Справа № 2о-171
2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2009 року м. Білгород - Дністровський
Білгород - Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючої одноособово - судді Прийомової О.Ю.
народних засідателів: Пілєвої М. І., Чумак Є.І.,
при секретарі Хандохіної І.В.,
за участю прокурора Самборського О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Білгород - Дністровському Одеської області цивільну справу за заявою лікаря Обласної психіатричної лікарні № 4 м. Білгород -Дністровського ОСОБА_1 про продовження госпіталізації громадянина у психіатричному стаціонарі,
ВСТАНОВИВ:
Адміністрація Обласної психіатричної лікарні № 4 м. Білгород - Дністровського звернулась до суду зі заявою про продовження госпіталізації у примусовому порядку ОСОБА_2 для проходження курсу лікування, посилаючись на те, що з 14 років після вогнепального поранення у голову страдає недоумством у зв’язку з епілептичною хворобою з частими судорожними припадками з втратою свідомості, виражена зміна особистості по епітіпу з частими досфоріями. Уперше знаходився на стаціонарному лікуванні в ОПЛ № 1 з 1975 року з діагнозом: епілептична хвороба. Знаходиться на обліку у лікарні з 1980 року. Уперше знаходився на стаціонарному лікуванні в ОПЛ № 4 з 1999 року. У подальшому кожен рік по 2 рази на рік поступав на стаціонарне лікування у лікарню в зв’язку з погіршенням психічного стану (часті судорожні припадки з втратою свідомості і еквівалентами у вигляді сумеречного розладу свідомості). З 16.04.2007 року знаходиться на стаціонарному лікуванні у ОПЛ № 4. Рішеннями Білгород - Дністровського міськрайонного суду від 23.10.2007 року, 25.04.2008 року, 24.10.2008 року була продовжена госпіталізація ОСОБА_2 в умовах ОПЛ № 4 у примусовому порядку.
На протязі усього періоду знаходження на стаціонарі у хворого визначались часті судорожні припадки зі втратою свідомості, після яких відмічалось суперечний розлад свідомості, на протязі якого хворий був агресивним по відношенню до медичного персоналу та хворих, провокував бійку, погрожував їм, на зауваження реагував неадекватно. На зустрічах з матір’ю постійно спробував її вдарити, конфліктував, погрожував їх розправою, відмовлявся від вживання медикаментів, вважав себе здоровим, вимагав негайної виписки, при цьому стверджував, що: «приїду додому, вб’ю всіх і сестру і чоловіка сестри», мотивував тим, що вони не хочуть виписати його з ОПЛ № 4. Хворий зовсім не критичне відноситься до свого стану. На підставі вищевикладеного комісія прийшла до висновку, що хворий ОСОБА_2 страдає психічним захворюванням: недоумством у зв’язку з епілепсією, часті судорожні припадки з втратою свідомості, еквіваленти у вигляді сумеречного розладу свідомості, часті дисфорії. За психічним станом ОСОБА_2 представляє небезпечність для оточуючих та має потребу у продовженні госпіталізації у примусовому порядку в умовах психіатричного стаціонару.
Вивчивши матеріали справи, оголосивши заяву представника ОПЛ № 4, яка зазначила, що хворий ОСОБА_2 за своїм психічним станом не має можливості приймати участі у судовому засіданні, та представника Білгород - Дністровської міжрайонної прокуратури, судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що дійсно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 14 років після вогнепального поранення у голову страдає недоумством у зв’язку з епілептичною хворобою з частими судорожними припадками з втратою свідомості, виражена зміна особистості по епітіпу з частими досфоріями. Уперше знаходився на стаціонарному лікуванні в ОПЛ № 1 з 1975 року з діагнозом: епілептична хвороба. Знаходиться на обліку у лікарні з 1980 року. Уперше знаходився на стаціонарному лікуванні в ОПЛ № 4 з 1999 року. У подальшому кожного року по 2 рази на рік поступав на стаціонарне лікування у лікарню в зв’язку з погіршенням психічного стану (часті судорожні припадки з втратою свідомості і еквівалентами у вигляді сумеречного розладу свідомості). З 16.04.2007 року знаходиться на стаціонарному лікуванні у ОПЛ № 4. Рішеннями Білгород-Дністровського міськрайонного суду від 23.10.2007 року, 25.04.2008 року, 24.10.2008 року була продовжена госпіталізація ОСОБА_2 в умовах ОПЛ № 4 у примусовому порядку.
На протязі усього періоду знаходження на стаціонарі у хворого відзначались часті судорожні припадки зі втратою свідомості, після яких відмічалось суперечний розлад свідомості, на протязі якого хворий був агресивним по відношенню до медичного персоналу та хворих, провокував бійку, погрожував їм, на зауваження реагував неадекватно, на зустрічах з матір’ю постійно спробував її вдарити, конфліктував, погрожував їх розправою, відмовлявся від вживання медикаментів, вважав себе здоровим, вимагав негайної виписки, при цьому стверджував, що: «приїду додому, вб’ю всіх і сестру і чоловіка сестри», мотивував тим, що вони не хочуть виписати його з ОПЛ № 4. Хворий зовсім не критичне відноситься до свого стану.
Відповідно висновку комісії ОПЛ № 4, хворий ОСОБА_2 страдає психічним захворюванням: недоумством у зв’язку з епілепсією, часті судорожні припадки з втратою свідомості. Еквіваленти у вигляді сумеречного розладу свідомості. Часті дисфорії. За психічним станом ОСОБА_2 представляє небезпечність для оточуючих та має потребу у продовженні госпіталізації у примусовому порядку в умовах психіатричного стаціонару /ас. З/.
Зазначеній розлад психічного стану ОСОБА_2 також підтверджується заявою його сестри ОСОБА_3 /а.с. 4/.
При таких обставинах суд вважає заяву обгрунтованою і підлягаючою задоволенню.
Керуючись ст. ст. 17, 22 Закону України «Про психіатричну допомогу», ст. ст. 10, 11, 60, 234, 235, 279, 281, 282 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Продовжити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, термін госпіталізації у психіатричному стаціонарі на 6 місяців.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає, законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.