Судове рішення #13089606

Справа 2а-4142/2010р.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2010 року Суддя Калінінського районного суду міста Горлівки Донецької області Дундар І.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі міста Горлівка про визнання причин пропуску строку для звернення до суду поважними, поновлення пропущеного строку, визнання дій протиправними, зобов»язання нарахувати та сплатити недоплачену надбавку до пенсії „дітям війни”,-    

ВСТАНОВИВ:

18 листопада 2010 року позивач звернувся до суду з даною позовною заявою, посилаючись на те, що він отримує пенсію за віком і відноситься до категорії дітей війни. Відповідно до Закону „Про соціальний захист дітей війни”, починаючи з 1 січня 2006 року відповідач повинен сплачувати йому щомісячну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Але не робив цього. Просив визнати причини пропуску строку для звернення до суду поважними, поновити строк звернення до суду, оскільки про порушення його права він дізнався нещодавно та офіційно з листа відповідача. Також він не міг самостійно розібратися у всіх суперечностях законодавства, він був переконаний, що Верховна рада та Кабінет Міністрів приймали закони, які не порушують його прав. Крім того просив визнати дії відповідача протиправними, зобов”язати відповідача нарахувати та сплатити щомісячну державну соціальну надбавку до пенсії з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2010 року, а також нараховувати і виплачувати надбавку до пенсії у повному розмірі в подальшому.

            Відповідно до ч.1 п.5 ст. 107 КАС України с уддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи  подано адміністративний  позов  у  строк,  установлений законом  (якщо  подано  заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України  для  звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод  та  інтересів  особи  встановлюється  шестимісячний строк, який,  якщо  не  встановлено  інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася  або  повинна  була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Позивач звернувся до суду 18 листопада 2010 року, заявлені позовні вимоги за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2010 року та безпосередньо у позовній заяві заявлено про поновлення строку звернення до суду у зв’язку із тим, що про порушення свого права він дізнався нещодавно та офіційно з листа відповідача. Також він не міг самостійно розібратися у всіх суперечностях законодавства, він був переконаний, що Верховна рада та Кабінет Міністрів приймали закони, які не порушують його прав.

            Таким чином позовні вимоги за період з 9 липня 2007 року по 18 травня 2010 року заявлені позивачем з пропуском строку передбаченого ст. 99 КАС України.

            Зазначені позивачем причини пропуску строку передбаченого ст. 99 КАС України не дають підстав для поновлення строку звернення до суду, оскільки Закони України, інші нормативно-правові акти, Рішення Конституційного Суду України з приводу виплат дітям війни були офіційно оприлюднені, а крім того позивач щомісячно отримував пенсію та не мав об’єктивних перешкод для того, щоб дізнатися про порушення свого права на отримання щомісячної доплати до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».  

           Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи,  яка його подала,  не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

            Таким чином позовна заява в частині позовних вимог за період з 9 липня 2007 року до 18 травня 2010 року підлягає залишенню без розгляду у зв’язку із пропуском строку звернення до суду та визнанням вказаних позивачем причин пропуску строку неповажними.

             В частині позовних вимог за період з 18 травня 2010 року по 18 листопада 2010 року (дата подачі позову) позовна заява подана з додержанням вимог статей 99, 104-107 КАС України та в цій частині необхідно відкрити скорочене провадження відповідно до ст. 183-2 КАС України.

 Керуючись ст.ст. 99-100, 107, 183-2 КАС України, -

УХВАЛИВ:

   

Відкрити скорочене провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі міста Горлівка про визнання причин пропуску строку для звернення до суду поважними, поновлення пропущеного строку, визнання дій протиправними, зобов»язання нарахувати та сплатити недоплачену надбавку до пенсії „дітям війни” в частині позовних вимог за період з 18 травня 2010 року по 18 листопада 2010 року .

Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Калінінському районі міста Горлівка про визнання причин пропуску строку для звернення до суду поважними, поновлення пропущеного строку, визнання дій протиправними, зобов»язання нарахувати та сплатити недоплачену надбавку до пенсії „дітям війни” в частині позовних вимог за період з 9 липня 2007 року до 18 травня 2010 року  у зв’язку із пропуском строку звернення до суду та визнанням причин пропуску строку неповажними.

Надати відповідачу десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали та копій документів для подання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову.      

    Заперечення проти позову чи заява про визнання позову мають бути подані відповідачем безпосередньо до канцелярії суду (м. Горлівка вул. Горлівської Дивізії, 79 кабінет № 5).

    Роз’яснити відповідачу, що, у випадку неподання ним заперечень проти позову справа буде розглянута судом у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку наданого для подання заперечень.      

    Ухвала суду в частині відкриття скороченого провадження у справі оскарженню не підлягає.

    Ухвала суду в частині залишення позову без розгляду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду, через Калінінський районний суд м. Горлівки, шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                

 

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація