Судове рішення #13052339

справа №  2а-1862/10/0670  

категорія  2.19.8

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2010 р.                                                                                  м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Хаюка С.М.,

при секретарі -       Гнітецькій Т.Ф.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом  Комунального підприємства "Житомирське трамвайно - тролейбусне управління"  до   Управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира   про  зміну рішення в частині зменшення суми штрафних санкцій та пені,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом та просить змінити рішення відповідача № 2046, № 2047 від 27 листопада 2009 року в частині зменшення суми штрафних санкцій та пені, мотивую тим, що при винесені оскаржуваних рішень відповідчем не вз"ято до уваги ст. 19 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", яка зазначає, що страхові внески нараховуються для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці..., які визначаються згідно з нормативно - правовими актами прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці". У зв"язку з чим вважає, розрахунки нарахованих штрафних санкцій та пені УПФУ в Корольовському районі міста Житомира є невірними і такими, що не відповідають дійсним обставинам. Оскільки страхові внески повинні перераховуватися після або одночасно з фактичною виплатою працівникам заробітної плати, а не з часу коли вона формально повинна була виплачена. Також позивач зазначає, що зобов"язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов"язаннями, крім зобов"язань щодо виплати заробітної плати (доходу).

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача позовні вимоги не визнала, пояснила, що оскаржувані рішення є правомірними, оскільки винесені відповідно до Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", який є спеціальним нормативним документом, що регулює спірні правовідносини. Відповідно до цього Закону фінансовий стан підприємства та затримка виплати заробітної плати працівникам підприємства не є підставою для не нарахування штрафних санкцій та пені в разі несвоєчасної сплати підприємством страхових внесків.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 року № 1058, який набрав чинності з 01.01.2004 року, Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 16 січня 2004 року за № 64/8663.

Судом встановлено, що комунальне підприємство "Житомирське трамвайно - тролейбусне управління" зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України в Корольовському роайоні м.Житомира як платник страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України "Про збір на обов"язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97 року № 400/97 –Верховна Рада України, платниками збору на обов"язкове державне пенсійне страхування є суб"єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об"єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об"єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи – суб"єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про збір на обов"язкове державне пенсійне страхування", збір на обов"язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.

Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17 і ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", страхувальник зобов"язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов"язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", страхові внески є цільовим загальнообов"язковим платежем, який справляється на всій території України у порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до абз. 6 ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) кошів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі у безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Згідно з п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до п.п.9.3.2 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року N 21-1, розрахунок фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.

Частиною 15 статті 106 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

27 листопада 2009 року начальником управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м.Житомира винесено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, а саме:

- № 2046 про застосування штрафу в сумі 7990, 16 грн. та нарахування пені в розмірі 3355, 86 грн. за період з 20.08.2009 р. по 01.10.2009 р.;

- № 2047 про нарахування пені в розмірі 3751, 98 грн. за період з 11.09.2009 р. по 01.10.2009 р.

Із карток особового рахунку страхувальника - позивача за період з 01.01.2004 року по 03.06.2010 року вбачається, що комунальне підприємство "Житомирське трамвайно - тролейбусне управління" неналежно виконувало свої обов"язки щодо сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, в зв"язку з чим позивач постійно мав  заборгованість по сплаті страхових внесків, а тому, суд вважає, що прийняті рішення №№ 2046, 2047 від 27.11.2009 року є правомірними і такими, що винесені згідно норм чинного законодавства.

Суд, не приймає до уваги посилання представника позивача на те, що неможливо сплачувати страхові внески з того, чого на час сплати не існувало (коштів на зарплату, у зв"язку з недофінансуванням піприємства), оскільки, відповідно до п.12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", що є спеціальним  Законом, який регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків та форми власності.

 Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги не обґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 158 –163, 254 КАС України, суд -  

постановив:

Відмовити комунальному підприємству "Житомирське трамвайно - тролейбусне управління" в задоволенні позову до Управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира про зміну рішення в частині зменшення суми штрафних санкцій та пені.

          Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:                                                                                С.М. Хаюк


 Повний текст постанови виготовлено: 12 липня 2010 р.

присуджено до стягнення < сума > грн.

матеріальну шкоду < сума > грн.

моральну шкоду < сума > грн.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація