Судове рішення #13070984

Справа №2-159/2010р.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

22 квітня 2010 року      Червоноармійський районний суд Житомирської області в складі:

головуючої - судді     Гуц О.В.

при секретареві     Ридановій Г.В.

за участю позивачки     ОСОБА_1

відповідачки     ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Червоноармійську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за спадкоємцем, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом до ОСОБА_2, в якому зазначає, що після смерті її батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, відкрилась спадщина на належне спадкодавцю майно, а саме - житловий будинок АДРЕСА_1. Із спадкоємців залишились позивачка та її мати, яка відмовляється від своєї частки спадкового майна на її користь. Однак, коли вона звернулась до Червоноармійської нотаріальної контори про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті батька, їй в цьому було відмовлено, оскільки свідоцтво про право власності на вказаний житловий будинок не видавалось. Враховуючи вищевикладене, позивачка просить суд визнати за нею право власності на житловий будинок АДРЕСА_1

В судовому засіданні позивачка підтримала свій позов з викладених у ньому підстав.

Відповідачка в попередньому судовому засіданні 08.04.2010 року позов визнала, а 22.04.2010 року в судове засідання не з»явилася, подала суду письмову заяву в якій просила справу розглядати без її участі, позов визнала.

Дослідивши матеріли справи та заслухавши пояснення позивачки, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов»язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб.

Згідно довідки № 1073 від 04.12.2009 року на час смерті ОСОБА_3 в будинку АДРЕСА_1 проживала дочка померлого ОСОБА_1 та його дружина ОСОБА_2 ( а.с.14).

Відповідно до ч.З ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на момент відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку він не заявив про відмову від неї.

В судовому засіданні встановлено, що після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що стверджується свідоцтвом про його смерть НОМЕР_1 єдиними спадкоємцями є ОСОБА_1 та відповідачка по справі ОСОБА_2, яка на дане спадкове майно не претендує, (а.с. 1З ).

Про те, що право власності на вказаний житловий будинок за ОСОБА_4 зареєстровано не було, підтверджується довідкою за №549 від 25.11.2009 року, виданою Новоград-Волинським БТІ (а.с.17).

2.

Згідно технічного паспорту,  виданого Новоград-Волинським  БТІ  Житомирської області   09.11.2009   року   на   житловий   будинок   АДРЕСА_1, власником вказаного будинку значиться ОСОБА_3

Відповідно до довідки нотаріальної контори № 118/1-14 від 08.04.2010 року після смерті ОСОБА_3 спадкова справа не відкривалась, спадкоємці, які б зверталися до нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини, відсутні ( а.с23 )

Із постанови державного нотаріуса від 10.12.2009 року за № 271, вбачається, що
ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті    
спадкодавця ОСОБА_3 через відсутність належно оформлених документів на спадкове  
майно (а.с. 4).    

Здійснюючи своє право на спадкування, позивачка позбавлена можливості належним       чином оформити право власності на спадкове майно, оскільки відсутні документи, які б підтверджували право власності спадкодавця на це майно.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає за можливе визнати за ОСОБА_1 право власності на спадщину за законом після смерті її батька - ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а саме на будинок АДРЕСА_1

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1216, 1268 ЦК України, ст.ст. 3,10,60,208, 209, 212-215 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за спадкоємцем задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за  законом після смерті її батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на   житловий   будинок,   розташований   за  адресою:   вул.   АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Житомирської області через Червоноармійський районний суд Житомирської області на протязі 10 днів з дня його проголошення подачею заяви на апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

О.В.Гуц

Головуюча

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація