Судове рішення #13062037

                                Справа №2-а-215\10

                    ПОСТАНОВА

                ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 січня 2011 року Пролетарський районний суд міста Донецька

У складі: головуючого – Панас Н.Л.

          При секретарі – Борісовій Я.Ю.

          За участю позивача – ОСОБА_1

          Представника відповідача – Щурової Н.Ю.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Донецьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Пролетарської районної у місті Донецьку ради про визнання дій неправомірними та спонукання до нарахування та виплати компенсації у відповідності до Гірничого закону України, -

                    ВСТАНОВИВ:

    У грудні 2010 року позивач звернувся до суду з позовом де вказує, що з 31.10.2002 року перебуває на обліку в УПФУ в Пролетарському районі міста Донецька та отримує пенсію. З 1975 року по 1996 рік працював на шахтоуправлінні «Червона Зірка», а у 1996 році звільнився, у зв»язку з виходом на пенсію. У відповідності зі ст.43 Гірничого закону України має право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але у зв»язку з тим, що мешкає в квартири, яка оснащена центральним опаленням, має право на отримання компенсації за оплату електропостачання, газу та центрального опалення. З січня 2010 року неодноразово звертався до відповідача за отриманням такої компенсації, але відповідач відмовляє йому у виплаті такої компенсації. Просив визнати дії відповідача неправомірними, визнати за ним право на отримання компенсації за оплату електроенергії, газу та центральне опалення, а також зобов»язати відповідача здійснити виплату йому компенсації за оплату електроенергії, газу та центрального опалення з вересня 2010 року по день винесення рішення.

    У судовому засіданні позивач заявлені позовні вимоги підтримав і просив задовольнити.

    Представник відповідача у судовому засіданні заявлені позовні вимоги не визнав і пояснив, що Управління дійсно, у відповідності з вимогами Гірничого закону України здійснює особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля, але мешкають у квартирах з центральним опаленням, компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення, але лише у випадку, коли підприємство, на якому працювала така особа вже ліквідоване або законсервоване. Оскільки шахтоуправління «Червона зірка», на якому працював позивач, на теперішній час знаходиться в стадії ліквідації, то вони не мають права виплачувати позивачеві таку компенсацію.

    Заслухавши сторони, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

    Відповідно до ст.43 Гірничого закону України підприємства з видобутку вугілля та вугледобувні підприємства безоплатно надають вугілля на побутові потреби у розмірі, що визначається колективним договором, таким категоріям осіб: пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вугледобувних підприємствах: на підземних роботах – не менш ніж 10 років для чоловіків і не менш 7 років 6 місяців для жінок; на роботах, пов»язаних із підземними умовами – не менш 15 років для чоловіків і не менш 12 років 6 місяців для жінок; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на нахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках – не менш 20 років для чоловіків і не менш 15 років для жінок.

    Особи, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають центральне опалення, отримують компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла, що виплачуються за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

    Як встановлено у судовому засіданні позивач з 01.10.75 року по 23.12.1997 року працював на різних посадах на шахтоуправлінні «Червона зірка» (а.с.11-25).

    Загальний стаж роботи позивача на вугледобувних підприємствах становить 33 роки.

    Як вбачається з довідки про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами, виданою 05 січня 2010 року КП ЖЕК №9 Пролетарського району міста Донецька позивач з родиною мешкає в квартирі АДРЕСА_1, яка обладнана газовою плитою (а.с.10).

    Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач має право на отримання компенсації за оплату електроенергії, газу та центрального опалення.

    Але у той же час суд зазначає наступне: у відповідності зі ст.48 Гірничого закону України після ліквідації або консервації гірничого підприємства забезпечення вугіллям на побутові потреби здійснюється в межах тарифної угоди правонаступником таким категоріям осіб: пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вугледобувних підприємствах: на підземних роботах – не менш ніж 10 років для чоловіків і не менш 7 років 6 місяців для жінок; на роботах, пов»язаних із підземними умовами – не менш 15 років для чоловіків і не менш 12 років 6 місяців для жінок; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на нахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках – не менш 20 років для чоловіків і не менш 15 років для жінок. Фінансування заходів, щодо безоплатного забезпечення вугіллям на побутові потреби провадиться за рахунок коштів, виділених на ліквідацію або консервацію гірничого підприємства, після закінчення цієї роботи – правонаступником. Особи, зазначені в частині п»ятій цієї статті, які проживають у будинках, що мають центральне опалення, отримують компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла, що виплачуються за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

    Як встановлено у судовому засіданні шахтоуправління «Червона зірка», на якому працював позивач знаходиться в стадії ліквідації, згідно з даними Головного управління статистики у Донецькій області №14\4-20\1954 від 05.05.2009 року шахтоуправління із Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України не виключене.

    Таким чином, забезпечення позивача безоплатно вугіллям на побутові потреби або виплата йому компенсації повинно провадитися за рахунок коштів, передбачених на ліквідацію шахтоуправління «Червона зірка», підприємством, яке займається ліквідацією шахтоуправління, а тому у суда не має правових підстав визнавати дії УПтСЗН Пролетарської районної у місті Донецьку ради в частині відмови у виплати позивачеві компенсації за оплату електроенергії, газу та центрального опалення неправомірними і зобов»язання УПтСЗН провести позивачеві виплату такої компенсації, а тому у задоволенні позову необхідно відмовити.

    На підставі вищевикладеного, ст.48 Гірничого закону України, керуючись ст.ст. 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 70, 71, 72, 77, 79, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд –

                    ПОСТАНОВИВ:

    У задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Пролетарської районної у місті Донецьку ради про визнання дій неправомірними та спонукання до нарахування та виплати компенсації у відповідності до Гірничого закону України відмовити.

    Постанова може бути оскаржена сторонами повністю або частково до Донецького апеляційного адміністративного суду через Пролетарський районний суд міста Донецька.

    Апеляційна скарга подається у письмовій формі протягом десяти днів зі дня проголошення постанови.

    Особи, які беруть участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів зі дня отримання копії постанови.

Суддя             (підпис)                         Н.Л.Панас

Копія вірна. Суддя:

Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація