Судове рішення #13050131

                    № 2о-120 /10  

  Р І Ш Е Н Н Я  

Іменем           України  

    15 грудня 2010 року Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі : головуючого – судді Прижигалінської Т.В.  

при секретарі – Каліневич Ж.В.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Синельникове цивільну справу за заявою ОСОБА_1  , заінтересована особа: ВГІРФО Синельниківського МВ ГУМВС  України в Дніпропетровській області про встановлення факту проживання на території України,-  

  В С Т А Н О В И В :  

    ОСОБА_1 звернувся до суду  із заявою про встановлення факту проживання на території України , мотивуючи свої вимоги тим , що влітку 1988 року він прибув з Грузії до України , та став проживати в АДРЕСА_1 у громадянки ОСОБА_3, з якою перебував у фактичних шлюбних відносинах. Зареєструвався він  у своїх знайомих за адресою: АДРЕСА_2 по паспорту зразка СРСР 1974 року, виданому в Грузії. В листопаді 1988 року він загубив паспорт та звернувся до Жовтневого РВ з даного питання. 19.12.1988 року Жовтневим РВ заявникові був виданий новий паспорт серії ХІУ-КИ №НОМЕР_1. При одержанні паспорту заявник не звернув уваги на відсутність в ньому штампу прописки, оскільки вважав, що його проставили автоматично. Коли він це помітив, то звернувся до Жовневого РВ для проставлення штампу про місце реєстрації, але в нього затребували домову книгу, яку він надати не зміг, оскільки знайомі продали будинок, в якому він був зареєстрований.  30.08.1995 року заявник зареєструвався у свого знайомого в АДРЕСА_3. У 2003 році за місцем реєстрації ОСОБА_1 звернувся до Магдалинівського РВ з заявою про одержання паспорту громадянина України.14.03.2003 року Магдалинівським РВ ОСОБА_1 був виданий паспорт громадянина України серії ВР №НОМЕР_2 по обміну паспорту зразка СРСР 1974 року. У 2007 році він придбав будинок по АДРЕСА_4 і зареєструвався в ньому 25.06.2007 року. В липні 2010 року заявник звернувся до СГІРФО Синельниківського МВ з питання оформлення закордонного паспорту. При перевірці законності документування заявника паспортом гр..України у нього було вилучено паспорт як начебто безпідставно виданий, оскільки він не міг надати копію домової книжки, де був прописаний з 1988 року по 1995 рік, і було пропоновано звернутися до Посольства Грузії в України і одержати паспорт громадянина Грузії. 12.07.2010 року за зверненням ОСОБА_1 до посольства Грузії в Україні йому було видано паспорт громадянина Грузії , після чого він звернувся до Синельниківського МВ за місцем реєстрації з заявою на документування посвідкою на проживання. 20.10.2010 року ОСОБА_1 була видана посвідка на постійне проживання серії ДП №20214/1201 . Весь час з 1988 року заявник постійно проживає на території України, налагоджує свій побут, має власність, являється приватним підприємцем, сплачує державні податки, вважає своєю державою Україну. Просить встановити факт постійного проживання на території України з 1988 року.  

  В судовому засіданні ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримав повністю та просить їх задовольнити.  

Представник заінтересованої особи- сектору ГІРФО  Синельниківського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області Серафімович Л.І. в судовому засіданні проти задоволення вимог не заперечувала.  

Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що з 1988 року вона перебуває у фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_1 З 1988 року і по теперішній час вони постійно проживають разом .  

Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснив, що знає ОСОБА_1 з 1988 року, коли він приїхав до України з Грузії та став проживати по сусідству з ОСОБА_3 З того часу і по теперішній час вони підтримують дружні стосунки. Знає, що ОСОБА_1 весь цей час постійно проживає на території України.  

  Заслухавши пояснення сторін, свідків, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд встановив наступне.  

Статтею 8 Закону України „Про громадянство України” передбачено підставу набуття громадянства України за територіальним походженням, відповідно до якої особа, яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба , рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України „Про правонаступництво України”, або яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба , рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали на інших територіях , що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, і є особою без громадянства або іноземцем, який подав зобов’язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а такоє її неповнолітні діти реєструються громадянами України. Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов’язання припинити громадянство всіх цих держав. Іноземці, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, замість зобов’язання припинити іноземне громадянство подають декларацію про відмову особи, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, від іноземного громадянства.  

Відповідно до  п.2 ст.256 ЦПК України в судовому порядку можуть бути встановлені факти , від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб.  

Заявник народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м.Тбілісі Республіки Грузія, згідно копії форми №1.  

Факт постійного проживання на території України з 1988 року підтверджується поясненнями свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_3  

Факт постійного проживання на території України з 30.08.1995 року підтверджується випискою з домової книги  по АДРЕСА_3 .  

Факт проживання ОСОБА_1 на території України до 24 серпня 1991 року суд оцінює як обставину, від якої прямо залежать особисті та майнові права заявника, а надані заявником докази дають суду підстави стверджувати, що він дійсно проживав на території України з 1988 року і по теперішній час.  

Таким чином, суд приходить до висновку, що заявлені вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню у повному обсязі, як законно обґрунтовані та підтверджені документально.  

  На підставі викладеного, керуючись ст.10,11, 60, 209, 212, 214, 235, ч.2 ст. 256 , ст.257-259 ЦПК України, суд,-  

  В И Р І Ш И В :  

    Заявлені вимоги задовольнити.  

  Встановити факт постійного проживання на території України з 1988 року і по теперішній час ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження  .  

  Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Синельниківський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.  Особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

    Головуючий :                                       Т.В.Прижигалінська  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація