ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ
05 листопада 2010 року Справа № 2а-8968/10/0870
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Батрак І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову
за позовом Відкритого акціонерного товариства «Азовські мастила і оливи»
до віддлу Державної виконавчої служби Бердянського міськрайонного управління юстиції Запорізької області
про визнання дій неправомірними
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом в якому зазначив, що 13.07.2009 державним виконавцем відповідача була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження ВП №13702158 з виконання наказу №14/72/09 виданого Господарським судом Запорізької області 08.07.2009 про стягнення з ВАТ «АЗМОЛ» на користь ТОВ «Торговий дім «Фортуна ОІЛ» суму у розмірі 2 966 134 грн. 61 коп. Крім того також зазначено, що відносно директора ТОВ «Торговий дім «Фортуна ОІЛ» порушено кримінальну справу та співробітниками міліції здійснено виїмку всього виконавчого провадження на користь в тому числі і виконавчого провадження ВП №13702158, а ле державним виконавцем було накладено арешт на рахунки позивача. На підставі вищевикладеного позивач просить суд визнати неправомірними дії посадових осіб відповідача по списанню коштів з рахунків позивача, зупинити виконавче провадження ВП №13702158 до розгляду Господарським судом запорізької області заяви про перегляд рішення по справі №14/72/09 та заборонити співробітникам відповідача проводити будь – які дії направлені на виконання судового наказу №14/72/09.
Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Статтею 121-2 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена. Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень. Неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги.
На виконання вищевказаних норми, суддею встановлено, що дану позовну заяву належить розглядати в порядку господарського судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 17, 107, 109 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ВАТ «Азовські мастила і оливи» до ВДВС Бердянського міськрайонного управління юстиції Запорізької області про визнання дій неправомірними та повернути заяву з усіма доданими до неї матеріалами.
Копію ухвали направити ВАТ «Азовські мастила і оливи.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В.Батрак