Справа № 2–8047/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 грудня 2010 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді – ТОКОВОЇ С.Є.
при секретарі – ОВЧАРЕНКО І.С.
з участю адвоката – ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Соснівському районі міста Черкаси Черкаського міського управління юстиції про визнання батьківства та про внесення змін до актового запису про народження дитини даних про батька,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом до відповідачів про визнання батьківства та про внесення змін до актового запису про народження дитини даних про батька, посилаючись на те, що з березня 2006 року позивач проживав з відповідачкою однією сім’єю, вели спільне господарство та мали взаємні права і обов’язки без реєстрації шлюбу. На час знайомства з відповідачкою, була донька ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1. ІНФОРМАЦІЯ_2 в них народився син – ОСОБА_4. Відповідачка сама зареєструвала сина де вказала своє прізвище ОСОБА_4, а ім’я та по-батькові ОСОБА_4. Спільне проживання з ОСОБА_3 позивач припинив у жовтні 2009 року, а свідоцтво про народження їх сина було отримане відповідачкою 08 грудня 2009 року, тому він не міг дізнатись, що відповідачка зареєструвала сина за своїм призвіщем. ОСОБА_3 ніде не працює, веде аморальний спосіб життя, зловживає та має залежність від наркотичних речовин, не приділяє часу своїм дітям, не виявляє піклування про них. Виховання дітей вона переклала на інших осіб. Також вона протягом жовтня-листопада 2009 року залишила їх сина, на догляд матері позивача, не провідувала дитину по декілька днів, займаючись своїми справами. Також позивачу стало відомо, що відповідачка веде розгульний спосіб життя, після припинення їх спільного проживання вона змінила декількох співмешканців, зловживала алкогольними напоями.
В кінці листопада 2009 року, їх син ОСОБА_6 захворів та знаходився у дитячій лікарні м. Черкаси з 02 грудня 2009 року по 21 січня 2010 року ОСОБА_3 не відвідувала хвору дитину, догляд за сином здійснювала мати позивача, а як дитина видужала то відповідачка не виявила бажання забрати сина додому, тому його перевели до дитячого будинку «Малятко» де він знаходиться по теперішній час. Забрати сина до себе позивач не може, так як при реєстрації дитини в графі про батька дитини, відповідачка зазначила своє прізвище, замість його ОСОБА_2, в зв’язку з чим звернувся з даним позовом до суду.
Позивач та його адвокат в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задоволити.
Відповідачка в судове засідання не з’явилась, надала суду заяву в якій не заперечувала проти позову та просила справу розглядати в її відсутність.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, просили суд справу розглядати в їх відсутність.
Заслухавши пояснення позивача та його адвоката, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини, які регулюються нормами сімейного законодавства.
В судовому засіданні встановлено, що з березня 2006 року позивач проживав з відповідачкою однією сім’єю, вели спільне господарство та мали взаємні права і обов’язки без реєстрації шлюбу за адресою: АДРЕСА_1. На час їхнього знайомства у ОСОБА_3 була донька ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Від спільного проживання в сторін народився син – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
З показів позивача вказано, що відповідачка сама зареєструвала дитину у Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Соснівському району м. Черкаси Черкаського міського управління юстиції. В силу своєї необізнаності у юридичних питаннях, позивач повністю довірив реєстрацію сина відповідачці, за заявою якої запис у Книзі реєстрації народжень був вчинений відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України за прізвищем матері – ОСОБА_4, а ім’я та по-батькові батька дитини – ОСОБА_5, були записані за вказівкою матері дитини – відповідачки, чим ОСОБА_3 фактично підтвердила його батьківство. У свідоцтві про народження сина записаний батько як ОСОБА_7: ім’я та по-батькові співпадають з його паспортними даними, а прізвище – відповідачки.
Спільне проживання з ОСОБА_3 позивач припинив у жовтні 2009 року, а Свідоцтво про народження сина ОСОБА_4, НОМЕР_1 було отримане відповідачкою 08 грудня 2009 року, тому він не міг дізнатись, що відповідачка зареєструвала сина за своїм призвіщем.
ОСОБА_3 ніде не працює, веде аморальний спосіб життя, зловживає та має залежність від наркотичних речовин, не приділяє часу своїм дітям, не виявляє піклування про них. Виховання дітей вона переклала на інших осіб. Також вона протягом жовтня-листопада 2009 року залишила їх сина, на догляд матері позивача, не провідувала дитину по декілька днів, займаючись своїми справами. Також позивачу стало відомо, що відповідачка веде розгульний спосіб життя, після припинення їх спільного проживання вона змінила декількох співмешканців, зловживала алкогольними напоями.
В кінці листопада 2009 року, їх син ОСОБА_6 захворів та знаходився у дитячій лікарні м. Черкаси з 02 грудня 2009 року по 21 січня 2010 року, ОСОБА_3 не відвідувала хвору дитину, догляд за сином здійснювала мати позивача, а як дитина видужала то відповідачка не виявила бажання забрати сина додому, тому його перевели до дитячого будинку «Малятко» де він знаходиться по теперішній час.
Як пояснив в судовому засіданні позивач, що забрати сина до дому він не може, так як при реєстрації дитини, відповідачка зазначила у графі про батька дитини, замість його прізвища (ОСОБА_2), своє – ОСОБА_3. Він являється батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, про що сама відповідачка зазначила в заяві.
Позивач має намір і бажання забрати сина з дитячого будинку, де перебуває через недбалість відповідачки, проживає з батьками у домоволодінні, що належить його родині за адресою: АДРЕСА_2, про що свідчить довідка № 471 від 30 листопада 2010 року. Його родина підтримує у бажанні виховувати сина та виявила готовність всіляко допомагати йому. У позивача є все необхідне, щоб забезпечити синові належні умови для його виховання та розвиту. Має позитивну характеристику.
Відповідно ст. 128 СК України підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи.
Аналізуючи вищевикладене, а також те, що позивач сам визнає себе батьком дитини, подавши при цьому відповідну письмову заяву до суду, суд вважає, що вимоги позивача відповідають вимогам законодавства, у зв'язку з чим вони підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10,60,212-215,218 ЦПК України, ст. ст. 125, 128, 129 СК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, батьком ОСОБА_4, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2.
Зобов’язати Відділ реєстрації актів цивільного стану по Соснівському району м. Черкаси Черкаського міського управління юстиції внести зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 за № 00000370258 від 28 січня 2009 року Відділом реєстрації актів цивільного стану по Соснівському району м. Черкаси Черкаського міського управління юстиції, відповідно до рішення суду, де у відомості про батьківство вказати батьком дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
ГОЛОВУЮЧИЙ: