Судове рішення #13066630

Справа № 1-1067/10

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2010 року                                                                                           м. Хмельницький

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі:

головуючого - судді Піндрака О.О.,

при секретарі Власенко Н.О.,

з участю прокурора Пронозюка В.І.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1,                     ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Скалеватка Звенигородського району Черкаської області, українця, громадянина України, з повною загальною середньою освітою, розлученого, на утриманні неповнолітня дитина, працюючого начальником зміни охорони ТОВ "Кобра Схід", мешканця АДРЕСА_1, в силу ст. 88 КК України не судимого,

за ст.ст. 263 ч. 1, 296 ч. 2 КК України,

встановив:

В ніч з 17 на 18 вересня 2001 року близько опівночі ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, на міжмаршевому майданчику п'ятого поверху першого під'їзду будинку АДРЕСА_2, безпричинно, з хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, спільно з іншою особою, стосовно якої кримінальне переслідування припинено, голосно висловлювався із застосуванням нецензурної лексики, чим заважав нормальному відпочинку мешканців, стукав ногами та руками у вхідні двері квартири № 18, де проживає ОСОБА_2, розбив дверний "глазок", пошкодив замок вхідних дверей та самі двері вказаної квартири, чим спричинив потерпілій ОСОБА_2 матеріальної шкоди на суму 150 грн.

Крім того, в березні 2010 року ОСОБА_1 в м. Вінниці у невстановленої слідством особи, всупереч порядку отримання дозволу на придбання, виготовлення, зберігання, носіння та використання вогнепальної зброї, встановленого п. 2.8. Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом МВС України № 622 від 21.08.1998 р., придбав один набій та мисливську рушницю "ІЖ-К", 1962 року випуску, № НОМЕР_1.

В квітні 2010 року ОСОБА_1 за допомогою підручних інструментів, шляхом відрізання частини ствола вказаної мисливської рушниці виготовив обріз, який разом з набоєм впродовж квітня - травня 2010 року зберігав у своєму помешканні, а 07.05.2010 р., перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, зберігав та носив при собі в м. Хмельницькому на вул. Козачій навпроти будинку № 62, де о 20 год. 30 хв. був затриманий працівниками міліції, які вилучили їх у нього. Згідно з висновком експерта           № 439 від 14.05.2010 р., обріз рушниці є гладкоствольною вогнепальною зброєю - придатним для стрільби обрізом мисливської одноствольної рушниці 16 калібру, моделі "ІЖ-К", 1962 року випуску, № НОМЕР_1, а набій - є придатним для використання за призначенням боєприпасом до гладкоствольної мисливської вогнепальної зброї - набоєм 16 калібру.

В суді ОСОБА_1 свою вину визнав повністю і показав, що дійсно за вищевказаних обставин в ніч з 17 на 18 вересня 2001 року близько опівночі в   першому під'їзді будинку АДРЕСА_2, вчинив хуліганські дії, а в березні 2010 року в м. Вінниці у невідомої йому особи придбав один набій та мисливську рушницю "ІЖ-К", з якої в квітні 2010 року за допомогою підручних інструментів виготовив обріз, який разом з набоєм впродовж квітня - травня 2010 року зберігав у своєму помешканні, а 07.05.2010 р. зберігав та носив при собі в м. Хмельницькому на вул. Козачій навпроти будинку № 62, де був затриманий працівниками міліції, які виявили та вилучили їх у нього.

Ці фактичні обставини справи ніким не оспорюються.

Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 263 КК України, як придбання, виготовлення, зберігання та носіння вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу, та за ч. 2 ст. 296 КК України, як хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, вчинене групою осіб.

При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів, особу винного та обставини, що пом’якшують та обтяжують його покарання.

Суд враховує, що ОСОБА_1 повністю визнав свою вину , щиро покаявся, активно сприяв розкриттю злочинів, позитивно характеризується, має на утриманні неповнолітню дитину, що пом'якшує йому покарання. Обставиною, що обтяжує покарання підсудному, є вчинення злочинів в стані алкогольного сп'яніння.

В силу ст. 88 КК України  ОСОБА_1. є  особою несудимою, а тому з його обвинувачення слід виключити обтяжуючу обставину - рецидив злочинів.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід призначити покарання у виді позбавлення волі. На думку суду виправлення та перевиховання підсудного можливе без відбування покарання, а тому у відповідності до ст. 75 КК України ОСОБА_1 слід звільнити від його відбування з випробуванням.

Потерпіла ОСОБА_2 в судове засідання не з’явилася, а тому її цивільний позов не підлягає розгляду в порядку, передбаченому ст. 291 КПК України.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд

засудив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 263 ч. 1, 296 ч. 2 КК України та призначити йому покарання:

- за ч. 1 ст. 263 КК України –  два роки позбавлення волі;

- за ч. 2 ст. 296 КК України – три роки обмеження волі.

В силу ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно визначити його у виді двох років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування покарання з випробуванням і встановити йому іспитовий строк тривалістю один рік шість місяців.  

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1, до набрання вироком чинності, залишити попередню – підписку про невиїзд.

Речові докази: обріз мисливської рушниці "ІЖ-К" № НОМЕР_1, металеву кулю та гільзу мисливського набою, які передані на зберігання в кімнату схову речових доказів Хмельницького МВ УМВС України в Хмельницькій області - знищити.

Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати по справі (одержувач платежу – НДЕКЦ при УМВС України в Хмельницькій області, р/р 31258272210321, МФО 815013, код 25575309, призначення платежу – "за дослідження") в сумі 514 грн. 36 коп.

Цивільний позов ОСОБА_2 залишити без розгляду.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація