Судове рішення #13050376

                                                        Справа 2а-11953\2010    

                                                                             

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

30 грудня 2010 року                                                                                                               м. Краматорськ

Суддя Краматорського міського суду Донецької області Костюков Д.Г., розглянувши у скороченому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про зобов’язання провести перерахунок пенсії згідно вимог ч.4 ст.42, ч.4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», -

В С Т А Н О В И В:

15.12.2010 року  позивач   ОСОБА_1 зв ернувся до суду з позовом до відповідача про зобов’язання провести перерахунок пенсії згідно вимог ч.4 ст.42, ч.4 ст.45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Обґрунтовуючи свої вимоги позивачка зазначила, що є пенсіонером за віком та отримує пенсію. Після цього вона продовжує працювати до теперішнього часу та робить відрахування згідно з пенсійним законодавством. З 01.05.2010  року відповідач зробив йому перерахунок пенсії на підставі ч.4 ст.42, ч.4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», однак всупереч вимогам закону використовував при цьому показник середньої заробітної плати за 2007 рік. Просить зобов’язати УПФУ в м. Краматорську зробити перерахунок його пенсії з 0 1.06.2010 року  із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2009 рік.

Ухвалою Краматорського міського суду від 17.12.2010 року  позовні вимоги про визнання бездіяльності неправомірною і зобов’язання до перерахунку за період з 01.06.2010 року по 14.06.2010 року  було залишено без розгляду, у зв»язку з пропущення звернення до суду,  тому судовий розгляд здійснюється з 15.06.2010 року.

Представник відповідача надав суду заперечення згідно яких позов не визнав обґрунтовуючи це тим, що вiдповiдно до листа Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 06.04.2010 року №4852/03-1 перерахунки у 2010 році здійснюються відповідно до п. п. 3 п. 11 постанови КМУ від 28.05.2008 року №530 із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік - 1197 грн. 91 коп. проаналізувавши зібрані в справі докази суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено та не заперечується сторонами, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у м. Краматорську та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Згідно наданої заяви їй зроблено перерахунок пенсії з 01.05.2010 року  з урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік відповідно до листа Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 06.04.2010 року №4852/03-1.  

З 01.01.2004 року набрав чинності Закон України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року №1058-4, який, відповідно до його преамбули, визначає принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій.

Абзацом 2 преамбули цього Закону передбачено, що зміна умов і норм загальнообов’язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону. Частиною 3 статті 4 даного Закону передбачено, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення визначаються виключно законами про пенсійне забезпечення.

Право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг визначене статтею 8 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Відповідно до п.2 ч.1 ст.8 цього Закону таке право закріплене за особами, яким до дня набрання чинності цим Законом була призначена пенсія відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення” (крім соціальних пенсій) або була призначена пенсія (щомісячне довічне утримання) за іншими законодавчими актами, але вони мали право на призначення пенсії за Законом України „Про пенсійне забезпечення” за умови, якщо вони не отримують пенсію (щомісячне довічне утримання) з інших джерел.

Згідно з положеннями ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в редакції 09.07.2003 року у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Наявність такого права у позивача є визначальним для вирішення вказаного спору, крім того, це право гарантується Конституцією України (ч.2 ст.46).

Як вбачається з дослідженої трудової книжки  ОСОБА_1 та не заперечується сторонами, позивач після досягнення пенсійного віку до теперішнього часу продовжує працювати.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, за конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, суд приходе до висновку, що при визначенні розміру пенсії позивачу застосуванню підлягають ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в редакції 09.07.2003 року відповідно до яких перерахунок пенсії повинен здійснюватися з застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, за 2009 рік, а не листи Міністерства праці та соціальної політики України або Пенсійного фонду України, у тому числі і лист Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 06.04.2010 року №4852/03-1, який звужує обсяг встановлених законом прав громадян та не відповідає чинному законодавству.

На підставі наведеного суд вважає, що дії УПФУ у м.Краматорську щодо відмови позивачці в перерахунку державної пенсії згідно з вимогами ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в редакції 09.07.2003 року із застосуванням середньої заробітної плати працівників зайнятих в галузях економіки, за 2007 рік є неправомірними. Права позивачки в цій частині слід поновити та заявлені нею позовні вимоги в частині зобов’язання Управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську провести перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_1 з 15 .06.2010 року,   згідно вимог ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузі економіки, за 2009 рік задовольнити.

Відповідно до 89, 94 КАС України стягнути с Державного бюджету України на користь ОСОБА_1  судові витрати по сплаті судового збору в сумі 3 грн. 40 коп.

Керуючись ст.ст. 4-15, 159-163, 183-2, 185-186 КАС України, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»,  суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Позов   ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про зобов’язання провести перерахунок пенсії у відповідності з вимогами ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» задовольнити.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську провести перерахунок з 15.06.2010 року  призначеної  ОСОБА_1 пенсії за заробітком за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, за 2009 рік, що передбачено ст.ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в редакції від 09.07.2003 року.

Стягнути с Державного бюджету України на користь  ОСОБА_1 с удові витрати по сплаті судового збору в сумі 3 грн. 40 коп.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи Донецьким апеляційним адміністративним судом. Апеляційна скарга на постанову Краматорського міського суду може бути подана протягом десяти днів. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається Донецькому апеляційному адміністративному суду через Краматорський міський суд.

   

Суддя:

Постанову винесено та надруковано в єдиному примірнику у нарадчій кімнаті.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація