Судове рішення #13098047

                                                             Справа №2-3991/10р.

                         Р І Ш Е Н Н Я

                   І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

11 червня 2010 року Київський районний суд м.Полтави в складі :

    Головуючого судді – Турченко Т.В.

    При секретарі         –  Сова О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади міста Полтави в особі Полтавської міської ради про визнання права власності на спадкове майно, -

                             В С Т А Н О В И В :

    11 травня 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідача Територіальної громади міста Полтави в особі Полтавської міської ради про визнання права власності на спадкове майно. Свій позов обґрунтовував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3. Відповідно до заповіту від 03.12.2008 року ОСОБА_3 на випадок своєї смерті зробив таке розпорядження: заповів все належне йому майно, де б воно не було та з чого воно б не складалось ОСОБА_1. На підставі свідоцтва про право реєстрації транспортного засобу від 13.06.1997 року №062540, виданого Полтавським обласним МРЕВ, ОСОБА_3 на праві приватної власності належав автомобіль реєстраційний номер НОМЕР_1, марка М-408, 1967 року випуску, світло бежевого кольору, двигун №НОМЕР_2. Відповідно до звіту про незалежну оцінку визначення ринкової вартості автомобіля М-408, що належав ОСОБА_3, вартість автомобіля склала 1060 грн. Інших спадкоємців у померлого ОСОБА_3 ні за заповітом, ні за законом не має. Просив суд визнати право власності на спадкове майно, а саме на автомобіль марки М-408, 1967 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 за спадкоємцем за заповітом ОСОБА_1.

    В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4 позов підтримала. Просила суд задовольнити позов в повному обсязі.

    Представник Територіальної громади міста Полтави в особі Полтавської міської ради Новіков Є.С. з позовом не згоден. Просив суд в задоволенні позову відмовити за безпідставністю.

    Представник Другої Полтавської державної нотаріальної контори в судове засідання не з”явилась, але надала лист, в якому просить слухати справу у її відсутності. При винесенні рішення покладаються на розсуд суду.  

    Суд вважає можливим слухати справу у відсутності представника Другої Полтавської державної нотаріальної контори.

    Суд, заслухавши сторони, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

    Судом встановлено, що 03.12.2008 року ОСОБА_3 склав заповіт (а.с.7), згідно якого на випадок своєї смерті зробив таке розпорядження: все належне йому майно, де б воно не було та з чого б воно не складалося, що буде належати йому на день його смерті, та все те, на що він за законом матиме право, заповідає повністю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 помер (а.с.6). Після його смерті відкрилась спадщина на спадкове майно, а саме: на автомобіль реєстраційний номер НОМЕР_1, марка М-408, 1967 року випуску, світло бежевого кольору, двигун №НОМЕР_2, який належав померлому на праві приватної власності (а.с.11).

Згідно Звіту про незалежну оцінку визначення ринкової вартості автомобіля М-408, що належить ОСОБА_3, проведеного Науково-виробничим комерційним підприємством «ТЕЗІС» (а.с.12-19) вартість транспортного засобу М-408, що знаходиться у власності ОСОБА_3, наданого для оцінки станом на ІНФОРМАЦІЯ_2 складає 1060 грн.

    Відповідно до статті 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом та законом.

    Згідно зі статтею 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов»язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

    Судом встановлено, що згідно заповіту ОСОБА_3 все належне йому майно заповів позивачу, в тому числі і автомобіль реєстраційний номер НОМЕР_1, марка М-408, 1967 року випуску, світло бежевого кольору, двигун №НОМЕР_2.

    Згідно частини 2 ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

    Статтею 392 ЦК України встановлено, що власник майна може пред”явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

    Таким чином, у суду є всі підстави задовольнити позов ОСОБА_1 та визнати за ним право власності на автомобіль реєстраційний номер НОМЕР_1, марка М-408, 1967 року випуску, світло бежевого кольору, двигун №НОМЕР_2.

     На підставі вищевикладеного та керуючись ст.328, ст. 392, 1217,1218 ЦК України, ст.4-14, 213-215 ЦПК України, суд, -

                      В И Р І Ш И В :

    Позов задовольнити.

    Визнати за ОСОБА_1 право власності на автомобіль реєстраційний номер НОМЕР_1, марка М-408, 1967 року випуску, світло бежевого кольору, двигун №НОМЕР_2.

    Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 34 грн.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.    

                             

Головуючий                                                                                                Т.В.Турченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація