Справа № 2-2472/2010 р.
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
28 грудня 2010 року Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого Кіндяк І.С.
при секретарі Ганущенко В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтава цивільну справу за позовом Полтавського акціонерного банку «Полтава-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
В С Т А Н О В И В :
06.12.2010 року позивач звернувся до Полтавського районного суду з позовом про стягнення заборгованості за кредитним договором з відповідача в сумі 5 216,98 грн. а також судовий збір в сумі та витрати по інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надавши пояснення аналогічні тим, які викладені в позовній заяві, позов просив задовольнити в повному обсязі, проти заочного розгляду справи не заперечив.
Відповідачі в судове засідання не з’явилися, не повідомивши про причини неявки та їх поважність, будучи належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи відповідно до вимог ст. 74 ЦПК України, про,що є поштове повідомлення про вручення судової повістки.
Відповідно до ст. 224 ч.1 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає за можливе ухвалити рішення при заочному розгляді справи а позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Статтями 526, 530 ЦК України передбачено, що зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору у встановлений договором строк.
Згідно ч. 1 ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов’язання.
Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом, ч.2 ст. 651 ЦК України.
Відповідно ч. 1 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.
Частина 2 статті 1054 ЦК України передбачає, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 глави 71 ЦК України(позика), якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Судом встановлено, що 14.07.2008 р. між Полтавського акціонерного банку «Полтава-Банк» та ОСОБА_1 був укладений кредитний договір № 11144, а саме: відкриття карткового рахунку та обслуговування кредитної картки строком на 12 місяців, зі ставкою 2,5 % щомісячно з суми заборгованості.
Відповідач порушуючи умови кредитного договору не проводив чергові платежі в рахунок погашення заборгованості за кредитом, тому станом на 01.02.2010 р. заборгованість відповідачів складається з :
- 4 000,00 грн. – заборгованість за кредитом;
- 1 216,98 грн. – заборгованість по процентам за користування кредитом;
всього - 5 216,98 грн.
Згідно п.9.2 вищезазначеного договору передбачено «Право на розірвання (припинення) дії Договору мають обидві сторони, а строк його розірвання (припинення) настає тільки тоді, коли виконані всі зобов’язання , що випливають з умов договору. Банк зберігає за собою право розірвати (припинити) Договір згідно встановленого договором чи чинним законодавством України порядку у випадках, якщо Клієнт не виконує умови договору»
Суд прийшов до висновку, що позивач правомірно вимагає розірвання договору та повернення суми кредиту, а також сплату процентів у примусовому порядку, посилаючись на кредитний договір, так як строк дії договору закінчився, відповідач суму боргу по тілу кредиту та відсотках не сплачує. Таке право також передбачене ч.2 ст.1050 ЦК України, яка застосовується до правовідносин за кредитним договором.
Відповідно вимог ст. 209 ЦПК України, суд при винесенні рішення повинен вирішити питання розподілу судових витрат по справі, згідно ст. 88 ЦПК України, тому з відповідача підлягає стягнення на користь держави судові витрати та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 526, 530, 549, 1050, 1054 ЦК України, ст.ст. 7, 8, 15-16, 88, 209, 214-215, 218, 224-226, 292 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов Полтавського акціонерного банку «Полтава-Банк», - задовольнити у повному обсязі.
Кредитний договір № 11144 укладений 14.07.2008 р. між Полтавським акціонерним банком «Полтава-Банк» та ОСОБА_1, - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Полтавського акціонерного банку «Полтава-Банк» наступну суму:
- 4 000,00 грн. – заборгованість за кредитом;
- 1 216,98 грн. – заборгованість по процентам за користування кредитом;
всього - 5 216,98 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Полтавського акціонерного банку «Полтава-Банк» судовий збір в сумі – 52,17 грн. , та витрати по інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі – 120,00 грн.
Відповідно до вимог ст. 228 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня його проголошення, якщо рішення було ухвалено без участі особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: