АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 серпня 2006 року місто Луцьк
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого Сівчука Є.І.
суддів Здрилюк О.І., Подолюка В.А.
при секретарі Грицюк О.П.
представника позивача Степанка В.В.
відповідача ОСОБА_1.
представника відповідача ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом Державного управління екології та природних ресурсів Волинської області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди за апеляційною скаргою відповідачки ОСОБА_1 на рішення Луцького міськрайонного суду від 24.05.06 року,
ВСТАНОВИЛА:
17.02.2006 року Державне управління екології та природних ресурсів Волинської області звернулось з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди.
Позовні вимоги мотивувало тим, що відповідачка самовільно зрізала два дерева /породи - вишня, слива/, що росли на прибудинковій території будинку АДРЕСА_1
Рішення на знесення дерев місцевим органом державної виконавчої влади не приймалось та спеціальний дозвіл /ордер/ управлінням житлово-комунального господарства не видавався.
Своїми діями вона порушила п. 4.6 "Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України", затверджених наказом Державного комітету України з житлово-комунального господарства 29.07.1994 року № 70 та ст. 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення", і нанесла шкоди навколишньому природному середовищу на суму 230 грн., а тому просять стягнути цю суму з ОСОБА_1.
Рішенням Луцького міськрайонного суду від 24 травня 2006 року позов задовольнено.
Справа № 22-Ц-723/06 Головуючий у 1 інстанції Савицька Н.В.
Категорія №22 Доповідач Сівчук Є.І.
2
Стягнуто з ОСОБА_1 в користь Державного управління екології та природних ресурсів у Волинській області 230 грн. за завдану шкоду та 51 грн. судового збору в користь держави.
В поданій апеляційній скарзі ОСОБА_1. не погоджуючись з рішенням, зазначає, що її діями не завдана шкода навколишньому природному середовищу, оскільки посаджені дерева не були обліковані, ніким не охоронялись, а тому для їх зрізання не потрібно ніяких дозволів.
Покликаючись на зазначені обставини, просить скасувати рішення та ухвалити нове про відмову в позові.
Заслухавши пояснення відповідачки ОСОБА_1. та її представника ОСОБА_2, які апеляційну скаргу підтримали, представника позивача Степанка В.В., який скаргу заперечив, судова колегія приходить до висновку про відхилення скарги із слідуючих підстав.
При розгляде справи судом першої інстанції встановлено, що відповідачка ОСОБА_1 проживає в будинку АДРЕСА_1, який відноситься до обслуговуваної території ЖЕК № 6, а прибудинкова територія знаходиться в спільному користуванні мешканців 30-ти квартирного будинку /а.с. 31/.
26 жовтня 2005 року ОСОБА_1. на прибудинковій території самовільно, без відповідного дозволу зрізала два дерева породи вишня і слива, чим порушила п. 4.6 "Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України", затверджених наказом Держкомітету України з житлово-комунального господарства від 29.07.1994 року № 70 та ст. 12 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" /а.с. 12-13/, де зазначено, що знесення та пересадка дерев, чагарників, газонів, квітників може здійснюватись лише у разі наявності спеціального дозволу /ордера/. Ордер видається на підставі акту обстеження зелених насаджень, погодженого з місцевими органами Мінприроди України і рішення місцевого органу державної виконавчої влади.
Факт знищення двох плодових дерев стверджується актом обстеження території і не заперечується ОСОБА_1. /а.с. 6, 9, 51, 57/.
За вказане порушення відповідачка була притягнута до адміністративної відповідальності за ст. 153 КУпАП /а.с. 7-13, 15/.
Розрахунок розміру шкоди заподіяної внаслідок знищення об'єктів зеленого господарства проведений згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 8.04.1999 року № 559 "Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів" і становить 230 грн. /а.с. 13/.
Суд, аналізуючи встановлені обставини прийшов до висновку, що ОСОБА_1. самовільно, без спеціального дозволу /ордера/ зрізала два фруктові дерева, чим заподіяла шкоду навколишньому природному середовищу, а тому підставно стягнув її з відповідачки.
Доводи апелянта, що дерева були посаджені незаконно сусідом ОСОБА_3 без відповідних дозволів, ніде не обліковувались і не охоронялись, а тому їх знесенням не спричинено шкоди навколишньому середовищу, не спростовують висновків суду.
Рішення суду відповідає встановленим обставинам та вимогам закону. Порушень норм матеріального і процесуального права при його ухваленні не допущено.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 313-315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу відповідачки ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Луцького міськрайонного суду від 24 травня 2006 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий /-/ Сівчук Є.І.
Судді /-//-/ Здрилюк О.І., Подолюк В.А.
Оригіналу відповідає:
Суддя апеляційного суду Є.І.Сівчук