справа № 2а-2964/10/0670
категорія 6.11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Хаюка С.М.,
при секретарі - Шиндарівської В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до приватного підприємства "ОТМ - МИР"
про стягнення 6307,97 грн.,-
встановив:
Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось з позовом до приватного підприємства "ОТМ - МИР" про стягнення штрафних санкцій в розмірі 6307,97грн. за не створення робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у 20069 році.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, представник відповідача позов не визнав.
На заперечення проти позову, представник відповідача пояснив, що робочі місця для працевлаштування інвалідів були створені і про це були повідомлені відповідні органи державної служби зайнятості. Тому вважає, що відсутні підстави для застосування адміністративно – господарських санкцій за недодержання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.
Дослідивши всі матеріали справи та заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з таких підстав.
Дані правовідносини регулюються Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» від 21.03.1991р., постановою Кабінету Міністрів України «Про реалізацію статтей 19 і 20 Закону Ураїни «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» №70 від 31.01.2007 року.
Згідно із ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» від 21.03.1991р. для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до копії статистичної звітності форми № 10 ПІ поштово – річного « Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів» за 2009 рік, яка наявна у матеріалах справи, середньооблікова кількість штатних працівників становила 34 особи. Чисельність інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях створених відповідачем до чотирьох відсоткового нормативу у 2009 році становило 1 особу, у той час коли у звітному періоді було працевлаштовано 1 інваліда лише з вересня 2009 року.
Частиною першою статті 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» визначено порядок працевлаштування інвалідів, він здійснюється шляхом безпосереднього їх звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.
Відповідно до п.2 "Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про реалізацію статтей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» №70 від 31.01.2007 року, інформацію про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів роботодавці подають центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.
В матеріалах справи містяться копії звітів за формою № 3-ПН, які протягом 2009 року відповідач надавав до державної служби зайнятості для працевлаштування інвалідів та копії наказів про працевлаштування інваліда протягом вересня-грудня 2009 року, однак, такі особи для працевлаштування до відповідача не направлялись. Отже, відповідачем було вжито заходів , які передбачені чинним законодавством для створення робочих місць для інвалідів та їх працевлаштування, а тому в задоволенні позову про стягнення штрафних санкцій за не створення робочих місць для інвалідів необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст.86,94,158-163,254 КАС України, суд-
постановив:
Відмовити Житомирському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів в задоволенні позову до приватного підприємства "ОМТ - МИР" про стягнення 6307,97 грн.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: С.М. Хаюк
Повний текст постанови виготовлено: 07 червня 2010 р.