Справа № 2а-565
2010 року
УХВАЛА
і м е н е м У к р а ї н и
м. Вугледар 22 листопада 2010 року
Вугледарський міський суд Донецької області - місцевий адміністративний суд, в складі: головуючої судді Биліни Т.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення в місті Вугледар Донецької області про визнання дій неправомірними, стягнення недорахованих сум виплат допомоги при народженні дитини та стягнення заборгованості по виплатам допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення в місті Вугледар, Донецької області про визнання дій відповідача по нарахуванню і виплаті їй сум державної допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку – неправомірними; просила стягнути з відповідача на її користь недоотриману допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 17719 грн.
Обґрунтовуючи вимоги позивач зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року вона народила дитину ОСОБА_2, в зв’язку з чим у відповідності до положень Закону України “Про державну допомогу сім`ям з дітьми” (надалі Закону) має право на отримання допомоги при народженні дитини в сумі кратній 22,6 розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, та у відповідності до ст.15 Закону допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років. Однак, всупереч положенням Закону їй виплачена допомога при народженні дитини в сумі 8500 грн., та виплачена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в 2007 році в розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень для незастрахованих осіб та не менше 23 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб у порядку, встановленому КМ України, а в 2008 році в розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 грн. Позивач вважає дії відповідача такими, що не відповідають вимогам Закону України “Про державну допомогу сім`ям з дітьми”, просить його зобов’язати доплати їй допомогу при народженні дитини, та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 17719 грн.
Позивач в судове засідання не з'явилася, надала суду письмову заяву з проханням розглянути позов у її відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, суду надана заява з проханням розглянути справу у відсутності представника УПСЗН м.Вугледар Донецької області та заперечення, згідно яких позов не визнано в повному обсязі з причини пропущення шестимісячного терміну звернення до суду за захистом порушених прав, крім того зазначено, що Положення закону в частині виплати державної допомоги при народженні дитини були зупинені у відповідності до Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік”, який передбачав виплату допомоги при народженні дитини в сумі 8500 грн. Положеннями ст.15 Закону України “Про державну допомогу сім`ям з дітьми” передбачено розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, зазначений в позові, однак у відповідності до Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік ” діяло положення, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 гривень, на підставі зазначеного, відповідач діяв у відповідності до чинної законодавчої бази.
Суд, дослідивши докази, надані сторонами в обґрунтування своїх вимог та заперечень, вважає, що позов підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.
У відповідності до свідоцтва про народження ОСОБА_2, виданого 13.08.2007 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Вугледарського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 96, серія НОМЕР_1, позивач є матір’ю дитини, народженої ІНФОРМАЦІЯ_1 року. (а.с. 9)
Позивач у зв`язку з народженням дитини перебувала на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення міста Вугледар Донецької області, згідно відповіді відповідача від 21.08.2010 року, вона отримала допомогу при народженні дитини за період з 01.08.2007 року по 30.08.2008 року та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 05.12.2007 року по 04.08.2010 року. (а.с.11-12)
Позивач зверталася до відповідача про перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, однак 21.08.2010 року отримала відмову в перерахунку допомоги, тому звернулася до суду 11.10.2010 року.
Статтею 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом. Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб’єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний термін для звернення до суду.
Відповідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Так як позивач не надала переконливих доказів пропущення строку звернення до адміністративного суду з поважних причин, суд вважає необхідним залишити позов без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 3, ч. 2 ст. 19, ч. 3, ст. 51 Конституції України, ст. 15 Закону України “Про державну допомогу сім`ям з дітьми”, Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік”, ст. ст. 2, 6, 8, 9, 69, 94, 99,100, 104, 158, 165 КАС України, суд –
УХВАЛИВ:
Аадміністративний позов ОСОБА_1 - залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана в Апеляційний адміністративний суд через місцевий адміністративний суд протягом п’яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Вугледарського
міського суду Т.І. Биліна