Справа № 1-1313/10
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2010 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого - судді Піндрака О.О.,
при секретарі Власенко Н.О.,
з участю прокурора Мельника В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Хмельницького, українця, громадянина України, з повною загальної середньою освітою, одруженого, на утриманні неповнолітня дитина, працюючого вожатим караульних собак у військовій частині № 49311, мешканця АДРЕСА_1, раніше не судимого,
за ч. 1 ст. 122 КК України,
встановив:
ОСОБА_1 14 липня 2010 року близько 22 години 20 хвилин поблизу домогосподарства, що по АДРЕСА_2, на ґрунті особистих неприязних відносин, що раптово виникли внаслідок сварки, умисно наніс ОСОБА_2 один удар металевим диском від колеса велосипеда в область обличчя, в результаті чого заподіяв йому тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості, що спричинили тривалий розлад здоров'я.
В суді ОСОБА_1 свою вину визнав повністю і показав, що дійсно 14 липня 2010 року близько 22 години 20 хвилин поблизу будинку АДРЕСА_2, на ґрунті особистих неприязних відносин, що раптово виникли внаслідок сварки, умисно наніс ОСОБА_2 один удар металевим диском від колеса велосипеда в область обличчя.
О'єктивно вина підсудного у вчиненні злочину підтверджується сукупністю зібраних у справі доказів:
- показаннями потерпілого ОСОБА_2 , який показав, що 14 липня 2010 року близько 22 години біля вказаного господарства він разом з сусідом ОСОБА_3 та ОСОБА_4 розпивали спиртні напої; через деякий час до них підійшла дружина останнього ОСОБА_5 (сестра ОСОБА_1.) та почала лаятись за те, що вони вживають алкоголь, в результаті чого між ними сталася сварка; після цього ОСОБА_5 покликала на допомогу ОСОБА_1, який під час суперечки з чоловіками завдав йому металевим диском від колеса велосипеда удар в область обличчя, внаслідок чого спричинив тілесні ушкодження;
- показаннями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_7, які пояснили про обставини інциденту, під час якого ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження;
- даними протоколу очної ставки між потерпілим ОСОБА_2 та підсудним ОСОБА_1, під час проведення якої останні повністю підтвердили свої показання;
- висновком судово-медичної експертизи, відповідно до якого у ОСОБА_2 виявлено тілесне ушкодження середнього ступеня тяжкості, що спричинило тривалий розлад здоров’я;
- даними протоколу огляду, під час якого з господарства ОСОБА_4 було вилучено металевий диск від велосипеда;
- речовим доказом - металевим диском від велосипеда.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 122 КК України, як умисне заподіяння середньої тяжкості тілесного ушкодження, яке не є небезпечним для життя, але таке, що спричинило потерпілому тривалий розлад здоров’я.
При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом’якшують та обтяжують його покарання.
Суд враховує, що ОСОБА_1 вперше притягується до кримінальної відповідальності, повністю визнав свою вину, щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю злочину, позитивно характеризується, має на утриманні неповнолітню дитину, що пом'якшує йому покарання. Обставин, які б обтяжували покарання підсудному, не встановлено.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід призначити покарання у виді обмеження волі. На думку суду, виправлення та перевиховання підсудного можливе без відбування покарання, а тому, у відповідності до ст. 75 КК України ОСОБА_1 слід звільнити від його відбування з випробуванням.
Цивільний позов ОСОБА_2 підлягає частковому задоволенню. Суд вважає, що внаслідок отримання тілесних ушкоджень потерпілому заподіяно моральну шкоду, оскільки він певний час лікувався, відчував фізичний біль і незручності. Окрім того, змінився спосіб його життя та погіршилися нормальні життєві зв’язки. Розмір цього відшкодування слід визначити в сумі 4000 грн.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України та призначити йому покарання у виді двох років обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування покарання з випробуванням і встановити йому іспитовий строк тривалістю один рік.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1, до набрання вироком чинності, залишити попередню – підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 моральну шкоду в сумі 4000 (чотири тисячі) гривень.
Речовий доказ – металевий диск від велосипеда, який переданий на зберігання ОСОБА_4, - залишити останньому.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Суддя: