Справа №2-239/10
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2010 року Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого – судді Прижигалінської Т.В.
при секретарі – Каліневич Ж.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: відділ державної виконавчої служби Синельниківського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області про поділ спільного майна подружжя, –
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить поділити спільне з відповідачем майна після розірвання шлюбу, а саме квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, виділивши їй дві кімнати площею 18,4 кв.м. та 9,7 кв.м. в натурі, залишивши підсобні приміщення, а саме кухню, ванну кімнату, вбиральню, передпокій та кладову в спільному з відповідачем користуванні. Свої вимоги ОСОБА_1 мотивувала тим, що перебувала у шлюбі з ОСОБА_2 з 1994 року. Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей ОСОБА_3, 1995 року народження, та ОСОБА_4, 2003 року народження.10.10.2007 року шлюб було розірвано. За період подружнього життя згідно договору купівлі-продажу родиною було придбано квартиру, розташовану по АДРЕСА_1 Квартира зареєстрована на ім’я позивача.
Вищевказана квартира складається з трьох кімнат, житловою площею 40,1 кв.м., у тому числі: перша кімната - 12.0 кв.м., друга – 18,4 кв.м., третя – 9,7 кв.м., а також кухні, ванної кімнати, передпокою, вбиральні та кладової. Загальна площа квартири складає 66,1 кв.м.
Після розірвання шлюбу сторони не досягли домовленості щодо поділу спільного майна, тому позивач вимушена звернутись до суду. Діти проживають з позивачем і знаходяться на повному її утриманні, що підтверджується довідкою з місця проживання. Подала до суду позовну заяву про стягнення аліментів, тому що відповідач добровільно матеріальну допомогу надавати не бажає. Діти різної статі і їм потрібні окремі кімнати. Добровільно поділити спільне майно відповідач відмовився. Вважає, що їй може бути виділено 2/3 частини квартири, так як з нею проживає двоє неповнолітніх дітей різної статі, що має істотне значення для того, щоб відступити від засади рівності часток подружжя, як це передбачено ч.2 ст.70 СК України. В такому разі позивач з шестирічною донькою може користуватися кімнатою площею 18,4 кв.м., а 14-річний син – кімнатою площею 9,7 кв.м., відповідачу залишиться кімната – площею12,0 кв.м.; підсобні приміщення такі як: кухня, ванна кімната, вбиральня, передпокій ат кладову залишити в спільному користуванні.
Позивач у відкрите судове засідання не з’явилася, але до його початку надала суду заяву в якій просить справу розглядати без її участі, проти заочного розгляду справи не заперечує. Просить визначити порядок користування квартирою за адресою: АДРЕСА_1 виділивши їй дві кімнати площею 18,4 кв.м. та 9,7 кв.м. згідно варіанту № 1 висновку будівельно-технічної експертизи.
Відповідач у відкрите судове засідання не з’явився по невідомій суду причині, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Представник третьої особи в судове засідання не з’явився, причини неявки повідомив.
У відповідності до положень ст.224 ЦПК України суд ухвалює заочне рішення.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, приходить до висновку що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі як законно обґрунтовані та підтверджені документально:
копією паспорту та ОСОБА_1;
копією свідоцтва про укладення шлюбу від 24.09.1994 року;
копією свідоцтва про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2;
копією свідоцтва про народження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3;
довідкою виконкому Миролюбівської сільської ради Синельниківського району від 07.10.2009 року № 369, виданою про те, що ОСОБА_1, 1976 року народження дійсно проживає без реєстрації у АДРЕСА_2 разом з неповнолітніми дітьми сином - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та донькою - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3;
копією технічного паспорту на квартиру № 9 в багатоквартирному будинку АДРЕСА_1 що знаходиться у власності ОСОБА_1;
довідкою КП «Синельниківське МБТІ» від 16.09.2009 року №296, видана про те, що квартира АДРЕСА_1 зареєстрована за ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Синельниківського міського нотаріального округу Дніпропетровської області 24.10.2002 року за реєстром № 2104;
висновком судової будівельно-технічної експертизи від 16.02.2009 року № 2769-2770-09 про можливі варіанти поділу спірної квартири.
Згідно рішення виконавчого комітету Синельниківської міської ради від 21.10.2010 року №296 було погоджено варіант поділу квартири АДРЕСА_1
Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Згідно ст. 61 СК України об’єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.
Об’єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя.
Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім’ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Речі для професійних занять (музичні інструменти, оргтехніка, лікарське обладнання тощо), придбані за час шлюбу для одного з подружжя, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Статтею 63 СК України передбачено, що дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Частиною 1 ст. 69 СК України встановлено, що Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
Відповідно до ч.1 ст.70 СК України у разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Згідно ч.3 ст.70 СК України за рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.
Згідно ч.1 ст.71 СК України майно, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі.
Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.
Інші обставини що можуть вплинути на розмір часток сторін, як це передбачено ст.ст. 70 та 71 СК України, судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене та з'ясувавши всі обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, повністю встановленими в судовому засіданні та підтверджені документально, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного та ст. ст. 60, 61, 63, 69, 70, 71 СК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214, 215, 224, 225, 226 ЦПК України, суд, –
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Визначити порядок користування квартирою АДРЕСА_1, виділивши ОСОБА_1 наступні приміщення:
- Прим. №7 житлова кімната – 18,4 м2;
- Прим. №8 житлова кімната – 9,7 м2;
- Прим. XY лоджія – 2,4 м2;
- ? прим. №3 кухня – 9,4 м2;
- ? прим. №1 передпокій – 10,1м2;
- ? прим. № 2 вбиральня – 1,4м2;
- ? прим. №4 ванна – 2,8 м2;
- ? прим. №9 кладова – 0,7 м2;
- ? прим. XIX балкон – 1,4 м2;
- ? прим. №6 кладова – 1,6 м2 згідно варіанту №1 висновку судової будівельно-технічної експертизи.
Визначити порядок користування квартирою АДРЕСА_1, виділивши ОСОБА_2 наступні приміщення:
- Прим. №5 житлова кімната – 12 м2;
- ? прим. №3 кухня – 9,4 м2;
- ? прим. №1 передпокій – 10,1м2;
- ? прим. № 2 вбиральня – 1,4м2;
- ? прим. №4 ванна – 2,8 м2;
- ? прим. №9 кладова – 0,7 м2;
- ? прим. XIX балкон – 1,4 м2;
- ? прим. №6 кладова – 1,6 м2 згідно варіанту №1 висновку судової будівельно-технічної експертизи.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутні під час проголошення рішення – протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цивільно-процесуальним кодексом України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя: Т.В. Прижигалінська
- Номер: 2/1623/584/11
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-239
- Суд: Оржицький районний суд Полтавської області
- Суддя: Прижигалінська Тетяна Володимирівна
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.07.2011
- Дата етапу: 19.10.2011