Судове рішення #13090044

                                                                           копія                                         Справа №2-а-141/10  

                       

                                                                          П О С Т А Н О В А

                                                                                 І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

                          07 грудня 2010 року                       Чечельницький районний суд Вінницької області

                             в складі:          головуючого-судді:           Задорожного В.П.

                                                                при секретарі:           Бондаренко В.П.

                                                              позивача                     ОСОБА_1

                                        представника відповідача              Маліцького П.О.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Чечельник Вінницької області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання неправомірним дій головного управління пенсійного Фонду України у Вінницькій області стосовно перерахунку пенсії,-  

                                                                                    встановив :

    12 жовтня 2010 року позивач  звернувся до суду з даним позовом,  та просить суд поновити строк звернення до суду з адміністративним позовом та ухвалити рішення, яким визнати неправомірними дії Головного управління  пенсійного фонду у Вінницької області стосовно перерахунку пенсії (зміну виду пенсії за вислугу років)  згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року на основну та додаткову пенсію по інвалідності відповідно до ст. ст. 54,50. ч.3 ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 22.05.2008 року по час звернення до суду – жовтня 2010 року, та призначити пенсію по інвалідності відповідно зазначеногого «чорнобильського» закону з 22.05.2005 року по день звернення з позовом  до суду та на майбутнє (в подальшому).

    Позов обгрунтовує тим, що є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 1 категорії, інвалідом 2 групи безстроково, що підтверджується посвідченням серія А № 402606 від 21.03.2003 року та серії НОМЕР_2 від 04.12.2008 року, що дає право на отримання пенсії відповідно  ст. 54,50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пенсію за вислугу як звільнений  з військової служби з 01.07.2010 року отримує щомісячно в розмірі  1598 грн 90 коп. у відповідача-Головного управління пенсійного фонду Україна   який неповідомив його про можливість переходу  на пенсію по інвалідності по «чорнобильському» закону після відомого рішення Конституційного суду України від 22.05.2008 року,  та відказав у такому перерахунку листом від 07.09.2010 року № 266 по його заяві від 30 серпня 2010 року.  Тому враховуючи стан здоров»я та вину відповідача ОСОБА_1 просить поновити  строк звернення до суду так-як пропустив із поважних причин і призначити та виплатити пенсію з 22.05.2008 року по Закону України від 28.02.1991 року № 796 саме відповідачем, поскільки саме в нього пербуває на пенсійному обліку.

    В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі по мотивах вказаних в позові.

    Представник відповідача Маліцький П.О. в судовому засіданні позов не визнав, вказавши, що пенсія відповідачу виплачується на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби», тому одночасно не допускається призначення кількох пенсій одній особі. Крім того призначення державної пенсії по інвалідності згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» є компетенцією районного управління пенсійного фонду за місцем проживання позивача. А також  після рішення Конституційного суду України від 22.05.2008 року Верховна Рада України не прийняла жодних змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і вказане рішення стосується тільки Закону України «Про державний бюджет на 2008 рік», та позивач пропустив строки звернення до суду.

    Суд, заслухавши пояснення сторін, спеціаліста по призначенню пенсії УПФУ у Чечельницькому районі Роздобутько Т.Я. яка у відповідності до ст. 4 порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про  пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»  роз»яснила,  що в даному випадку первинно Головне управління пенсійного фонду у Вінницькій області повинно припинити виплату пенсії як звільненому з військової служби з видачею позивачу довідки-атестата про припинення виплати,  та видачею з пенсійної справи оригінал експертного  висновку по встановленню причинного зв»язку отриманого захворювання з виконанням службових обов»язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Після чого позивач повинен звернутися до територіального управління ПФУ по місцю проживання про призначення іншого виду пенсії. Дослідивши матеріали справи встановив наступні факти та правовідносини.

    Згідно посвідчення серії НОМЕР_1 від  18.10.1997 року позивач є громадянином, який постраждав в наслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1).

    З посвідчення серії НОМЕР_2 від 04.12.2008 року вбачається, що позивач є інвалідом другої групи безстроково.

    Позивач перебуває на пенсійному забезпеченню у Головному управлінні Пенсійного  фонду України у Вінницькій області і отримує пенсію за вислугою років, згідно з Законом України «Про  пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09.04.1992 року.

    Загальний розмір пенсії відповідача станом на 01.07.2010 року складає 2065 грн 30 коп. із них основна пенсія  1589 грн 90 коп., підвищення до пенсії як інваліду 2 групи 283 грн 60 коп, щомісячна цільова грошова допомога на проживання 50 грн. та додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров»ю як інваліду 2 групи 1 категорії ЧАЕС-141 грн 80 коп. Таким чином, позивач відповідно до ст. 7 Закону України «Про  пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та ч.2 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  має право на вибір призначення однієї з можливих пенсій. І таким правом позивач скористався 30.08.2010  року  подавши заяву до відповідача про перерахунок пенсії як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з посиланням на Закон України  «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» тому суд вказану заяву, що підтвердив позивач в судовому засіданні, розцінює як бажання перейти з одного виду пенсії на інший.

    Виходячи з встановленого, посилання відповідача в запереченні на бажання позивача отримувати дві пенсії є надуманими.

    Заперечення відповідача, щодо призначення позивачу пенсії – районним УПФ України за місцем проживання позивача є слушним і грунтується на законі та порядку надання та оформлення документів для призначення пенсії згідно Закону України «Про  пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 31 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за № 135\13402.

    Але вказане призначення не можливе без припинення відповідачем виплати позивачу пенсії як особі звільненої з військової служби. Поскільки без видачі довідки-атетсата про припинення виплати та оригінала довідки про  причинний зв»язок захворювання з наслідками аварії  на ЧАЕС (яка знаходиться в пенсійній справі у відповідача),  звернення до районного УПФУ не матиме ніяких юридичних наслідків.

    Тому суд,  оцінюючи офіційну відповідь відповідача від 07.09.2010 року № 266 на  заяву позивача  знаходить порушення чинного законодавства, а саме ст. 7 ч.3 Закону України  «Про звернення громадян» від 02.10.1966 року  згідно з якою якщо питання порушені в заяві не входять до повноважень органу до якого звернулись, то його обов»язок в термін не більше п»яти днів переслати звернення за належністю відповідному органу.

    Відповідач, вказаного не зробив, хоч порекомендував позивачу самому звернутися до районного УПФУ.  Відповідач в силу функціональних обов»язків не міг не знати,  що без припинення ним одного виду виплати пенсії позивачу районне управління не призначить інший вид, тому суд розцінює вказану відповідь і не припинення пенсії по лінії міністерства оборони як формальну відписку та не правомірні дії які порушують права позивача. Твердження відповідача в заперечені про те,  що Верховна Рада не приняла якихось змін на виконання рішення Конституційного суду України від 22.08.2008 року є безпідставними та надуманими і не грунтується на законі, поскільки Конституційний суд відновив чинність обмежених бюджетним законом статей Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і в якихось додаткових законах дозволяючих реалізацію рішення Конституційного Суду не має потреби.

    Суд не може погодитися з доводами відповідача, щодо пропуску строку звернення до суду за захистом прав, виходячи з того, що відповідач в порушення ст. 64 п. 11 Закону України «Про загальнообов»язкове пенсійне страхування» не виконав своїх обов»язків щодо письмової інформації позивача про можливість та умови переходу на інший вид пенсії, та порядок оскарження рішень виконавчих органів Пенсійного Фонду. Тому, суд вбачає можливість поновлення позивачу строку звернення до суду з адміністративним позовом.

    Враховуючи положення ч.2 ст. 11 КАС  з метою повного захисту прав позивача  суд виходить за межі позовних вимог і вважає необхідним дії відповідача по не припиненню виплати пенсії по лінії міноборони, та в вищезазначених порушеннях Закону України «Про  загальнообов»язкове пенсійне страхування» (ст. 64 п.11), Закону України «Про звернення громадян» (ч.3 ст. 7 ) визнати  протиправними.

    На підставі викладеного та керуючись ст.ст.8,22, Конституції України, Законом України «Про  пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Законом України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Законом України  «Про звернення громадян», рішенням Коснтитуційного суду України від 22.05.2008 року № 10,  ст.ст.2,9,11,17,69,72,79,86,94,122,128,163,167,186,254,255,257Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

                                                                                  постановив:  

                          Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду  з адміністративним позовом.

    Відмовити  в позові  ОСОБА_1  до  Головного Управління пенсійного фонду України у Вінницькій області  про визнання неправомірними дій  стосовно перерахунку  (призначення)  державної та додаткової пенсій відповідно ст. ст. 50,54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".  

     Визнати протиправними дії  Головного Управління  пенсійного фонду України у  Вінницької області  щодо неприпинення  отримання пенсії за вислугу років  ОСОБА_1  згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб " від 09.04.1992 року № 2262-XII. та зобов"язати відповідача припинити нарахування та виплату пенсії за вислугу років  позивачу згідно вказаного Закону з часу звернення з заявою – 30.08.2010 року і видати довідку атестат про зняття з обліку.

    Заяву позивача  від 30.08.2010 року  про перехід з одного виду  пенсії на інший направити територіальному відділенню Пенсійного фонду  тобто до Управління Пенсійного фонду України в Чечельницькому районі Вінницької області.

    Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку  через Чечельницький районний суд Вінницької області до Київського апеляційного адміністративного суду  протягом десяти днів з дня винесення повного рішення.

                                                                                                Суддя : підпис

                                                          Вірно. Суддя                                                      В.П. Задорожний

Постанова не набрала законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація