Судове рішення #13048524


КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   2а-4543/10/2370                                                           Головуючий у 1-й інстанції:  Паламар П.Г.

Суддя-доповідач:  Петрик І.Й.

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

"23" грудня 2010 р.                                                                                 м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді:                                                      Петрика І.Й.,

                  Суддів:                                                   Земляної Г.В.,

                                                                                  Парінова А.Б.,

        при секретарі

судового засідання:                                                      Проказіні О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2010 року у справі за позовом  кредитної спілки «Фортеця»до Управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про визнання протиправними та скасування вимог та рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси про визнання протиправними та скасування вимог та рішень.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2010 року позовні вимоги задоволено частково.

Визнано протиправними та скасовано вимогу управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси № Ю-1515 від 02.08.2010 року, рішення управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси № 1593, № 1600 від 27.08.2010, № 1711 від 10.09.2010 року.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилався на допущені порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, тому просив скасувати оскаржувану постанову та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, осіб, що з’явилися в судове засідання, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а постанова суду першої інстанції скасуванню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в місті Черкаси, як особа, що сплачує страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Відповідачем на адресу позивача направлена вимога про сплату боргу по страхових внесках № Ю-1515 від 02.08.2010 року про сплату кредитною спілкою «Фортеця»боргу зі страхових внесків в сумі 14903,45 грн.

Також відповідачем винесені та направлені позивачу рішення про нарахування фінансових санкцій (штрафу) за несплату (неперерахування) страхових внесків № 1593 фінансових санкцій (штрафу) в сумі 6084,06 грн. та пені на суму 2074,04, № 1711 від 10.09.2010 року фінансових санкцій (штрафу) в сумі 2024,25 грн. та пені в сумі 420,43 грн.

30 липня 2009 року господарським судом Черкаської області винесена ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство боржника –кредитної спілки «Фортеця»та введення мараторію на задоволення вимог кредиторів кредитної спілки «Фортеця».

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 01 жовтня 2010 року провадження у справі № 10/1523 припинено та припинено дію мараторію на задоволення вимог кредиторів кредитної спілки «Фортеця».

Таким чином мараторій на задоволення вимог кредиторів кредитної спілки «Фортеця»діяв з 30.07.2010 року по 01.10.2010 року.

Разом з тим колегія суддів звертає увагу на наступне.

Законом, що встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності суб’єкта підприємницької діяльності –боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, повного або часткового задоволення вимог кредиторів є Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»від 14 травня 1992 року № 2343.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 даного Закону, мораторій на задоволення вимог кредиторів –зупинення виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію

Згідно ч.ч. 1, 3, 4 ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників провадження у справі про банкрутство чи за своєю ініціативою вживати заходів щодо забезпечення вимог кредиторів. Мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства; не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов’язкових платежів). Господарський суд також має право скасувати або змінити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів до настання вищезазначених обставин, про що виноситься ухвала, яка може бути оскаржена в установленому порядку.

Отже, відповідно до ч. 1 ст. 1 та ч. 4 ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», починаючи з 30.07.2010 року зупинено виконання позивачем зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мараторію, і заборонено нараховувати неустойку (штраф, пеню) або застосовувати будь-які інші санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов’язкових платежів).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 196, 198, 202, 205, 207, 254  КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси задовольнити частково.

Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2010 року скасувати.

Прийняти нове рішення, яким адміністративний позов кредитної спілки «Фортеця»задовольнити частково.

Визнати протиправним і скасування вимогу Управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси № Ю-1515 від 02.08.2010 року.

Визнати протиправним і скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси № 1593 від 27.08.2010 року про нарахування Кредитній спілкці «Фортеця»фінансових санкцій (штрафу) в сумі 179,62 грн. та пені в сумі 14,37 грн. за несплату (неперахування) страхових внесків.

Визнати протиправним і скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси № 1600 від 27.08.2010 року про нарахування Кредитній спілці «Фортеця»фінансових санкцій (штрафу) в сумі 6084,06 грн. та пені в сумі 2074,04 грн. за несплату (неперахування) страхових внесків.

Визнати протиправним і скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси № 1711 від 10.09.2010 року про нарахування кредитній спілці «Фортеця»фінансових санкцій (штрафу) в сумі 2024,25 грн. та пені в сумі 420,43 грн. за несплату (неперахування) страхових внесків.

У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядку ст. 212 КАС України.

Головуючий суддя:                                                                                   І.Й. Петрик

                      Судді:                                                                                   Г.В. Земляна

                                                                                                               А.Б. Парінов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація