Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2-3083/2010
17 грудня 2010 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Пікалової Н.М., при секретарі Товстун Г.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Біленьківської селищної Ради, ОСОБА_3 про визнання угоди дійсною і визнанні права на конструктивні елементи будинку.
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача Біленьківської селищної Ради, ОСОБА_3 про визнання угоди дійсною і визнанні права на конструктивні елементи будинку .
У судовому засіданні позивач уточнив позовні вимоги і суду пояснив, що в у лютому 1997 року він домовився з ОСОБА_5 про покупку будинку АДРЕСА_1. Ціна була визначена в сумі 15000 гривень. 15 лютого 1997 року він уклав з відповідачем письмовий договір купівлі- продажу будинку , віддав йому гроші. Вони домовились піти до нотаріальної контори і зареєструвати договір купівлі- продажу нотаріально.ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 помер. Спадщину прийняв його син ОСОБА_3 Відповідач до теперішнього часу ухиляється від нотаріального посвідчення договору, незважаючи на те, що він повинен це зробити. Незаконні дії відповідача не дають можливості йому у повному обсязі реалізувати своє право власності на будинок, придбаний за письмовим договором купівлі – продажу. Він до теперішнього часу не має можливості зареєструвати своє право на будинок у БТІ, не може розпоряджатися будинком. Під час слухання справи він дізнався, що будинок не зареєстрований в БТІ. Вартість будов і споруд складає 13817грн. Просить визнати договір купівлі продажу дійсним і визнати за ним право власності на конструктивні елементи будинку.
Відповідач представник Біленківської селищної Ради у судовому засіданні заперечував проти позову, бо вважає, що будинок побудовано без згоди архітектури і виділення земельної ділянки.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з’явився про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Вислухавши пояснення позивача,відповідача, проаналізувавши зібрані у справі докази, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Стаття 334 . Момент набуття права власності за договором
Право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
Стаття 386 . Засади захисту права власності
Держава забезпечує рівний захист прав усіх суб'єктів права власності.
Власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.
Власник, права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.
Відповідно до ст.220 ЦК України у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним. Якщо сторони домовилися щодо всіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. В цьому разі наступне посвідчення договору не вимагається.
Суд в судовому засіданні встановив, що ОСОБА_1 і ОСОБА_5 уклали договір купівлі – продажу будинку 15 лютого 1997 року. Гроші продавець отримав в повному обсязі, що підтверджується письмовим договором купівлі- продажу будинку.
Суд вважає, що сторони домовились щодо усіх істотних умов договору, така домовленість підтверджується письмовими доказами - письмовий договір купівлі- продажу, відбулося повне виконання договору, позивач отримав ключі від будинку , почав робити ремонт.
Згідно до довідки відділу РАЦС Краматорського міського управління юстиції ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1,актовий запис №417837 від 13/07/2009 року.
Згідно до довідки нотаріальної контори після смерті ОСОБА_5 відкрито спадкрву справу за заявою ОСОБА_3. Нотаріусу не відомо з чого складається спадкове майно. На спадкове майно не видавалось свідоцтво про право на спадщину.
Згідно рішення президії Краматорської міської ради народних депутатів від 13.06.90 року була надана земельна ділянка для будівництва будинку по провулку АДРЕСА_1.Згідно довідки БТІ згідно до рішень виконавчого комітету Біленьківської селищної ради було перенумеровано будинок і переіменована вулиця на АДРЕСА_1. Згідно до технічної документації БТІ було складено сводний акт вартості будов та споруд, генеральний план, технічний опис конструктивних елементів будівлі, оціночний акт ,єкспликація внутрішньої площі жилого будинку, поверхові плани будинку. Вартість будов і споруд складає згідно до технічного паспорту 13817грн
Згідно до довідки БТІ недобудований будинок по вул.Кобзаря,18 готовністю 51 процент числиться за ОСОБА_5
При таких обставинах суд визнає доведеним доводи позивача і вважає необхідним визнати договір дійсним і визнати право власності за ОСОБА_1 по конструктивним елементам жилого будинку по АДРЕСА_1.
Керуючись ст. ст. 10,60 ЦПК України, ст. ст. 220,334, 386 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 до Біленьківської селищної Ради, ОСОБА_3 про визнання угоди дійсною і визнанні права власності на конструктивні елементи нерухомого майна будинку по АДРЕСА_1.
Визнати договір купівлі-продажу від 15.02.1997 року недобудованого будинку АДРЕСА_1 між ОСОБА_1 і ОСОБА_5 дійсним і визнати право власності на конструктивні елементи будинок АДРЕСА_1 за ОСОБА_1.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
Рішення надруковане й складене в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.
Суддя: