ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа 2-15138/2010
28 грудня 2010 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області в складі головуючого судді Пікалової Н.М., при секретарі Товстун Г.А. . з участю представника позивача ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення суми боргу,
ВСТАНОВИВ:
У судовому засіданні представник позивачки підтримав позовні вимоги й суду пояснив, що позивачка 09.08.2009 року позичила відповідачці 6530 грн. Була складена розписка відповідачкою ОСОБА_3 де вказано, що відповідачка отримала гроші. 20.03.2009 року ОСОБА_3 позичила у ОСОБА_5 гроші у сумі 2000 гривень. Гроші ОСОБА_5 не повернула. ОСОБА_5 відступила позивачці право вимоги боргу до відповідачки. До теперішнього часу кошти не повернуті. Просить стягнути на користь позивачки основну суму боргу 8530 грн., відсотки за договором позики 669 грн.33 коп., відсотки за прострочення виконання всього 995 грн.82 коп. Просить повернути борг і судовий збір.
Відповідач у судове засідання не з’явився, надав суду заперечення проти позову, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Вислухавши думку представника позивача, заперечення відповідача, проаналізувавши зібрані в справі докази, суд уважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню частково.
Згідно до статті 1046 ЦК України. За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у
власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
Згідно до статті 1047 ЦК України 1. Договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми.
. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
стаття 1049 ЦК України -. Позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред'явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред'явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.
Згідно до статті 1051 ЦК України.
Якщо договір позики має бути укладений у письмовій формі, рішення суду не може ґрунтуватися на свідченнях свідків для підтвердження того, що гроші або речі насправді не були одержані позичальником від позикодавця або були одержані у меншій кількості, ніж встановлено договором. Це положення не застосовується до випадків, коли договір був укладений під впливом обману, насильства, зловмисної домовленості представника позичальника з позикодавцем або під впливом тяжкої обставини.
В судовому засіданні було встановлено, що 09 серпня 2009 року відповідачка уклала з позивачкою договір позики, договір позики складений в письмовій формі. 20.03.2009 року між відповідачкою та ОСОБА_5 складено боргову розписку на 2000 гривень . 17.11.2010 року ОСОБА_5 відступила ОСОБА_2 право вимоги боргу до відповідачки.
Суд вважає за можливе задовольнити позов в частині стягнення суму боргу в сумі 8530 грн.
Крім того, у відповідності зі ст.88 ЦПК України з відповідача на корись позивача необхідно стягнути судові витрати по оплаті судового збору в сумі 85 грн.30 коп. , а також 120 грн. за інформаційно-технічне забезпечення.
Керуючись ст. ст. 10,60, 88 ЦПК України, ст.ст.11046,1047, 1049 ЦК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення суми боргу задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 суму боргу розмірі 8530 грн., судовий збір 85 грн.30 коп., а також 120 гривень за інформаційно технічне забезпечення.
Заочне рішення може бути переглянуте Краматорським міським судом за письмовою заявою відповідачів, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через Краматорський міський суд .
Суддя:
Рішення надруковане й складене в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.
Суддя: