№ 4-28\11
П О С Т А Н О В А
10 січня 2011 року Печерський районний суд м. Києва у складі: головуючого - судді Білоцерківця О.А.,
при секретарі - Якименко В.О.,
з участю прокурора - Курлатова О.М.,
розглянувши скаргу адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на дії заступника Міністра внутрішніх справ України Коляди П.В.,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до Печерського районного суду м. Києва зі скаргою від 10.12.2010 р. на дії заступника Міністра внутрішніх справ України Коляди П.В. в частині надання вказівки щодо відновлення закритої кримінальної справи відносно ОСОБА_2, просив кримінальну справу, порушену відносно ОСОБА_2 – закрити.
В судовому засіданні скаржник підтримав вимоги скарги з викладених в ній підстав, просив суд скаргу задовольнити.
Прокурор в судовому засіданні заперечив проти вимог скарги, просив суд в задоволенні відмовити.
Суд, заслухавши думку прокурора, скаржника, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про необхідність залишення скарги без розгляду за наступних підстав.
Згідно положень кримінально – процесуального законодавства суд не здійснює нагляд за досудовим слідством, на нього фактично покладаються функції судового контролю лише в окремих, передбачених Законом випадках.
Чинне законодавство обмежує повноваження суду з контролю за діями слідчого та прокурора в розумінні положень ст.ст.234, 236 КПК України.
Зі змісту вказаних статей Закону вбачається, що дії слідчого та прокурора можуть бути оскаржені до суду в порядку, передбаченому КПК України лише в частині їх дій в рамках провадження досудового слідства і такі скарги можуть бути розглянуті судом під час попереднього розгляду справи або під час розгляду її по суті, якщо інше не передбачено цим кодексом.
В провадженні суду відсутня кримінальна справа з обвинувальним висновком, яка б стосувалася інтересів ОСОБА_2, а оскарження дій заступника Міністра внутрішніх справ щодо надання певних вказівок Кримінально-процесуальним кодексом України в даному випадку не передбачено.
Окрім цього, закриття кримінальної справи судом, в рамках розгляду скарги на дії заступника Міністра внутрішніх справ не передбачена чинним КПК України.
Таким чином, у суду відсутні правові підстави для розгляду скарги по суті, а відтак її необхідно залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 236 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на дії заступника Міністра внутрішніх справ України Коляди П.В. – залишити без розгляду.
На постанову може бути подана апеляція прокурором чи особою, яка подала скаргу, протягом 15 діб з дня її винесення.
Суддя О.Білоцерківець