Строка звіту 2.19/2.19.6
У Х В А Л А
20 грудня 2010 року суддя Згурівського районного суду Київської області
ДЕНИСЕНКО Н.О.,
вивчивши матеріали адміністративної справи № 2-а-875/10 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 6 грудня 2010 року звернувся до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, посилаючись на те, що він є дитиною війни та згідно зі ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” (далі – Закон) має право на щомісячну соціальну допомогу у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Дію статті 6 Закону було зупинено на 2006 рік згідно із Законом України від 20 грудня 2005 року. № 3235-IV «Про Державний бюджет України на 2006 рік», на 2007 рік - Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік». Оскільки рішеннями Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року № 6-рп/2007 та від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 відповідно положення статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та п.п.41 Р.2 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України», якими була зупинена дія статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», визнані такими, що не відповідають Конституції, тому просить визнати бездіяльність відповідача щодо ненарахування та невиплати йому щомісячної державної допомоги до пенсії у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, передбаченої ст.6 Закону, із розміру, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» за період з 1 жовтня 2007 року по даний час протиправною та зобов'язати відповідача здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії як дитині війни за зазначений період з урахуванням .фактично виплачених сум. В разі задоволення позову просить не застосовувати ст.94 КАС України.
Справа підсудна Згурівському районному суду Київської області.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст.104-106 КАС України, яку належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Підстав для повернення позовної заяви, або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України, не вбачається.
Вбачаються підстави для залишення частини позовних вимог без розгляду.
Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частина друга статті 99 КАС України передбачає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно зі ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи викладене, положення ч.2 ст.99 КАС України, те, що позивач, звернувшись до суду з позовом 6 грудня 2010 року, пропустив строк для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів за період з 1 листопада 2007 року по 5 червня 2010 року включно, позивач не зазначив причини пропуску ним строку звернення до суду, які могли бути визнані поважними, тому не вбачається підстав для поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду, натомість, вбачається, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду в частині вимог за зазначений період.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.183-2 КАС України суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог, передбачених частиною першою цієї статті, зокрема, щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.100, 107, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов”язання вчинити певні дії в частині вимог за період з 1 листопада 2007 року по 5 червня 2010 року включно залишити без розгляду.
Відкрити скорочене провадження у адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов”язання вчинити певні дії.
Справа розглядатиметься Згурівським районним судом у складі головуючого судді Денисенко Н.О. в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Запропонувати управлінню Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області не пізніше як у десятиденний строк з дня одержання даної ухвали та копій документів, подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову безпосередньо до канцелярії суду за адресою вулиця Українська, 43 смт.Згурівка Київської області.
Роз'яснити управлінню Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області , що в разі неподання такого заперечення, справа буде розглянута судом у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, встановленого для подання заперечень проти позову та необхідних документів.
Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині залишення позовних вимог без розгляду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Згурівський районний суд Київської області протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати сторонам, а відповідачу - також копію позової заяви та доданих до неї документів.
СУДДЯ Н.О.ДЕНИСЕНКО
ПАМ'ЯТКА
особам, які беруть участь у справі,
про їхні процесуальні права і обов'язки
ОБОВ'ЯЗКИ осіб, які беруть участь у справі,– ч.1 ст.49 КАС України:
? добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
ПРАВА осіб, які беруть участь у справі,– ч.3 ст.49 КАС України:
? знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
знайомитися з матеріалами справи;
заявляти клопотання та відводи;
давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
подавати докази, брати участь у їх дослідженні;
висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
подавати заперечення проти клопотань, доводів, і міркувань інших осіб;
знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Особи можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них - ч.4 ст.49 КАС України.
ПРАВА та ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН – ст.51 КАС України :
Крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 КАС України, позивач має право за ч.1 ст.51 КАС України в будь-який час до закінчення судового розгляду:
• збільшити або зменшити розмір позовних вимог,
або відмовитися від адміністративного позову.
Позивач також має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст.49 КАС України, відповідач має право за ч.2 ст.51 КАС України:
• визнати адміністративний позов повністю або частково,
подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в справі – ч.3 ст.51 КАС України.
- Номер: 2-аво/459/3/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-а-875/10
- Суд: Червоноградський міський суд Львівської області
- Суддя: Денисенко Наталія Олександрівна
- Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.10.2018
- Дата етапу: 05.11.2018
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-875/10
- Суд: Барвінківський районний суд Харківської області
- Суддя: Денисенко Наталія Олександрівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.10.2010
- Дата етапу: 13.10.2010
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-875/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Денисенко Наталія Олександрівна
- Результати справи: залишено без розгляду
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.11.2010
- Дата етапу: 26.11.2010