Судове рішення #13086984

         Справа №2-а-4049

2010 р.

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

       30 грудня  2010 року                                                      м. Калуш

Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Кардаш О.І. розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом   ОСОБА_1   до Управління Пенсійного фонду України в м.Калуш  про  визнання дій неправомірними, зобов’язанні нарахування та виплату доплати до пенсії, як «дитині війни» у відповідності до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,

 

ВСТАНОВИЛА:   

    У своєму адміністративному позові позивачка просить постановити рішення, яким поновити строк звернення до суду, визнати дії відповідача по відмові виплатити їй підвищення до пенсії, як дитині війни неправомірними та зобов’язати його здійснити перерахунок та виплатити  таке підвищення  у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком,  що розраховується відповідно до ст. 28 Закону України «Про  загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», за період з  1.01.2007 року по 01.12.2010 року.

Ухвалою суду від 10 грудня 2010 року позовні вимоги в частині зобов’язання здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії за період  з 01 січня 2007 по 10 червня 2010 року включно залишено без розгляду у зв’язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.

Із поданого відповідачем заперечення вбачається, що пенсія позивачці виплачується у встановленому законодавством розмірі. Крім того нею пропущено шестимісячний строк на звернення до суду на вимоги, щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії.    

Вивчивши  подані сторонами письмові докази  визнаю позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи із наступного.    

Копією посвідчення № НОМЕР_1 (а.с. 5), підтверджено, що позивачка є дитиною війни та має право на пільги, встановлені законодавством  для дітей війни.    

Даний факт відповідачем  не оспорюється.  

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.  

Відповідно до ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування»  мінімальний   розмір  пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.    

Відповідно до ч. 2   ст. 3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,  державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.    

Крім того рішенням від 22 серпня 2008 року № 10-рп2008   Конституційний Суд України   встановив, що  законом про Державний бюджет  не можна вносити зміни до інших законів, зупиняти їх дію чи скасовувати їх, оскільки з об»єктивних причин  це створює протиріччя у законодавстві,  і як наслідок – скасування та обмеження прав і свобод людини і громадянина, а тому  Закон України  «Про соціальний захист дітей війни», зокрема і стаття 6 цього закону повинні безумовно виконуватися  відповідачем   у весь період його чинності.  

Доводи відповідача про те, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом, тому цей розмір не може застосовуватись для інших розрахунків (доплат, підвищень, дотацій, надбавок), є безпідставними, оскільки наявність такої норми за відсутності іншого мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації позивачем конституційної гарантії та права на отримання підвищення розміру пенсії, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, як це встановлено ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Тому  позовні вимоги про визнання дій відповідача неправомірними та  щодо зобов»язання його нарахувати щомісячну соціальну допомогу відповідно до ст.6 Закон України  «Про соціальний захист дітей війни» на час дії закону,  є обґрунтованим та підлягають до  задоволення.  

Відповідно до ст. 99 КАС України строк для звернення до адміністративного суду встановлений у шість місяців, а тому нарахування недоплаченої допомоги позивачці, як дитині війни, повинно здійснюватись у межах даного строку.  

Керуючись ст.ст.19,22,46 Конституції України, ст.ст.1,6,7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Рішенням Конституційного Суду України N 8-рп/2005 від 11 жовтня 2005 року, рішення Конституційного Суду України за №10-рп/2008 від 22.05.2008 року, Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік, ст.ст.1,10 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду» № 497 від 11.04.2000 року, ст.ст. 2,8,9,71,97,99,183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИЛА:   

       Позовні вимоги задовольнити .  

                   Визнати дії управління Пенсійного фонду України у м.Калуш  щодо не нарахування не виплати  в повному обсязі за період  з   10 червня   2010 року на користь   ОСОБА_1   підвищення до  пенсії  у розмірі 30%    мінімальної пенсії за віком , передбаченого ст. 6  Закону України „Про соціальний  захист  дітей війни”, з врахуванням ст. 28 Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”  та  виплачених сум - протиправними

                   Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у м.Калуш  нарахувати  та виплатити    з  10 червня  2010 року   ОСОБА_1   підвищення пенсії у розмірі 30%    мінімальної пенсії за віком , передбаченого ст. 6  Закону України „Про соціальний  захист  дітей війни”,  з врахуванням ст. 28 Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”  та виплачених сум.

                   Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного Апеляційного

 суду через Калуський міськрайонний суд  протягом  десяти  днів  з дня  її проголошення.

СУДДЯ  :                                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація