РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 грудня 2010 р. Справа №2-6036\10
Рубіжанській міський суд Луганської області у складі:
Головуючого судді – Одношевної В.В.,
При секретарі – Рогожкіної Ї.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ
До Рубіжанського міського суду звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.
В позові позивачка вказує, що вона перебуває з відповідачем в зареєстрованому шлюбі, від якого мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Свої вимоги позивачка обґрунтовувала тим, що відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання дітей. У зв’язку з викладеним, на підставі ст.180 СК України просить стягнути з відповідача на її корить аліменти в розмірі 1\4 частини від всіх видів заробітку на утримання дитини.
У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 не з’явилася, надала заяву, в якій просила справу розглянути за її відсутністю. Відповідач ОСОБА_2 до судового засідання не з’явився, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, у зв’язку з чим суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю відповідача, постановивши по справі заочне рішення.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
стан здоров’я та матеріальне становище дитини;
стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів,
наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатної дружини,
інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ч.1 ст. 183 СК України частка заробітку, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Як встановлено судом, сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі, від якого мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання дитини.
З урахуванням викладеного, приймаючи до уваги, що між сторонами не досягнуто домовленості про спосіб утримання їхньої дитини, суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивачки кошти на утримання дитини в розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку (доходів) щомісяця до досягнення повноліття.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню судовий збір (державне мито) на користь держави в розмірі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 120 грн.
Згідно до ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення в межах сплати платежу за один місяць.
Керуючись ст. 180 - 183 СК України, ст. 88, 212-215, 224-226, 367 ЦПК України, суд, –
ВИРІШИВ
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Рубіжне, Луганської області, що мешкає: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти в розмірі 1\4 частині від всіх видів заробітку щомісячно, але не менш ніж встановленого законом мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення дитиною повноліття, починаючи з дня подання позовної заяви – 01.11.2010 р.
Стягнути з ОСОБА_2 державний збір (державне мито) у розмірі 51 грн. в доход держави, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 120 грн.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Копії заочного рішення направити сторонам не пізніше трьох днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Луганської області через Рубіжанський міський суд. У разі, якщо рішення було постановлено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.В. ОДНОШЕВНА