НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2007 року справа № 2-171-2007 м. Нововолинськ
Нововолинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого Федонюк С.Ю.
при секретарі Навроцькій М.Р.
з участю позивачки ОСОБА_1.
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Нововолинську справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про розірвання шлюбу, суд, -
Встановив:
18 січня 2007 ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу, який укладений з відповідачем ОСОБА_2. 23 вересня 1989 року в Нововолинському міському відділі ЗАГС. Від спільного шлюбу в подружжя є дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Вимоги позивачка обґрунтовує тим, що спільне життя з відповідачем не склалося, через несумісність характерів та різні погляди на життя. Відповідач зловживає спиртними напоями, влаштовує сварки, скандали, бійки. Тривалий час не підтримують шлюбних стосунків. Вважає, що спільне проживання та примирення і збереження сім'ї є неможливим. Оскільки сторони мають неповнолітню дитину, і не можуть розірвати шлюб через міськвідділ РАЦС, тому позивачка звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1. позов підтримала і пояснила, що спільне життя не склалося, чоловік зловживає спиртними напоями, влаштовує сварки, бійки. На даний час не підтримують подружніх стосунків, за таких обставин вважає, що подружнє життя є неможливим, тому просить шлюб розірвати та стягнути з відповідача в її користь 70 грн. витрат за надання юридичної допомоги.
Відповідач ОСОБА_2. в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю, не заперечив щодо розірвання шлюбу. Зазначив, що за наданий строк для примирення з позивачкою не примирились, вважає, що збереження сім'ї неможливе.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що сумісне життя подружжя є неможливим, збереження сім'ї суперечать інтересам сторін, які тривалий час не живуть однією сім'єю, не підтримують подружніх взаємин, примирення між ними не відбулося, тому позов підлягає до задоволення.
2
Відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Приймаючи до уваги, що в судовому засіданні встановлені обставини, які свідчать про неможливість збереження шлюбу і спільного життя подружжя, збереження шлюбу суперечило б інтересам подружжя, тому суд шлюб розриває.
Керуючись ст.ст. 104, 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 213, 215 ЦПК України, суд, -
Вирішив:
Позов задовольнити.
Шлюб укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, 23 вересня 1989 року Нововолинським відділом ЗАГС, актовий запис №379, розірвати.
При отриманні свідоцтв про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1та ОСОБА_2по 8 (вісім) гривень 50 коп. судового збору в доход держави.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 70 (сімдесят) грн. витрат за надання юридичної допомоги.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляції до апеляційного суду у Волинській області протягом 20 днів після подачі заяви про оскарження рішення суду, яка подається протягом 10 днів після його проголошення.
Рішення суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.