Справа №2-331/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 травня 2007 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Карпушина Г.Л. при секретарі - Корнет В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ковалівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом до відповідача Ковалівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, вказавши, що вона є донькою ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Після смерті матеріОСОБА_2 відкрилася спадщина на спадкове майно: земельну ділянку площею 2,78 га, розташовану на території Ковалівської сільської ради Хорольського району, що доводиться Державним актом на право приватної власності на землю Серія НОМЕР_1, майновий пай пайового фонду майна КСП «Світанок» Хорольського району Полтавської області в сумі 1633 грн., що доводиться Свідоцтвом про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства Серія НОМЕР_2.
Інші спадкоємці за законом відсутні.
З повідомлення Хорольської державної нотаріальної контори за № 199 від 29.03.2007 року позивачкою пропущений шестимісячний строк після смерті 19.04.2004 рокуОСОБА_2, встановлений ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини.
Позивачка пропустила вказаний строк з поважної причини, а саме: вона являється громадянкою іншої країни (Російської Федерації) та не має юридичної освіти і достатніх знань в області спадкового права України, а тому на даний час позбавлена можливості забезпечити свої спадкові права.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала в повному обсязі та прохала суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини терміном З місяці. Причини пропуску строку для подачі заяви про прийняття спадщини на думку позивачки є поважними, оскільки вона є громадянкою іншої держави та не знає Закону.
Представник відповідача - голова Ковалівської сільської ради Хорольського району ОСОБА_3 не заперечував проти задоволення позову.
Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5, мешканці АДРЕСА_1, пояснили, що добре знають позивачу та можуть підтвердити, що остання є донькою померлоїОСОБА_2 Позивачка проводила поховання матері, відбувала поминки. Після смерті матері і до даного часу навідувалася до домоволодіння матері, але вчасно не змогла оформити спадщини.
Суд, заслухавши позивачку, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, належно оцінивши всі зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов належить задовольнити повністю та підставі наступного.
Відповідно до ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
2
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Судом встановлено, що позивачка є спадкоємцем першої черги за законом після померлоїОСОБА_2 Інші спадкоємці за законом відсутні.
Відповідно до ст. 1272 Цивільного Кодексу України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд, оцінивши підстави, які перешкодили позивачці вчасно подати заяву про прийняття спадщини, вважає, що вони є поважними. При цьому суд, виходив з того, що позивачка є громадянкою іншої держави, у зв'язку з чим не знайома належно з національним законодавством та дійсно мала перешкоди щодо своєчасності забезпечення своїх прав. Вказані причини носять об'єктивний, а не суб'єктивний характер, а тому є поважними. Доказів, які могли б спростувати доводи позивачки на даний час не існує.
Таким чином, ОСОБА_1 пропустила строк подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин. Підстав для відмови в задоволенні позовних вимог позивачки судом не встановлено.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 15, 16, 1216, 1222, 1272 ЦК України, ст. ст. 10,60,212-215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Ковалівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженці м. Теплогірськ Луганської області, республіка Україна, мешканці м. Камєшково Володимирівської області, республіка Росія, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 терміном 3 місяці.
Рішення може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення в 10-денний термін з моменту його оголошення до Хорольського районного суду Полтавської області та подання апеляційної скарги в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження рішення.
- Номер: 6/314/120/2018
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-331/2007
- Суд: Вільнянський районний суд Запорізької області
- Суддя: Карпушин Г.Л.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.07.2018
- Дата етапу: 06.08.2018