, а саме стягувати з нього на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу)щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину та стягнути з ОСОБА_2 на його користь аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу)щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку , починаючи з дня подання заяви і до досягнення повноліття дитини.
В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги та наполягав на їх задоволенні, посилаючись на викладені в поданій до суду заяві обставини.
Відповідачка в судовому засіданні позовні вимоги не визнавала, пояснила, що не розуміє чому донька стала проживати з батьком, оскільки постійно належним чином піклувалася про неї та утримувала.
Суд, заслухавши пояснення осіб, що приймають участь в розгляді справи, дослідивши зібрані в справі докази, приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що сторони по справі є батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішенням Київського районного суду м. Полтави від 13 жовтня 2009 року, яке вступило в законну силу, позов ОСОБА_2 задоволено, стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти в розмірі1/3 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно до досягнення повноліття, але не менше 30 % прожиткового мінімуму встановленого на дітей відповідного віку починаючи з 05 вересня 2009 року до досягнення дітьми повноліття.
Відповідно довідки Решетилівської сільської Ради Полтавської області від 04 серпня 2010 року №02-18/3423 ОСОБА_3 проживає в АДРЕСА_1 з батьком ОСОБА_1 та його дружиною ОСОБА_1
Даний факт також підтверджується показами свідків, допитаних при розгляді справи та не заперечується сторонами по справі.
Відповідно до ст. ст. 180, 182 СК обов'язок утримувати дитину є рівною мірою обов'язком як матері, так і батька. При визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей та інші обставини, що мають значення для справи. Максимальний розмір аліментів законом не встановлений, оскільки у кожному випадку розмір аліментів визначатиметься судом з урахування потреб дитини і можливостей її матері, батька.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст.ст. 141, 155 СК України мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, здійснення батьками своїх прав та виконання обов’язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності, розірвання шлюбу між батьками, проживання батьків окремо від дитини не звільняє їх від обов’язків щодо дитини.
Враховуючи той факт, що ОСОБА_3 проживає з батьком, а відповідачка по справі матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої доньки не надає, тому суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.
Статтею 192 СК України передбачено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено за рішенням суду у разі зміни матеріального або сімейного стану платника або одержувача аліментів, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.
Суд, враховуючи обставини, передбачені ст.182 СК України та приймаючи до уваги той факт, що неповнолітня ОСОБА_3 проживає з батьком та перебуває на його утриманні, приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про зміну розміру аліментів, які стягуються за рішенням Київського районного суду м. Полтави від 13 жовтня 2009 року, підлягають задоволенню.
Суд вважає за необхідне змінити розмір аліментів, що стягуються за рішенням Київського районного суду м. Полтави від 13 жовтня 2009 року, а саме, стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця с.В.Рублівка В.Багачанського району Полтавської області на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу)щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину , починаючи з дня набрання рішенням законної сили.
При цьому суд враховує вимоги ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства» щодо права кожної дитини на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Керуючись ст.ст. 180, 182, 184, 192 СК України, ст.ст. 209, 213-215, 367 ЦПК України, суд, –
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей задовольнити .
Зменшити розмір аліментів, що стягується по рішенню Київського районного суду м.Полтави від 13 жовтня 2009 року, а саме стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця с.В.Рублівка В.Багачанського району Полтавської області на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу)щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину , починаючи з дня набрання рішенням законної сили.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженки м.Миргород Полтавської області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу)щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку , починаючи з 17.08.2010 року до досягнення повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави суму державного мита в розмірі 51 грн. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов’язаних з розглядом цивільних справ в розмірі 120 грн. 00 коп.
В частині стягнення аліментів рішення підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Головуючий Т.В.Шаповал
копія
вірно: