О К Р Е М А У Х В А Л А
20.04.2010 р. № 2а-4526/09/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Кравчука В.М.,
суддів Качур Р.П., Коморного О.І.,
за участю секретаря судового засідання Ганачівської Л.Ю.,
та представників позивача – Ковча П.С., Пастушин Н.П.,
розглядаючи справу за адміністративним позовом
За позовом ТОВ "Родинна ковбаска"
до ДІКЦ в Рівненській області
пропро скасування податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
14 липня 2009 року ТзОВ «Родинна ковбаска» звернулось до суду з позовом до Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області про визнання незаконним та скасування рішення № 28 від 12.02.2009 року «Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін».
Ухвалою суду від 12.01.2010р. Суд ухвалив тимчасово вилучити для дослідження судом у Товариства з обмеженою відповідальністю «Ост Вест», приватного підприємства «Агропродукт», приватного підприємства «Торгівля. Будівництво. Перспектива», товариства з обмеженою відповідальністю «НТБ», товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Світ промислових товарів», приватного підприємства «Укрторгсервіс»господарські договори з Товариством з обмеженою відповідальністю «Родинна ковбаска», на підставі яких відбувала реалізація (придбання) свинини за період з 05.12.2007р. по 30.04.2008р., накладні та документи, які свідчать про оплату за цими договорами.
Ухвалу було скеровано для виконання до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області та зобов‘язано вилучені письмові докази та усі інші документи виконавчого провадження до 01 лютого 2010 року надати Львівському окружному адміністративному суду.
Постановою від 20.01.2010 р., затвердженою начальником ППВР ВДВС ГУЮ у Львівській області від 20.01.2010 року Кошевою Н.І., державний виконавець Кеда М.В. відмовив у відкритті виконавчого провадження, оскільки виконавчий документ, на їх думку, не відповідає вимогам ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження», а саме не вказано дату набрання чинності рішенням та строк пред‘явлення виконавчого документа до виконання. Водночас у самій постанові зазначено, що виконавчий документ набрав чинності 12 січня 2010 року
В подальшому, 15 лютого 2010 року виконавче провадженян було відкрите, проте документи суду не надані, що свідчить про те, що ухвала суду не виконана. Таким чином, невиконання посадовими особами органів Державної податкової служби своїх обов‘язків щодо прийняття рішення про застосування штрафу за неподання податкових декларації свідчить про порушення Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», призводить до безпідставного звільнення платників податків від відповідальності за правопорушення, значних бюджетних втрат. Окрім того, такі дії містять ознаки службового злочину.
Відповідно до ст. 166 Кодексу адміністративного судочинства України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону. Про вжиті заходи суд повідомляється не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.
Оскільки Державна податкова адміністрація України має достатні повноваження для самостійного усунення виявлених порушень, причин та умов, що їм сприяють, Суд вважає за доцільне обмежитися внесенням окремої ухвали безпосередньо Державній податковій адміністрації України.
Керуючись ст. 166 КАС України, Суд –
У Х В А Л И В :
1. Постановити окрему ухвалу.
2. Окрему ухвалу направити в Державну податкову адміністрацію України для з‘ясування причини звільнення платників податків фізичних осіб –підприємців від відповідальності у вигляді штрафу за неподання податкових декларацій, передбаченого п. 17.1.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та вжити заходів до усунення причин та умов, що сприяють цьому порушенню.
3. Про вжиті заходи повідомити Львівський окружний адміністративний суд не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.
Окрема ухвала може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження ухвали подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвалу, якщо її не скасовано, вона набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддя підпис Кравчук В.М.
Суддя підпис Качур Р.П.
Суддя підпис Коморний О.І.
Суддя Кравчук Володимир Миколайович