Судове рішення #1307911
Справа № 2- 328/2007р

Справа № 2- 328/2007р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

            29 жовтня 2007 року в м. Новгород-Сіверський Чернігівської області Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області, в складі: головуючого - судді Бараненка С.М., при секретарі Лабадіній Т.В., з участю прокурора, відповідача розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом прокурора Н-Сіверського району в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

 

            Прокурор Н-Сіверського району звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав відносно малолітньої ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи позов тим, що відповідач має малолітню доньку ОСОБА_1. Відповідач вихованням дитини не займається,  не піклується про духовний і фізичний розвиток дитини, зловживає спиртними напоями, не створює  належних  умов проживання дитини в сім»ї.

            Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі і пояснив суду, що той факт, що відповідач закодувалася і не вживає вже протягом трьох неділь спиртного не може бути підставою для не позбавлення неї батьківських прав, так-як термін незначний.

            Представник  служби у справах неповнолітніх Н-Сіверського району Душин О.М. в судовому засіданні підтримав позов прокурора, та пояснив суду, що незважаючи на те, що з відповідачем неодноразово проводились профілактичні бесіди, остання продовжувала вживати спиртні напої і неналежно виконувати свої обов»язки у відношенні до дитини.

            Представник Н-Сіверського районного центру соціальних служб для сім»ї дітей та молоді Руденок О.В. в судовому засіданні позов прокурора підтримала, і пояснила суду, що відповідач зловживає спиртними напоями, останні раз була п»яна в кінці літа і дитину прийшлось забрати в лікарню. Десь на початку жовтня місяця цього року була вдома у відповідача і хоче відмітити, що в будинку було чисто, прибрано, закривалась консервація.

            Відповідач в судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що дійсно були випадки зловживання нею спиртними напоями, але на даний час вона закодувалась і не вживає спиртних напоїв, приділяє належну увагу дитині, просить суд не забирати в неї дитини, так-як вона все зрозуміла і виправилась.

            Заслухавши пояснення сторін, покази свідка та дослідивши зібрані по справі докази суд вважає, що позов про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів не підлягає задоволенню з наступних підстав.

            Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні показала, що вона працює лікарем педіатром Н-Сіверської ЦРЛ. За дитиною відповідача спостерігала з самого її народження. Перші чотири -п»ять місяців після народження дитини ОСОБА_2 дуже дбайливо її доглядала, створювала належні умови, а потім дійсно були випадки, що запивала, але на даний час виправилась і вже не вживає спиртних напоїв, для дитини створені належні умови. Взагалі ОСОБА_2 непогана мати.

            У відповідності до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.06.1998 року №16 “Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб та сім”ю України” - при вирішенні спорів про позбавлення батьківських прав суди повинні виходити не з формальних міркувань, а з фактичних інтересів дітей та умов їх нормального виховання.

            Згідно до положення п.8 ст.7 Сімейного кодексу України, у відповідності до якої регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.

            За викладених вище обставин суд вважає за недоцільне позбавити батьківських прав відповідача відносно її малолітньої дитини ОСОБА_1 так-як на думку суду відповідач є особою, що може створити для своєї дитини належні умови проживання та виховання. Крім того позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на осіб, які порушують батьківські зобов»язання, тому питання про їх позбавлення може бути вирішено тільки після повного, всебічного і об»активного встановлення обставин справи і характеру відношення батьків до дитини. В даному випадку суд приходить до висновку, що в інтересах дитини буде за доцільне залишити її з рідною матір»ю, яка на думку суду зрозуміла неправильність своєї поведінка і зробила необхідні висновки та на даний час належним чином виконує свої обов»язки у відношенні до дитини.

            За наведених вище обставин також необхідно відмовити в задоволенні позову в частині стягнення аліментів на утримання дитини.

            Судові витрати, у зв»язку з відмовою в задоволенні позову,  віднести за рахунок держави.

           

            Керуючись п.8 ст. 7 Сімейного кодексу України,Постановою Пленуму Верховного Суду України від 12.06.1998 року №16  “Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб та сім”ю України”, ст.ст. 88 215 ЦПК України, суд.-

 

В И Р І Ш И В :

            В задоволенні позову прокурора Н-Сіверського району в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів -ВІДМОВИТИ.

            Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Н-Сіверський районний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги.

            Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк , встановлений для подавання подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий                                                                                                             С.М. Бараненко

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація