Судове рішення #13075316

Справа № 2-1990

2009 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2009 року Білгород - Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:

головуючого - одноособово судді Прийомової О.Ю. при секретарі - Качанюк Є.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білгород - Дністровському цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Білгород - Дністровської міської ради, треті особи - ОСОБА_2, ОСОБА_3, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовною заявою до відповідача про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно, просить суд встановити факт прийняття нею спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_4, у вигляді 1/5 частини квартири АДРЕСА_1, визнати за нею право власності на 1/5 частину квартири АДРЕСА_1, вказуючи, що її батько ОСОБА_4, що до дня смерті мешкав разом з нею, помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з 1/5 частини квартири АДРЕСА_1.

Крім неї право у першу чергу на спадкування мають рідні сини померлого, рідні брати позивачки, які заявили відмову від спадщини на користь позивачки.

Інших спадкоємців, які б мали право на обов’язкову частку у спадковому майні не має.

Позивачка фактично прийняла спадщину після померлого, так як проживала з ним по день його смерті, здійснювала догляд, фактично прийняла все належне йому майно.

У зв’язку з тим, що нею пропущений строк на звернення з заявою до нотаріуса про прийняття спадщини, звернулася з позовом до суду.

Позивачка у судовому засіданні позов підтримала, про, що надала заяву.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про день слухання справи був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи мається повідомлення про одержання судової повістки, однак прислав листа про те, що з позовними вимогами згоден, просить суд справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Білгород - Дністровської міської ради, треті особи - ОСОБА_2, ОСОБА_3, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно розглянути за відсутністю представника.

Третя особа - ОСОБА_3 у судове засідання не з’явився, про день слухання справи повідомлений належним чином, причина неявки суду не відома, надав заяву відповідно до якої з позовними вимогами згодний, просить суд справу розглянути за його відсутність, відмовляється від спадщини на користь позивачки.

Третя особа - ОСОБА_2, у судове засідання не з’явився, про день слухання справи повідомлений належним чином, причина неявки суду не відома, однак в матеріалах справи мається його заява, зареєстрована приватним нотаріусом Білгород -Дністровського міського нотаріального округу, згідно якої він від спадщини відмовився на користь позивачки.

Суд розглядає справу за відсутність позивачки, представника відповідача, третьої особи, згідно наданих заяв, без третьої особи - ОСОБА_2, належним чином повідомленого про день слухання справи.

Вивчивши матеріали справи, оголосивши заяви позивачки, представника відповідача, третьої особи, судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Матеріалами справи встановлено, що дійсно батько позивачки - ОСОБА_4, що до дня смерті мешкав разом з нею, помер ІНФОРМАЦІЯ_1. /л.с. 5/

Після його смерті відкрилася спадщина, яка складається з 1/5 частини квартири АДРЕСА_1./л.с. 9-11/

Крім неї право у першу чергу на спадкування мають рідні сини померлого, рідні брати позивачки, які заявили відмову від спадщини на користь позивачки, що підтверджується заявою ОСОБА_2, яка зареєстрована приватним нотаріусом Білгород - Дністровського міського нотаріального округу /л.с. 16/ та заявою ОСОБА_3 на ім’я суду.

Інших спадкоємців, які б мали право на обов’язкову частку у спадковому майні не має.

Позивачка фактично прийняла спадщину після померлого, так як проживала з ним по день його смерті, здійснювала догляд, фактично прийняла все належне йому майно.

Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець, котрій постійно проживав разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо не заявив про відмову від неї.

Як встановлено в ході судового розгляду справи позивачка проживала разом з спадкодавцем по день його смерті, не заявила відмову від спадщини.

При таких обставинах суд вважає позовні вимоги позивачки обгрунтованими та підлягаючими задоволенню.

Керуючись ст. ст. 1258-1268 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до виконкому Білгород - Дністровської міської ради, треті особи - ОСОБА_2, ОСОБА_3, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно -задовольнити.

Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини, що відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_4, у вигляді 1/5 частини квартири АДРЕСА_1, загальною площею 70, 6 кв. м, житловою площею 39, 7 кв. м., яка в цілому складається з: 1- коридору, 2 - житлової, 3 - ванної, 4 - туалету, 5 - житлової, 6 -житлової, 7 - кухні, 8 - балкону.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/5 частину квартири АДРЕСА_1, загальною площею 70, 6 кв. м, житловою площею 39, 7 кв. м., яка в цілому складається з: 1 - коридору, 2 - житлової, 3 - ванної, 4 - туалету, 5 - житлової, 6 - житлової, 7 -кухні, 8 - балкону.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація