Справа № 2-а-1234/1115/2010 р.
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
17 грудня 2010 року м. Новомиргород
Суддя Новомиргородського районного суду Кіровоградської області ЩЕНЮЧЕНКО С.В., перевіривши виконання вимог ст. ст. 104-106 КАС України по адміністративній справі за позовом за позовом ОСОБА_1 (далі – заявник, позивач, ОСОБА_1) до управління Пенсійного фонду України у Новомиргородському районі Кіровоградської області (далі – відповідач, управління Пенсійного фонду) про покладення зобов’язання здійснити перерахунок та виплатити пенсію у відповідності до ст. ст. 40, 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, –
В С Т А Н О В И В :
У грудні 2010 р. у Новомиргородський районний суд надійшов адміністративний позов за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду про покладення зобов’язання нарахувати та виплатити пенсію.
Позивач стверджує, що є працюючим пенсіонером і відповідно до ст. 40,42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) при здійсненні перерахунку пенсії необхідно застосовувати показник середньої заробітної плати за рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії.
Відповідач не виконав вимог вказаного Закону, а її письмове звернення про збільшення пенсії відповідно до цього Закону залишив без задоволення.
Посилаючись на наведене, ОСОБА_1 просить зобов’язати відповідача усунути порушення її прав і виконати перерахунок пенсії у відповідності з вимогами ст. ст. 40, 42 Закону та пп. 3 п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України № 530 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян” із застосуванням на одну застраховану особу в цілому по Україні, якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку, тобто за 2009 рік та виплачувати в подальшому пенсію у відповідності з проведеним перерахунком, зобов’язати відповідача виплатити на користь заявника різницю між перерахованою та отриманою пенсією, яка утворилася з 01 вересня 2010 року та судові витрати по справи стягнути з відповідача на користь позивача .
Відповідно до вимог КАС України:
ч. 2 ст. 99 – для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
ч. 1 ст. 100 – адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається із позовних матеріалів, заявникові стало відомо про порушення права із письмового повідомлення відповідача у грудні 2010 р.
Таким чином, позовні вимоги у частині зобов’язання відповідача усунути порушення її прав і виконати перерахунок пенсії у відповідності з вимогами ст. ст. 40, 42 Закону та пп. 3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України № 530 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян” із застосуванням на одну застраховану особу в цілому по Україні, якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку, тобто за 2009 рік та з 01.01.2010 р. по 31.05.2010 р. не можуть бути предметом розгляду у суді, бо перевищують встановлений законом шестимісячний строк звернення до адміністративного суду.
В той же час до суду не надійшла заява особи, яка подала позов, про поновлення строку із зазначенням підстав та причин для цього.
Ураховуючи наведене, керуючись ст. ст. 17-18, 99-107, 183-2, 185-186 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Новомиргородському районі Кіровоградської області про покладення покладення зобов’язання здійснити перерахунок та виплатити пенсію у відповідності до ст. ст. 40, 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за 2009 рік та з 01 січня 2010 року по 31 травня 2010 року без розгляду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя С.ЩЕНЮЧЕНКО